Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Chatelésnél ha valaki 1-2...

Chatelésnél ha valaki 1-2 szavas válaszokat ír, ráadásul ha még pontot is tesz a végükre, az mire utal?

Figyelt kérdés
Unja a beszélgetést és abba akarná már hagyni, ilyesmi?
2014. jún. 26. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem unja. Amúgy a pontnak nem tudom milyen fontos szerepe van. Általában használunk írásjelet a mondat végén.... Ez alap műveltség. Szerintem.
2014. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha van lehetősége arra, hogy egy-két szóval válaszoljon minek írjon regényeket?

Amúgy a pont és a többi írásjel alap dolog.

2014. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak nem szokás pontokat írni 1-2 szavas válaszok végére, nem szoktak, csak valaki egy idő után kezdi el meg ilyenek
2014. jún. 26. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Dehogynem rakunk pontot egy-két szavas válaszoknál.

A tőmondatokról már hallottál?

2014. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem általában akkor se szoktak úgy látom
2014. jún. 26. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezen kívül még egy csomó nyelvtani szabályt nem szokás alkalmazni a csetelésnél sajnálatos módon.

Kérdésedre válaszolva, lehet, hogy unja, de az is lehet, hogy nem akar lerázni, csak nem ér rá, mert közben mást is csinál. Attól függ, hogy ez mennyire rendszeres nála. Volt egy csaj, aki azért vette fel velem a kapcsolatot, mert beszélgetni akart, de soha nem "beszélt" csak "beszéltetett". Egy idő után meguntam és nem írtam neki többet. Nála is kimerült annyiban, hogy: OK., Igen, Nem.

2014. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért chatelésnél nem kell ám komolyan venni a nyelvtant. Úgy vettem észre, hogy a legtöbb ember levelezésnél használ csak komolyabb hangvételt, illetve nagybetűt, mondatvégi írásjeleket. Chatnél én se használok se nagy betűt, se mondatvégi írásjeleket.

Nálam chatnél ez a stílus leginkább érdektelenséget sugall.

2014. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

fugg ez sokmindentol, pl lany baratom, se ir regenyt, ha foz tanul stb

akkor van 1 lany akivel foglalkozok, o inkabb onsajnaltatasbol csinalja, mikor rajon ez az egesz vilag ellenem van hangulat, o is ezt csinalja.

akkor van az a lany aki nem tud beszelni (van akivel elobe tok elvagyok, de itt nem tudok incselkedni stb) szoval csak beszed vele nem megy.

meg van amit mondtak, h untatod, nem erdekli, nem erdekled, ilyenkor ha raersz maskor max megprobalod, aztan ha ez marad, elfelejted, semmi ertelme az idot elcseszni ilyenekre, akaar milyen jo no.

2014. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!