Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire zavar titeket, ha...

Mennyire zavar titeket, ha valaki internetes beszélgetésnél, chatelésnél nem használ hangulatjeleket egyáltalán?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak időnként zavar,mert nem tudom eldönteni,hogy hogy is értette,azt ami írt az illető.


Szerencsére nekem minden ismerősöm használ smile-kat :)

2014. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azon kapom magamat néha, hogy eléggé zavar. :D Pedig régebb, míg levelet írtak egymásnak ez emberek, még nm volt hangulatjel, és úgyis megértették egmást.
2014. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
*egymást :))
2014. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmek kifejezésére nagyon nagy hangsúlyt fektet minden ember, aki el akar érni valamit egy ismerkedés során például.


Ha azt írom neked:


Hülye vagy!

vagy azt írom

Hülye vagy! :))


Akkor talán átjön hogy mi a különbség! AZ első esetben sértésnek veheted, és ledegradálónak tarthatod, még a második esetben odaképzeled hogy a másik ezt mosolyogva mondja, szóval valószínűleg csak poénosan akarta közölni veled, a tényt, hogy nem feltétlenül van igazad.


Szóval persze fontos, de anélkül is lehet kommunikálni!

Engem speciel zavar, de csak ismerősökkel való kommunikálás során!


25/F

2014. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Számomra kétélű a dolog, mert a hangulatjel használata személyesebbé teszi a beszélgetést, viszont van annyira szép és színes a magyar nyelv, hogy kitudjuk fejezni magunkat rajzocskák nélkül is. Valamennyire belekényelmesedtünk a hangulatjelek használatába, sokszor nem érezzük szükségét annak, hogy kifejtsük érzéseinket, elég egy szó, mellé egy sárga vigyorgó pofa. Ez nem feltétlenül jó. Maradjunk abban, hogy nem zavar a hanyagolása, ha valaki szépen tud fogalmazni, jobban zavar, ha számon kérik: Ha egy nap nem küldök mosolypofit, megkérdezik, hogy "mi van? Rossz kedved van?"
2014. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem zavar,ha valaki nem használja,de nem is kifejezetten szeretem az unalmas,személytelen beszélgetéseket!Én úgy gondolom,hogy kell legyen annyi bennünk,hogy haladunk a korral,és kihasználjuk a lehetőségeinket minden téren!:)
2014. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem zavar
2014. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hangulatjelek nélkül túl hivatalosnak, üresnek tűnik a beszélgetés. Mint a nevében is benne van, ezzel fejezed ki hogy valamit kedvesen, viccesen, vagy komolyan adsz elő.


Nem minden beszélgetéshez kell, de fel tudja azt dobni.

2014. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
tök jó a kedvem mi? :((
2014. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, de nem annyira közeli ismerősöknél néha zavar, mert nem tudom eldönteni, hogy most unják-e a beszélgetést, vagy mit mondanak teljesen komolyan vagy poénosan, mi a személyes benyomásuk az adott dologról. Attól én is kivagyok, ha valami komoly témát feszegetünk valakivel és annyi rá a válasz, hogy ":(".

Tényleg változatos a magyar nyelv, de a chat nem prózát vagy verset hivatott imitálni, hanem a valódi köznapi beszélgetést, és sokszor egyszerűbb odabökni valamit a mondat végére, amit amúgy is mondanánk, vagy terjedelmesen körülírni valamit.

2014. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!