Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy társasházban a kémények...

Egy társasházban a kémények kinek a tulajdonát képezik? Kötelezhet-e a közös képviselő, hogy tulajdonos állja a helyrehozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi problémával fordulok hozzátok,szeretném a véleményeteket kikérni:


A minap a társasházunk közös képviselője bekopogott hozzánk, hogy a kéményseprő megállapította, hogy szükséges a kéményeket újra kibélelni, de nem mindet, hanem 2-3-at, előzetes állapotfelmérés alapján. Közölte, hogy mivel a kémény minden lakónak a saját tulajdona, így 3 családnak kell megtérítenie a költségeket, és köztük vagyunk mi is a párommal. Konkrétat még nem mondott, hanem, hogy majd lesz egy lakógyűlés, ahol úgyis téma lesz a dolog, majd ott bővebben megtudunk mindent, mert nincs még semmi infó, hogy mégis mennyibe fog kerülni, de nem lesz olcsó mulatság.

Viszont nem egészen értem, hogy mégis hogyan lenne saját tulajdonom a társasház kéménye? 16 lakás van, és nem hinném,hogy mind a 16 lakáshoz tartozik 1 kémény. Valamint mégis hogyan lehetett azt leszűrni, hogy "kinek a kéménye" szorul felújításra? A tetőfelújítás is közös költségből ment annó, nem csak azok fizették akik a tetőtérben laknak, még ha a földszintnek és a többi emeletnek nem is volt vele problémája, nem áztunk be stb. Van olyan lakás a házban ahol van valami szellőző lyuk a kéményeknek, nálunk még ez sincs. (Bocsi, ha nem tudom rendesen leírni, nem értek hozzá. :D)

Tehát én úgy tudom, hogy a kémény a társasház tulajdona, minden lakó közös tulajdona. Nem hiszem, hogy úgy műküdik, hogy bekopog az ember 2-3 lakásba, hogy akkor 2 hét múlva készüljenek, mert fizetniük kell. Ha jól tudom, akkor a társasház közös költségéből kellene fizetni a karbantartást, felújítást, ha pedig nincs erre elég pénze a háznak, akkor a tulajdonosoknak lehet javasolni a közös költség megemelését, hogy összejöjjön a pénz. Mit gondoltok? Szerintem valami nem stimmel ezzel, és szeretnék kicsit felkészülten érkezni a lakógyűlésre, nehogy olyanra kötelezzenek amihez nincs is közöm/közünk.

Köszönöm a segítséget és a véleményeket.



2014. jún. 27. 07:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Sosem jött hozzánk a lakásba kéményseprő, mivel nem tud hova benézni. :D Lehet, hogy más lakásba volt, ahol van nyílás, de hozzánk nem jött.
2014. jún. 27. 08:00
 12/19 anonim ***** válasza:

Az nem úgy van! Kiírják a LÉPCSŐHÁZBA, hogy ekkor meg ekkor JÖN A KÉMÉNYSEPRŐ, és MINDENKI OLDJA MEG abban az időintervallumban, hogy otthon legyen. Akkor állni kell a folyosón, és be kell őt engedni. Ezt a 3 év alatt nem tettétek meg?

Mert akkor hívjátok fel a kéményseprő vállalatot, és tőlük kérdezzétek meg, hogy mi újság a kéményeitekkel!

És/vagy az előző tulajdonossal kéne beszélni erről, no meg az önkormányzatnál az okmányirodában is szerintem tudják.

2014. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sosem volt kiírva ilyen, tehát nem is tudtuk várni. Mikor felmérte az állapotot nemrég (ahol ugye kiderült utólag, hogy nálunk is gond van) bejött a lakásba, ránézett a bojlerra, és megállapította, hogy nálunk nincsen kimeneteli nyílás, a bojlert sem ellenőrizte, jött-ment. Akkor mondta, hogy a szomszéd lakásban van, és hogy el volt tömködve vagy mi. Tehát nem tud nálunk mit ellenőrizni.
2014. jún. 27. 08:22
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor kérj hivatalos papírt arról, hogy nincs kéményetek, és azt dugd a közös képviselő orra alá. Ha vannak közös társasáházi kémények, akkor abba kérhetnek pénzt, de ha a lakásodban nem létező kéményre kér, akkor ne adj. Egyébként a bélelésre KÖTELEZÉS nem azt jelenti, hogy a közös képviseletnek adsz pénzt, hanem azt, hogy TE elvégezteted a lakásodban a béleltetést, és arról mutatsz igazolást a közös képviseletnek.
2014. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

ad 1, nem a lakásban lesz maga a bélelés, hanem a tetőn keresztül lefele ugye, mivel nincs kimenet közvetlen tőlünk

ad 2, persze, hogy egyébként kérhetne pénzt a közös képviselő a bélelésért, de akkor szerintem kollektíven mindenkitől, ugyanúgy amikor a tető felújítás zajlott. És nem úgy, hogy akkor 2 család fizesse ki a korszerűsítést, helyreállítást.

ad 3, beleolvastam a neten egy peres ügyben, és elvileg amit én is mondtam, a kémény a társasház közös tulajdona, és mivel a bélelés a kémény alkotórsze, nem úgy működik, hogy akkor csak az én tulajdonom az az 1 kémény.

2014. jún. 27. 08:45
 16/19 kunu lenke válasza:
100%
Szia!!Közös költségből kell megcsinálni!!!!!
2014. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 rzzla válasza:

Saját tapasztalatom, hogy a kéményseprő vállalattól az építésügyön keresztül egészen a bíróságig mindenki a társasházat vonja felelősségre kéménybélelés ügyében.

Ezek szerint minden trehány, link, lusta, buta lakástulajdonos jogszerűen a többi rendes tulajdonostársával is megfizetteti a kéménybélelést.

Ezért nem marad pénz a víz-szennyvíz, elektromos, gáz rendszerek felújítására.

Személy szerint én kibéleltetem mindenkinek a kéményét, utána pedig a gázszivárgás miatt kizáratom a házat a gázszolgáltatásból.

2014. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 gab3n1 válasza:
Gratulálok, büszke lehet magadra, leszivatsz x családot mert kretén gyökér vagy, az ilyeneket rugdosnám ki az ilyen posztokból ahol döntés jogot kapsz mások életminősége felett.
2018. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Brummee válasza:
Végül mi lett??
2018. jún. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!