Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés józan, normális...

Milyen érzés józan, normális életet élni?

Figyelt kérdés

Milyen minden nap időben lefeküdni aludni , normálisan étkezni , józanul lefeküdni ? Mert vannak , akik minden nap részegen fekszenek le , nekik az miért jó ?

Melyik a jobb élet ? A válasz egyértelmű , de kíváncsi vagyok a válaszaitokra és a miértekre is .

Köszönöm .



2014. júl. 6. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%

A normális életet azok élik, akik társadalmilag elfogadott érték alapján próbálnak meglenni.

Aki kicsapongóbb, piás nem feltétlen ér zűrös életet, lehet neki is jó élete. Sőt sokkal jobb ez a lét, mert ismerkedsz, társaságban vagy..


Ez az időben lefekvés meg általános iskola 6. osztályig tartható, utána ciki.

22F

2014. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Egyéntől függ, de:

józanul lefeküdni: azt jelenti, hogy gondol a jövőre, magára (esetleg családtagjaira is), felelősséggel tartozik irántuk is; reális életcélja van; talán több valós barátja van így, többen kedvelik. Lehet így is egyfajta álomvilágban élni, de őket könnyebb visszabillenteni a valóságba. Ők élvezhetik a jelent, a múltat, viszont gondolnak a jövőre is.

részegen lefeküdni: kizárólag a jelenben él, vagy legalábbis rövidtávú céljuk van, aminek nem nagyon van értelme; jobban kihasználhatják; környezete nem igazán kedvelheti; családja inkább menekül tőle; egyre jobban eltávolodik a valóságtól.

Összességében a józanság jobb, még akkor is, ha sokszor fájdalmas is a valóság.

2014. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat . Szépen kifejtettétek , erre gondoltam . Köszi .
2014. júl. 6. 19:59
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

normálisok életét élem, sosem voltam még becsípve sem, a társadalom elvárásait meg magasról lesz@rom, kedves első válaszoló.


Milyen érzés?


Nincs összehasonlítási alapom, de ha nem élvezném és nem lenne jó ez, akkor biztos minden este berúgnék.



Amúgy végezz egy koncentrációt és felelősségteljes munkát másnap másnaposan.. megnézem hány ember fog meghalni miattad...


26F

2014. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4/4-nek : Miattam ? A kérdésben nem rólam van szó . Csak feltettem egy kérdést , ami a mai világban egyre elterjedtebb társadalmi szokásokról szól ...Illetve azokat feszegeti ...

De köszi a választ , igazad van amúgy .

2014. júl. 6. 21:50
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Fiatalon biztosan nagyon unalmasnak tartottam volna. Akkoriban nem próbáltam ki, mindig a sűrűjében voltam. 30 fölött többször szituálódtam, kénytelen voltam megkomolyodni. Ma már egy hétig se bírnám azt az életvitelt, ami akkor természetesnek tűnt. Nem bánom, hogy így esett. Szerintem minden életkort meg kell élni annak minden áldásával és átkával együtt.
2014. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, mi számít normálisnak, mert bár én alig iszom alkoholt (a sörön kívül mindet utálom) és egyáltalán nem vagyok éjszakákig bulizós típus, szerintem az én életemet sem lehet normálisnak nevezni. Nekem unalmas lenne, gondolom, azért nem alakítottam úgy az életem, bár nekem a bulizós-részeges véglet is unalmas volt, mikor belepróbáltam. Szerintem éljen mindenki úgy, ahogy szeretne, csak hagyjuk élni egymást.
2014. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%

"Milyen minden nap időben lefeküdni aludni"

hát ezt nem tudom mert 20 óra és 2 között változó mikor fekszek...általában éjfél 1 körül szoktam...


"normálisan étkezni"

nem nagyon szánok rá időt...van egy megszokott kajálásom munkában, de az szerintem nem normális...


"józanul lefeküdni"

mindig így fekszek, talán életemben 2x vagy 3x voltam részeg, és néhányszor ittam, bódult állapotra magam...igazából vagy fáradt vagyok és azért fekszek le, vagy túlságosan pörgök és azért fekszek le...általában álmodozok, gondolkodok, tervezek...és bealszok...


"akik minden nap részegen fekszenek le , nekik az miért jó"

nem fáj nekik bent...legalábbis nem annyira mint józanul...


"Melyik a jobb élet"

egyén függő...kinek mi a jó...

2014. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
38%

Ízlések és pofonok. Bátor dolog előzetes tapasztalat nélkül azt mondani, hogy általánosságban az egyik jobb, mint a másik.



Számomra a normálisan étkezős, időben lefekvős, teljesen józan életmód unalmas, fakó, ingerszegény. Másnak tetszik.


Ha arra vagy kíváncsi, szerintem milyen érzés józan, normális életet élni, azt mondom: Szar.

Azt, hogy mi normális, mindig a többség, és a társadalomba berögzült szokások mondják meg.

Én a saját életemet szeretném élni, én akarom megmondani, mit, mikor, és milyen állapotban csinálok. Ha ez nem egyezik a "normálissal", akkor a normális szerintem szar.



Nem szokásom részegen, hétköznap lefeküdni, ha 3 havonta egyszer előfordul, akkor már sokat mondtam. Néha nekem szükségem van erre. Nekem jól esik, ha stresszoldásként mámoros fejjel végiggondolhatom az eseményeket. Ha nem vagy taccs részeg, az alkohol egy más szempontot is jelenthet, nem csak menekülést.

Szerintem ez jobb, mint a stressz miatt rászokni az altatóra...

2014. szept. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a legtöbb ember kipróbálta már mindkettőt (én is), és szerintem a legtöbb mindig a "normálisat" választja (én is).

Szeretem a nyugit, nem szeretek szétcsapva lenni, összevissza élni, nem tudni, és nem akarni tudni semmiről. Engem a monotonitás nyugtat meg, ha viszont megunom, elrendezek mindent és spontán lelépek valakivel valamerre kis időre.

Mindenki máshogy csinálja, és csinálja is, ahogy akarja, ha az életvitele nem lesz mások kárára. Szerintem:)

2014. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!