Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért használnak az emberek...

Miért használnak az emberek kegyes hazúgságokat? . Ez is hazúgság. Miért nem mondanak egyszerüen igent vagy nemet. Miért kell kell hamis illúziókat kelteni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 08:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mert az igazságot nem mindenki tudja elviselni + van amikor fölösleges idegesíteni a másikat. Én mindig keresem az igazságot, de rájöttem, hogy sokszor hazudni jobb és egyszerűbb. Én igyekszek nem hazudni pl. kitérni a válasz elől, vagy fél igazságot mondani ha olyan dologról van szó.

Pl. senki nem tudja rólam, hogy súlyos beteg vagyok, csak szánalommal néznének rám, gyengének tartanának. Vagy mikor vannak nagyon idegesítő szituációk nem mondom el senkinek, főleg nem közeli ismerősnek akit csak fölöslegesen idegesítenék vele, az én problémám nekem kell megoldanom. Egyszerűbb ha nem ragasztom rá másokra a problémám, nekik is van elég + más dolguk, könnyebb az életük úgy, hogy nem hátráltatom őket azzal, amit az én kötelességem megoldani egyébként is.


Sok elutasítást láttam már és annak a következményeit is, az alaptörténet mindig ugyan az volt megtetszett a férfinak a nő és bevallotta, a nőnek nem tetszett és nagyon durván beoltotta. Sok férfinak ez elvette a bátorságát és egyre kevésbé mert kezdeményezni ha mert egyáltalán. Mert egyik haveromnak úgy lett most barátnője, hogy a csaj szedte fel, előtte mindig kérdezték tőle, hogy lehet egy olyan pasinak, mint ő nincs csaja 10 éve, hát így. És rajta kívül még 5 ilyen emberről tudok, mi értelme van a kegyes hazugságnak? Így legalább nem teszed tönkre a másikat.

2014. júl. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!