Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lelektanitipusok. Net oldal...

A lelektanitipusok. Net oldal valós információkat ad ha a kérdésekre válaszolok?

Figyelt kérdés
Szóval van valami alapja, vagy csak valami humbuk?
2014. júl. 12. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egész jó, ha eléggé ismered önmagad és nem a hangulatodtól függően válaszolsz a kérdésekre, akkor a kapott eredmény meglepően pontos. Persze ezt sem kell szentírásként, axiómaként kezelni, de azért nem a humbuk kategória, vagy ha mégis, akkor igen jól sikerült :P
2014. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Persze, hogy van alapja, az MBTI egy nemzetközileg elég elismert pszichológiai teszt, és ha őszintén válaszolgatsz, akkor nagy vonalakban magadra ismerhetsz, de nyilván nem 16 féle személyiség létezik.

Üdv, egy INFJ :)

2014. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én teljesen magamra ismertem a típusban, amit a végén kaptam. :D Évekkel ezelőtt is kitöltöttem és pont tegnap is. Az 1-2 évvel ezelőtti énemhez képest tényleg abban változtam meg, mint amit megkaptam eredménynek tegnap. Ahogy írták előttem nem szent írás a dolog, de nagy vonalakban mindenképp van benne igazság. Csak nem szabad azt se elfelejteni, hogy a személyiségünk folyamatosan formálódik, van átjárás a típusok között.
2014. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az utolsó leírta. Nekem is olyan eredmények jöttek ki, amire azt mondom, hogy igen, ez én vagyok, bár én úgy mondanám, hogy az eredménytől függően több típusnak a tulajdonságai is jelentkezhetnek a viselkedésedben, pl. én elsődlegesen INTJ vagyok, amiből a T a leggyengébb, és néha valóban (ez főleg szitufüggő) inkább úgy viselkedek, mint egy INFJ.
2014. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még Jungot olvasva (bár ott nem pont ilyen volt a skála) magamra ismertem - introvertált, intuitív, gondolkozó - azóta ahány MBTI-t kitöltöttem (elég sokat), mindben ugyanaz jött ki. INTP. Van valóságalapja, nem horoszkópról beszélünk, hanem pszichológiáról, bár nyilván irányadónak jó az MBTI, nem szentírás.
2014. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

semmi értelme, ahhoz, hogy megismerd magad figyelned és cselekedned kell vagy 1 igaz barát.


ezeknek a skatulyázásoknak annyi értelme van, mint a horoszkópoknak. a pszichológiát sem szabad komolyan venni.

2014. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Abszolút nem értek egyet az utolsó kommentel. Én sem vagyok pszichológia párti, még ha érdekesnek is tartom (mint például a bűnügyi nyomozás esetén alkalmazott elemzéseket), de a teszt tetszett és át böngésztem és tanulmányoztam az oldalt, és még fogom is, természetesen van alapja. Szerintem reálisabb mint mondjuk a horoszkóp, bár az asztrológiához is érteni kell jobban hogy a lényegét meglásd, mégis szerintem spirituálisabb dolog, inkább hit kérdése.

Ez a oldal az gondolkodás módokat veszi alapul. Azt hogy hogyan gyűjtesz információt a világról, illetve hogy mik határoznak meg mikor döntést hozol. Ezeket párosítják avval a két végletes típussal hogy társasági vagy egyedüli típus vagy-e, így jön ki a 14 darab. Következtetés és logika alapján kötnek ezekhez adott tulajdonságokat. Olvasható az is valahol hogy senki sem csak egy kategória, hanem a rendszerezett típusok skálát képeznek, amik ide oda mozognak az emberek.

Aki még az önismereti útjának elején jár érdemes lehet átböngészni mert hasznos lehet (hasznosabb mint más hasonló tesztek), instrukciókat adhat, persze úgy hogy nem tekint rá az illető arany igazság ként. Vagy csak plusz információkat nyújthat.

2014. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs. 16.db
2014. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

teljesen értelemetlen a teszt.


korlátolt választási lehetőségek, és ha csak épp 1%kal toloódsz el valami irányba, már rögtön más betűt kapsz válasznak.

ez csak arra jó, hogy együgyű emberek elhitessék magukkal, mennyire ismerik önmagukat, és ilyen skatulyák alapján válasszanak barátokat.

az ilyen skatulyázott emberek közt akkora a különbség mint leves és leves között. mindkettőt ugyanúgy hívják, de nagyon más lehet az összetétele.

2014. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: %-osan mutatja azt, hogy az adott funkció mennyire jellemez téged. Ez minden, csak nem skatulya. Ha egy kicsit beleásod magad, akkor fogod tudni értelmezni, hogy az eredmény mit jelent, és milyen viselkedésformákat eredményez. Aki azt hiszi, hogy 6 milliárd egyedi ember él a Földön, az naiv.
2014. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!