Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Különböző esélyekkel, vagy...

Különböző esélyekkel, vagy egyenlően indul két gyerek akkor ha egyik gazdak, másik csóró családból származik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mire felnőnek ez mennyire alapozza meg a gyerekkorukban berögzülteket amikihatna a további életükre, tehát egyformán lehet mindkettő attól még sikeres, esetleg vezető beosztású, ügyes, okos, talpraesett?

pl a csóró nem tud fejlesztő játékokat venni, nem viszi a gyereket félévente a Balcsira, nem lesz Micimackós képekkel tele mindig a tortája, szóval minden kissé "laposabb"


2014. júl. 13. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2014. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Különböző eséllyel indulnak, kérdés, hogy hogyan használják ki a lehetőségeket. Lehet a gazdgaból egy boldogtalan senki, és a szegényből gazdag, okos, boldog ember.
2014. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván nem. És a legnagyobb különbség általában az eltérő környezet, az ambíció hatása. A statisztikák szerint a gyermekek nagyrésze hasonló képzettséget szerez élete során, mint a szülei.
2014. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"nem viszi a gyereket félévente a Balcsira, nem lesz Micimackós képekkel tele mindig a tortája, szóval minden kissé "laposabb"


ezek még nem számítanak. De pl. nyelvtanulásnál nem mindegy, hogyha csak egy nyelvkönyvre vagy egy külföldi anyanyelvi környezetben tartott tanfolyamra van pénze az embernek. És ez rengeteg dologra elmondható.

2014. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 acelsziv ***** válasza:
76%

Ha TÉNYLEG gazdag családból van a gyerek akkor van más különbség is. Mégpedig mentalitás és napi kommunikáció terén. A gazdag családoknál sokszor téma az asztalnál ülve a pénz. A gyerek tisztába jön a pénz fogalmával, hogyan kell megkeresni, mitől sikeres a sikeres ember stb...

Szegény családoknál vajon mi megy? Sóhajtozás, másra mutogatás, "nincs miből", "csórók vagyunk" stb.

Ez az igazi különbség ami totálisan más alapot ad a példában szereplő két gyerek számára.

2014. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Abszolút különböző esélyekkel startolnak a gazdagabb, mint a szegényebb családok gyermekei. Csak egyet ne felejts el! Aki tanultabb, az eleve jobb módban él. Vagyis az apukája, vagy a nagyapukája megteremtette ennek a generációnak a jólétet, míg a szegényebb gyerek apja esetleg elitta az eszét, esetleg elváltak. Stb. Ezért csodálkozok azokon a kérdezőkön akik beírják, hogy bizony ők hármasra végeztek a suliban, nehezen kapnak munkát, vagyis ők maguk teremtik meg a szegénységet az ő következő generációjuknak. Míg egy egyik gyerek kitűnően tanul, rendszeresen iskolába jár, a másik állandóan lóg, nem figyel az órákon, stb. Hogyan indulhatnak egyenlő esélyekkel, amikor ők maguk teremtik meg a maguk különbözőségét.
2014. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen más esélyekkel indulnak. A gazdag gyerekeknek sokkal több lehetőségük van, mint egy csórónak. Egy szegény család nem tud megfizetni egy nyelvtanárt vagy egy jó egyetemet. A gazdag szülő meg csak kiküldi külföldre a gyereket 1 évre nyelvet tanulni...

Én sajnos ezt a saját bőrömön éreztem és érzem.

Én csóró családba születtem, kitűnő tanuló voltam végig a suliban, aztán érettségi után el kellett mennem dolgozni. Meló mellet megcsináltam a diplomámat diákhitelből, amit még ma is nyögök, de elhelyezkedni nem tudok, sőt már ott tartok, hogy letagadom a diplomámat, mert sok helyen túlképzettnek tartanak...

A középiskolában volt egy gazdag osztálytársam. Mindene megvolt, az apja minden nyáron kiküldte Amerikába nyelvet tanulni, az érettségin ugyan megbukott, de kapott egy lakást meg egy kocsit, majd apuka benyomta egy ismerős cégéhez, lényegében semmit nem csinál, de baromi jól keres... Hát ennyit tesz a pénz. 28N

2014. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
2 ültök az egyetem a haverod kipotyogva az iskola padból félmiliós fizuval beül apuci mellé a fönöki székbe, te ugyan annál a cégnél ingyen dolgozó gyakornok vagy...
2014. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mily elgondolkodtató nagy, szomorú igazságok, nem gondoltam volna, hogy ezek fognak ide jönni
2014. júl. 13. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos sokat számít. Nehezebb, de a szegény család nem determinál. Vannak szerencsére kivételek, egy szegény gyerek is feltörhet, mint a talajvíz. Nem gyakori, de van rá példa.
2014. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!