Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne újból naplót írnom?

Érdemes lenne újból naplót írnom?

Figyelt kérdés

Két éve írtam kb. 1 hét, 1 éve pedig kb. 2 hónapig. Pont ma találtam meg az egy évvel ezelőttit, és hasznos volt visszaolvasni. Rájöttem, hogy elfelejtettem dolgokat és embereket, akik/amik régen sokat számítottak.

Pluszban mostanában elég sok mindent elcsesztem, nem tudom ezeket a dolgokat kivel megbeszélnem, ezért talán jó lenne leírni ezeket.


Ezenkívül valahogy szégyellem a naplóírást. Kicsit a gyengeség jelének tartom, hogy egy papírhoz beszélek, és gyerekes dolognak.


Szerintetek érdemes lenne? 17/L


2014. júl. 13. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne a gyengeség jele? A naplóírást szakemberek is javasolják, mert ha le szeretnél írni valamit, kénytelen vagy csak arra és semmi másra koncentrálni, ez által pedig tisztábban, nyugodtabban átgondolhatod a problémáidat vagy akár a pozitív élményeket is újból átélheted. :) A napló írás nem szégyen, hiszen egyfajta levélnek is mondható vagy élménybeszámolónak saját magadnak. Feljegyzed magadnak a dolgokat, hogy később emlékezz rájuk és közben te is kiegyensúlyozottabban hozhasd meg a döntéseidet. Ha úgy érzed, ez neked akkor segített, akkor kezdj el újból írni naplót. A gyengeség jele részt pedig nem értem. :/ Miért lenne az? :) Írásban gondolkodsz. Gondolkodni mindig szokott az ember, az sem szégyen. Aki gondolkodik és meg szeretné oldani a problémáit, erős és okos ember. Persze tégy úgy, ahogy jónak látod. ^^
2014. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Folytasd szerintem mert règen èn is ùgy voltam vele gyengesèg meg minden de nagyon jò dolog kibeszèlni magadbòl a dolgokat.Kèsöbb meg vissza olvasva a legjobb mert már elfelejtetted azokat a pillanatokat amik meghatározók voltak.Csak jò dugd el hogy más ne találja meg mert azèrt van titkos jellege.
2014. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a papírhoz beszélsz.... akkor is hülyének érzed magad ha hangosan gondolkodsz? Szerintem nem gáz... :) én olyan naplót vezetek ahol az emlékek vannak... pl. a sulim fotókkal, osztálytársaim, neves napok, versenyeredmények, korházas eseteim... képekkel...stb. en csak azokat jegyzem le amikre tényelg emlékezni akarok es sajnálom a papírt arra hogy nykafka p****rol meg idiótákról is szó essen... :D szóval írjál!
2014. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Feszültségoldó.Legyél őszinte és ne találja meg más.Nem égő.
2014. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké meggyőztetek, neki is állok:)


És nagyon nagyon köszönöm a válaszokat:)

2014. júl. 13. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én írtam direkt a hörcsögömről egy olyat, mint a babanapló, mert jól esett.Jó volt visszaolvasni a saját érzéseim.
2014. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Miért szégyenled a naplóírást???

A naplóírás nagyon is jó dolog a személyig fejlesztés része szerintem.Ha megtudom valakiről,h naplót vezet személy szerint nő a szememben.Szerinted nem tanulságos visszaolvasni hol tartottál régen és van úgy is,h régebben bizonyos dolgokból tanulsz utólag.

Szerintem a napló írás olyan dolog,amit mindenkinek kéne időnként csinálni.

(most egy kicsit visszaolvastalak,hasznos volt újra olvasni,akkor mi a gond,újra emlékszel olyan dolgokra,amiket elfelejtettél)

2014. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is kezd el nyugodtan újra írni naplót.

Én is írok bár volt idő amikor nem írtam és sajnáltam, hogy nem lettek leírva az emlékeim :(

Ha ettől jobban érzed magad, hogy leírod (és ide olyanokat is leírhatsz amiket másnak nem mersz elmondani) akkor kezd el és ne szégyeld. Egyáltalán nem a gyengeség jele a naplóírás. 22/L

2014. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!