Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az értelmiségiek tisztában...

Az értelmiségiek tisztában vannak vele, hogy a szakterületükön kívül eső dolgoknál van némi hiányosságuk?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert az előbb néhány sértett önérzetű egyetemre járó ember töröltetett egy ilyen jellegű kérdést.


Szóval azért töröltették, mert képtelenek voltak rá érdemben válaszolni?

Nem futja rá az agykapacitásukból?


2014. júl. 15. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Mindenhez profi módon senki sem érthet. De egy általános műveltségük lehet.
2014. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért tegyünk különbséget az értelmiségi lét és az egyetemi végzettség között.

Akik töröltetnek egy kérdést hasonló okból, azok nem érdemlik meg, hogy így nevezzék őket és minden bizonnyal sérti az egójukat, ha nem tudnak válaszolni, vagy az nem elégséges.

2014. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért azt tisztázzuk, hogy némi hiányosság alatt azt értem, hogy igen sok esetben hétköznapi szituációkban is képesek teljesen életképtelenül, értetlenül viselkedni.

És olyan erősen létezik ez a jelenség, hogy nyugodtan lehet általánosításnak venni.

2014. júl. 15. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

A diplomások között rengeteg a kisebbségi komplexusos, aki így próbál meg kompenzálni.

Arról ne is beszéljünk, h sokan értelmiséginek hiszik magukat, de közben meg.....

Szánalmas, de ez van.

2014. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2-es! Egyetemistákra, egyetemet végzett emberekre gondolok.
2014. júl. 15. 19:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy attól, hogy valaki szerzett - ki tudja, milyen körülmények között - egy diplomát, még nem lesz értelmiségi. Az én egykori szobatársaim is lediplomáztak, pedig olyan buták, hogy betont lehetne törni velük.


A másik dolog, hogy attól, mert valamiből nagyon jó valaki - lehet akár az országban a legjobb a szakterületén - attól még egyáltalán nem biztos, hogy másban is jó. A szakmájához kapcsolódó, attól nem túl távoli területeken általában jók szoktak lenni, de a szakterületüktől távol eső témákban gyakorta átlag alattiak. Tipikus példa az angoltanár esete az informatikai eszközökkel, amikor hatvanszor kell neki elmagyaráznom, hogy hogy kell másolatot készíteni egy fájlról, vagy hogy ha letölt valamit, azt hol találja meg. De mondjuk egy történész sem valószínű, hogy első nekifutásra megold egy másodfokú egyenletet.


Megint más dolog, hogy az adott embernek mennyire fejlett az interperszonális intelligenciája. Nézz meg pár részt az Agymenők című sorozatból, és megérted, miről beszélek. ;-) Attól, hogy valaki diplomás, és valamiből nagyon okos, még lehet béna a társas kommunikációban. A kettő ugyanis független egymástól.


Megint más kérdés, hogy kinek milyen a jelleme, és hogyan kezeli a konfliktusokat. Attól, hogy valaki okos, intelligens, még nem biztos, hogy a jeleme is normális.

2014. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre járok és tudom, hogy hol vannak hiányosságaim, pl matek érettségi közelébe nem mennék még egyszer.

Viszont ennyire általánosítani nem szép, a szakmunkást végzett között is van rengeteg olyan aki veri a mellét a semmire, vagy épp úgy ahogy tudja a kis kitanult szakmáját, de az aktuális bulváron kívül másról nem lehet vele beszélgetni vagy ugyanúgy fogalma sincs az informatikáról, mint az előzőleg említett bölcsészprofnak.


Ha csak az osztálytársaimból indulok ki, van olyan aki a magoláson kívül csak a körömlakkozáshoz ért, más meg lazán elvezetne egy farmot. Én meg lehet, hogy elsőre fordítva fognám meg a vasvillát is, de egy lakásfelújítást/szépítgetést egyedül is eltudnék kezdeni, mert bár tangens kotangensből megvágnának, de kitudom számolni, hogy mennyi burkolat, szigetelés kell és letudok csempézni egy előszobát.


És ha már ezt ilyen szépen leírtam, a kialakult /mihez értek/ kérdéskör leginkább a szülőktől látottakból ered. Ahol városban laknak, mindkét szülő olyan munkakörben dolgozik ahol nem kell fizikai munkát végeznie és ő sem tanulta meg, vagy simán csak kényelmes és ezért mindenhez szakértőt hív, ott a gyereknél is hiányozni fog sok tudás. Ehhez pedig nem kell diploma, egy fodrász vagy egy fogorvosi asszisztens is lehet képtelen egy szög beverésére.

2014. júl. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Még érdekesebb, hogy téged miért érdekel a diplomások általános műveltsége? Csak nem kompenzálni próbálsz? :)

Sajnos nekem sincs diplomám, így tudom, hogy anélkül a munkahelyen csak csicska lehetsz, vagy eldobható eszköz. Sokszor még diplomával is, de nélküle őrült jónak kell lenni egy speciális szakmában, hogy embernek számíts.

Ne kompenzálj, mert ciki, inkább fogadd el, hogy buta vagy és értéktelen, vagy próbálj meg papírt szerezni, legalább egy főiskolán. Jobban jársz.

2014. júl. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze. Pl. most járok kresz-re és fogalmam sincs, hogy fogom megcsinálni a műszakit. Ha az életem múlna rajta sem tudnék megszerelni dolgokat, nagyon kétbalkezes vagyok. Alkatomnál fogva a kemény fizikai munkára is alkalmatlan vagyok. Nyilván ezért járok egyetemre, hogy az eszemből tudjak megélni, és ne abból próbáljak, amihez nem értek.
2014. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!