Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vidékiek miért utaznak...

A vidékiek miért utaznak mindig Pestre?

Figyelt kérdés

Számtalanszor jártam már úgy, hogy apróhirdetésből akartam valamit venni, és amikor benyögtem, hogy pestre kéne postázni, egyből mondták, hogy azz ipam meg a napam éppen most készül pestre, majd ők elviszik ingyen stb.

De miért van az, hogy a vidékiek (vagy az ismerőseik) járkálnak ide? Semmi olyat nem tudok már elképzelni manapság, ami itt van, de nincs mondjuk Debrecenben vagy Pécsett... utazni meg ugyebár manapság már eszelősen drága.


2014. júl. 19. 17:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Én pl. Ráckevén laktam, nah az Pesttől 50-60 km, attól függ honnan nézed. Mivel Pesthez közel van, nálunk egy fia kórház nincs a közelben, csak Pesten, így mindig oda kellett menni.

Nálunk nincsenek óriás Tescok, amikor gyerek voltam sokat jártunk fel oda, mert ott mindent be tudtunk szerzeni.

2014. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekem egy ismerösőm azt mondta azért jár ide sokat(Bp) mert itt van "élet" ugyan is szerinte Budapest körül forog egész Magyarország :D
2014. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Pécsre, Gyulára, Nyíregyházára, akárhová is járkálnak az emberek, csak az nem derül ki számodra. Ugyanígy Pestre is ezer dolog miatt: rengeteg gyógykezelés csak Bp.-en van, munkaügy, rokon, szórakozás, színház stb. stb.
2014. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Mi amikot gyerekek voltunk,mindig mentünk a vakàciô alatt pestre a rokonokhoz.... es most a növėrem pestre us költozött... anyukam havonta jar bp re hogy unokàzhason!

Valo szinū ezzel sok màs ember is igy van hogy rokonok csalad tagokat jatnak latogatni bpre!

2014. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Az egyik ismerősömék 10 naponta járnak Pestre, majdnem 200 km-ről. Ők azért, mert az 5 éves kisfiukat oda kell hordani kezelésre. Azelőtt Debrecenbe hordták, ami "csak" 130 km, de ezt a kezelést ott nem adják.

Nekem a lányom Pesten jár egyetemre, kb 2 hetente jön haza, nyilvánvaló, hogy vissza is ennyit jár.

A barátnője meg azért jár gyakran Pestre, mert a barátja ott lakik.

A szomszédasszonyom pedig a lányához és az unokáihoz jár Pestre, elég gyakran (ő már nyugdíjas)

Mellesleg van olyan, ami csak Pesten van és az országban sehol máshol, például az Országos Borminősítő Intézet. Ha bort akarsz forgalomba hozni, be kell vinned a mintát Pestre és leadni náluk.

Vagy ha valamelyik nagykövetségre be kell menned, az sincs vidéken.

2014. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
75%
Én kaposvári vagyok. A nyüzsi meg a szép épületek, utcák miatt szeretem Pestet. Olyan hangulatos. Csak drága felutaznom még az 50%-is diákkal is:D
2014. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
91%
A pestiek mér jönnek le mindig a balatonra?:( Idegesítetek ám!
2014. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Mert az is csak egy hely, ahol mellesleg sok dolog központja van - pl vasúthálózat, buszok, sport és nemzetközi cuccok.

Győrbe és a Balatonra is mindig megy vki. :) Ez nem csoda.

2014. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hetes, ha ez megnyugtat, én bizony már nem megyek. Ugyanolyan jókat lehet fürödni a Soroksári Dunaágaban is, a franc fog egy Balcsi oda-vissza útért betolni 8-10e Ft-ot a MOL-ba. ;-)

Amúgy félre ne érts: engem nem zavar, ha ide járnak emberek, ahol kétmillió megfér, jut hely a kétmillió-egyediknek is, csak nem értem, mert kva költséges


Többieknek: köszi. Erre csakugyan nem gondoltam, hogy vidékről sokan pestre költöztek, és jönnek rokonlátogatni. Meg arra sem, hogy a beteg gyermeküket hozzák ide kezelésre. :-(

Ezt a borminősítés-dolgot meg efféléket még a XXI. században sem lehet postai úton elintézni? Egy postacsomag még mindig csak 1500 Ft, nem összemérhető egy pest oda-vissza útiköltséggel... (hacsak nem 65+ éves a borász, mert akkor ingyen utazik. :))

2014. júl. 20. 07:54
 10/19 anonim ***** válasza:
én mindössze azt utálom, hogy vidékről ide jár mindenki, de fikázni, hogy Pest így szar, meg úgy szar, az megy....
2014. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!