Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet ebből valami bajom? (alvás)

Lehet ebből valami bajom? (alvás)

Figyelt kérdés
Konkrétan teljes 36 órákat vagyok ébren és 12 órát alszom, így az internetes társasággal (skypeon pl) tökéletesen elvagyunk, nem az az érdekes, hogy nem tudok, mert tudnék, csak fölöslegesnek érzem az alvást 30 óra ébrenlét alatt... Próbáltam kényszerítettem elaludni, de 4 óra után visszadobott az ágy... Egyszerűen mintha a napok duplák lennének és egy éjszakát (6PM-6AMig) meg elalszok... Azt gondolom, hogy nem normális dolog, de lehet belőle valami problémám? Hallottam hogy van aki pont így két napokat volt fent és egyszer 4 napig nem érezte álmosnak magát és belehalt az alváshiányba... Ez most hogy van?

2014. júl. 22. 05:12
 1/5 anonim ***** válasza:
biztonsági őrök is északáznak de azért naponta aludnod kéne min 5 órát
2014. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na belehalni azt biztos nem fogsz. A szervezetednek megvan a saját védekező mechanizmusa. Azért "kómálsz be" és alszol egy huzamban 12 órát.

Egy darabig lehet csinálni ezt amit most csinálsz de gondolj arra, hogy ezzel a tartalékaidat égeted fel. Az "internetes társaság" feltételezem egy klán lesz valami online játékban (mmo, moba, esetleg valami FPS). Ezzel nem is volna baj, de hidd el nekem (tapasztalatból mondom) ez a helyzet egy idő után megbosszulja magát.

A legprózaibb ok amiért káros az a normál napirend felborulása. Ez egyrészt "társadalmi" gondot fog okozni. Ha majd nem lesz szünet (gondolom ezért érsz rá fenn lenni 36 órát és aludni 12-t) vagy melóba kell majd járnod akkor baromi nehéz lesz visszaállni a rendes kerékvágásba. Folyamatosan fáradt leszel és amikor kellene akkor sem tudsz majd aludni. Komoly alvászavart lehet így összeszedni.

A másik dolog, hogy ezzel (bár most még nem biztos hogy érzed) rendesen megfingatod a szervezeted. A szervezetnek szüksége van a rendszeres alvásra. És a rendszerez az napi szintűt is jelent ebben az esetben. Az alvás alatt regenerálódik. Ha skippeled az alvást akkor ez elmarad. Egy darabig nem érzel semmit aztán meg csak annyit, hogy fáradtabb vagy a kelleténél, "tompább" az agyad és ha megbetegszel akkor sokkal nehezebben gyógyulsz. A másik egészségügyi hatása az emésztésre van. A szervezeted éjjel alvás közben emészti meg a bevitt táplálék nagy részét. Ha ez kimarad akkor lelassul az anyagcsere. Ebből az elején annyit fogsz érezni, hogy kevesebbszer kell WC-re menned, ritkábban van nagydolog és ha van akkor is gyakoribb a szorulás, esetleg szorulás és hasmenés váltakozik. Ezeknek nem tulajdonítasz most túl nagy jelentőséget, de ennél is az van amit írtam korábban: nagyon nehéz lesz visszaállni normál üzemmódba (szintén tapasztalat).

Azt tudom javasolni, hogy akár mennyire jó a közösség lőjj be egy időpontot amikor fixen abba KELL hagynod a gépezést és irány az ágy. Nem mondom, hogy este 10, azt sem hogy éjfél vagy 2 óra. Lődd be magadnak Te, de tartsd is magad ehhez amíg nincs nagyobb gond. (jah és mellékesen SEMMI energiaital vagy kávé)

2014. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ez csak a "nyári életmódod", szeptembertől normálisan fogsz aludni. Ha csak nyáron tolod így, akkor ne aggódj, az égvilágon nem lesz semmi bajod, maximum nagyon nehezen fogsz hozzászokni a rendes alváshoz :)

Akkor lenne bajod, hogyha állandóan ezt csinálnád, egy félévig mondjuk.

2014. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb ha ébren vagy és csinálsz valamit, mintha mindennap 12 órát vagy többet aludnál. A lényeg az, hogy ne erőltesd kávéval meg ilyenekkel és akkor rendbe leszel.
2014. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, enerrgiaitalt és kávét nem iszom két okból:

- nem szeretem

- fölösleges

2014. júl. 23. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!