Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan és mikor lesz ebből 1...

Hogyan és mikor lesz ebből 1 alvás a 14 hónapos kislányomnál?

Figyelt kérdés

Napirendünk a következő:

6:00-6:15 körül ébredés, reggeli

7:00-8:15 játék

8:30-9:30 alvás (elég változó a kezdése)

9:30 tízórai

10:00-12:30 séta

12:30-13:00 ebéd

14:00-17:00 alvás

17:00 uzsonna

17:30-18:30 játék

18:30 fürdés

19:00 vacsora+ lefekvés előtt még anyatej

20:30 lefekvés


Délelőtt, főleg ha egy kicsit később ébred (de túl sokkal viszont nem szokott) akkor nagyon nehezen alszik el. Sokszor pont akkora álmosodik el, mikor már tízóraiznánk. Közben meg szüksége van még erre az alvásra, mert ha kimarad akkor ebédre nagyon álmos és nyűgös, nehezen eszik. Séta közben már szerintem nem aludna (mióta ül inkább nézelődik, magyaráz közben - lassan fél éve) és nem is akarom, hogy aludjon, mert akkor a délutáni alvás és az egész utána következő dolgok kitolódnak. De a délelőtt meg így olyan nehéz, hogy szinte harcolni kell vele sokszor, hogy legalább egy fél órát pihenjen.


2013. nov. 4. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A lányom 11 hónapos kora óta csak egyszer 1,5 órát alszik délután.


Szerintem ott a baj, hogy hiába nem álmos, te erőszakkal ráveszed a reggeli alvásra.

Nem szabad ilyen mereven ragaszkodni a napirendhez, mert ez egyáltalán nem a gyerek érdekét szolgálja, csak a te kényelmed.

Pár nap kényelmetlenség, míg átáll az új napirendre és utána nyugalom lenne.

2013. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos miután korán kel, így nehéz lesz. Nálunk ugyanígy volt, csak a fiam 9-10 hónapos kora körül, hogy nehezen aludt el délelőtt és délután is. Én elvittem a délelőtti alvás helyett sétálni és így szépen átállt az egy alvásra. Viszont ő fél 8 körül kelt csak, így nálunk ez megoldható volt.
2013. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gabszem ***** válasza:
mi pont 14 hósan tértünk át az 1 alvásra, de kellett pár hét mire beállt a dolog, volt olyan nap hogy 1szer aludt volt hogy 2x. Ha egyszer aludt és túl korán akkor húzós volt az este, ha kétszer aludt akkor meg este alig lehetett elaltatni...
2013. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra, hogy hamarabb elmegyünk sétálni (útközben tízóraiznánk) és akkor hamarabb érnénk haza, hamarabb le tudna feküdni ebéd után. Csak nem tudom, hogy kibírná-e. Mert szerintem hosszú még neki reggeltől mondjuk 13 óráig fent lenni. Meg pont az utóbb napokban hamarabb felébred és akkor simán elaludt fél 9 - 9 között.
2013. nov. 4. 15:52
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Reggel 6-tól 13-ig nem fogja bírni, azt szerintem ne is várd. A fiam például háromnegyed 12 körül ebédel és negyed egykor már alszik. Délután fél 4-kor kel így, este pedig maximum 8-kor már alszik. Kicsit át kell alakítanotok a napirendeteket mindenképpen.
2013. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sejtem, hogy kell ezen a napirenden változtatni, csak nem tudom, hogy hogyan. Mert attól tartok, hogyha meg a délutáni alvás jön túlságosan előre (mondjuk 1 órával) és így az esti lefekvés is, akkor meg túl korán fog felébredni. Már hetek óta ezen filózom, csak nem tudom hogy lenne jó.
2013. nov. 4. 16:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Van ötletetek, hogyan kellene megváltoztatni ezt a napirendet? Vagy ebben az esetben meg kell inkább várni, hogy megérjen arra, hogy kibírjon 5-6 órát ébren?
2013. nov. 6. 09:22
 8/11 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Én megpróbálnám, hogy délelőtt séta, fél 1 körül alvás aztán látod, hogy este meddig bírja. Egyáltalán nem biztos, hogy korábban fog kelni reggel, de ha mégis, akkor látod, hogy ez a variáció nem jött be. Egy próbát szerintem megérne, legalább elindulnátok valamerre.
2013. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi,ez jó ötlet, elgondolkodom rajta. Csak olyan napot kell választanom, amikor legalább 6ig alszik reggel, mert akkor jobban kibírja. Mert pl. ma fél 6kor ébredt reggel és már háromnegyed 9 előtt elaludt és aludt fél 10ig.
2013. nov. 6. 16:43
 10/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk az egyszeri alvást tegnap, mert reggel egészen 3/4 7-ig aludt a kislányom. 9kor tízóraizott, aztán séta volt. 12-re értünk haza, negyed egykor ebédelt és 1 órakor feküdt le. Kicsit nyűgösebb volt, meg látszott, hogy álmos már ebédkor, de nem volt annyira vészes. És majdnem fél 5ig aludt, így a délután további része a szokásos módon alakult, csak már fél 5kor uzsonnázott. Ma viszont fél 6kor kelt és mégsem aludt délelőtt, így ma is a tegnapi menetrendet folytatjuk. Remélem ez hosszútávon beválik, mert a délelőtt így kényelmesebb és délután is több szabadidőm van (pl. házimunkára). Köszi szépen az ötletet. Igazad volt, legalább elindultunk valami felé (bár fog Ő még délelőtt aludni szerintem).
2013. nov. 9. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!