Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy nőt...

Miért mondják azt, hogy nőt nem szabad megütni? Ez nem sovinizmus? Szerintem senkit nem szabad megütni!

Figyelt kérdés
Leggyakoribb válasz az szokott lenni, hogy "Mert a nők gyengébbek és törékenyebbek!". De akkor miért nem azt mondjuk, hogy a gyengébbet nem szabad megütni? Egy erős nő megüthet egy gyenge férfit? És egy erős nő egy gyenge nőt? Miért a fizikai gyengeséggel indokolják meg legtöbben a választ, amikor a kijelentés a nemekről szól és nem a gyengeségről? Szerintem ez bújtatott nemi sovinizmus!

2014. júl. 25. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
én személy szerint úgy vélem hogy aki kiprovokálja annak adjuk meg azt a pofont, így tanulunk, hibákból, legközelebb már nem fog annyira provokálni. de persze a többi esetben nem szabad megütni senkit
2014. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Mert köztudott, hogy nagyon férfias dolog verni azokat, akik nem tudnak visszaütni, mi?
2014. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
azert van aki tud provokalni rendesen!
2014. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2014. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy intelligens ember nem erőszakkal akarja elintézni a problémáit, legyen az nő, vagy férfi.
2014. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Srácok, ne felejtsétek el, hogy kiből jöttetek ki a világba. Kérdezzétek meg apukátokat, hogy ő vajon össze-vissza verte anyukátokat előtte, közben és utána? Hogy lehet ilyen kérdést egyáltalán feltenni? Megjegyzem, hogy amúgy hihetetlenül borzalmas érzés az mostanság, hogy a srácoknak semmiféle társadalmi kultúrájuk, konkrétan az életre való nevelésük nincs. Trehány szüleid ilyenkor vajon vonogatják a vállukat? Nagy kár, hogy éppen a trehány otthoni nevelést nem bünteti a törvény.

Kérdező: szerinted ki az a nő, aki egyáltalán egy fedél alatt akar veled élni hosszú évtizedekig, ha meghallana tőled egy ilyen kérdést??? Még egy bizonyíték arra, hogy hiába vagyunk a XXI. sz. ultramodren technikái között, ennek ellenére fejben rohamosan visszafejlődünk a középkorba, de már lassan az őskort súroljuk.

2014. júl. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es: ha ilyen primitív műsorokat nézel, te mit tudsz egyáltalán adni INGYEN egy nőnek azért, hogy veled maradhasson évekig?

Unokaöcsém az óvodában már sokkal hatásosabban és megragadóbban udvarol, sokat lehet tőle tanulni. Szívesen váltok neked is egy bérletet, hogy tanulj tőle ...

2014. júl. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

A senkit nem szabad megütni résszel teljesen egyetértek. Ennél nagyobb vitába nem kell bonyolódni, a ki üthet kit kérdés kapcsán.


Viszont.


Fel lehet hozni a "ki hozott a világra dolgot" de fölösleges. A mai feminizmus sok minden alól felmenti a nőket és elfelejti, hogy a férfiakat ugyanúgy éri a nemükből adódó előítélet.

Sajnos nem találok most egy videót ami nem olyan régen keringett a neten.

Egy kis kísérlet volt, két szituációt mutatott be ugyanazzal a színészpárral. Egy parkban egymásnak esnek, először szóban, majd tettlegességig fajul.

Az első kísérletben a nő az abúzus elszenvedője, az eredmény pedig az, hogy több járókelő a segítségére siet.

A második verzióban a szerepek megcserélődnek és a hölgy támadja meg a férfit. A nagyközönség pedig élvezi a showt, összesúgnak, nevetnek, mosolyognak.


De ugyanez igaz a szexuális zaklatásra, ha egy nővel történik többnyire hisznek neki és nem érik támadások emiatt.

Ha ugyanez egy férfivel történik, nőktől és más férfiaktól egyaránt megkapja a plusz szidást a trauma mellé. "De egy nő nem tud megerőszakolni!" "Én örültem volna ha ilyen idős koromban elkap egy idősebb csaj!" és lehetne folytatni.


Külföldön sok feminista bojkottálta az apáknapját, mert szerintük a férfiak nem méltóak erre és csak megint elakarnak venni valamit a nőktől. Eközben az teljesen hidegen hagyta őket, hogy egy nem egy napon vannak (na meg nem értem akkor is mi lenne a probléma, csak átkellene keresztelni szülők napjára) Kettő: minden pasi disznó, rasszista, szexista nemi erőszak tevő és felnőtt férfit nem szabadna kisgyerek közelébe engedni, mert csak ezeket a fertő eszméit terjeszti.

Ez egy konkrét tudományosan alátámasztott érvként kezelt vélemény volt.

Sokuknak megsem fordult fejében, hogy vannak normális apák, akik megérdemlik azt az egy napot és azt a kézzel csomózott kulcstartót. Mert csak abból tudnak kiindulni, ami velük történt, s mi közben egyenlőségről és az előítéletek lerombolásáról papolnak, pont azt csinálják ami ellen állítólag harcolnak.


Nő vagyok, de nem szeretem a feminizmust. Sokuk nem egyenlőséget akar, hanem kiváltságos jogokat.

2014. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as

Nem írhattam le volna ennél jobban. Abszolút egyetértek.

2014. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Nem írhattam volna le ennél jobban*
2014. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!