Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy nőt...

Miért mondják azt, hogy nőt nem szabad megütni? Ez nem sovinizmus? Szerintem senkit nem szabad megütni!

Figyelt kérdés
Leggyakoribb válasz az szokott lenni, hogy "Mert a nők gyengébbek és törékenyebbek!". De akkor miért nem azt mondjuk, hogy a gyengébbet nem szabad megütni? Egy erős nő megüthet egy gyenge férfit? És egy erős nő egy gyenge nőt? Miért a fizikai gyengeséggel indokolják meg legtöbben a választ, amikor a kijelentés a nemekről szól és nem a gyengeségről? Szerintem ez bújtatott nemi sovinizmus!

2014. júl. 25. 22:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak: Mi értelme annak, amit ide írtál? Meg sem értetted a kérdést és idejössz fröcsögni! Egyértelműen leírtam, hogy nem tolerálom az erőszak semmilyen formáját. Pont arra vonatkozott a kérdésem, hogy sokan miért csak a nők elleni erőszakra érzékenyek. Miért lehet inkább megütni egy férfit, mint egy nőt? És sokan ezt az álláspontot miért az erő különbséggel indokolják, amikor paradox módon a nemekre vonatkozik a kijelentés és nem az erőviszonyokra? Túl nehéz lenne számodra értelmezni a magyar mondatokat? Süt belőled az indulat és a férfi gyűlölet. Előbb írsz, minthogy gondolkodnál!


8-as válaszolónak: Én láttam azt a videót, amit említesz és igen tanulságos volt. Továbbá egyet értek azokkal, amiket írtál. Szerintem amúgy a feminizmus mögött politikai és gazdasági érdekek húzódnak. Az iparosodás idején nagy szükség volt a nagy mennyiségű olcsó munkaerőre. Meggyőzték a nőket, hogy a család és otthon gondozása lealacsonyító dolgok és vállaljanak ők is munkát, mert csak akkor fognak annyit érni és olyan jól élni, mint a férfiak és ezt (a nők férfiasítását) nevezték emancipációnak. Hirtelen duplájára nőtt a munkaerőkínálat, a munkaerőkereslet meg szinte változatlan maradt (sőt a folyamatos gépesítéssel ez azóta is csökken), így már ketten kétszer annyi munkával nem keresnek annyit, mint régen egy ember. További hozadéka a változásnak, hogy az átlag ember számára negszűnt az otthon, a gyerekeket ma már nem neveli senki, mindenki depressziós és szép lassan az erkölcsök is eltűnnek. Nem az ellen vagyok, hogy a nők dolgozhassanak. Csak azt kellene megérteni végre, hogy a régi társadalom munkamegosztáson alapult, nem elnyomáson és hogy ha nincs aki az emberi kapcsolatok és család ápolásával foglalkozna, míg mások a közösség fizikai létszükségleteinek kielégítését végzik, akkor ez a társadalom szét fog hullani. Már most is eléggé hanyatlik.


27F

2014. júl. 27. 12:37
 12/13 anonim válasza:
Meg ott van ugye ez az egyenjogúság, amiért a nők küzdenek, de ha hátránya származik belőle, akkor már nem is kell neki...egyébként én elég udvarias vagyok, tudom az illemet a nők felé stb., de azért az ilyen megnyilvánulások elég kétszínűek.
2014. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Miért, kedves Kérdező? Ha neked és a párodnak vitátok van, te úgy érvényesíted a magad igazát, hogy megütöd a párodat? Mert régen ez volt a módi, és sok helyen most is megvan ez , hogy "A pénz számlálva, asszony verve jó."

+"Asszonynak hallgass a neve!"

Természetesen, ha egy 90 kilós, fekete öves karatés nő megtámad egy 50 kilós fiatal fiút vagy egy idős embert, az nyugodtan védekezhet, akár késsel is,vagy könnygázspray-vel de ez nem igazán életszerű. Az életben gyakrabban van fordítva. (90-100 kilós, kigyúrt pasik támadnak meg , rabolnak ki vagy erőszakolnak meg fiatal, 50 kilós lányokat, vagy idős nagymamákat. (Igen, idős néniket is megerőszakol, az elkövető, ha annyira be van gerjedve)

Igaz, olyan is van egy kapcsolatban, hogy a nő bántalmazza és terrorizálja a férfit, de ez is azesetek jó, ha 20%-ában van, de természetesen ez is elítélendő. Ennek viszont még nagyobb a látenciája, hiszen a férfiak jobban szégyenlik bevallani, ha náluk a nő hordja a nadrágot. De őket is ugyanúgy meg kell védeni, mint a bántalmazott nőket.

2015. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!