Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis mi jogon mondják ki a...

Mégis mi jogon mondják ki a közvélemény kutatók hogy adott dolog a lakosság pl 70%-ának nem tetszik?

Figyelt kérdés

Úgy értem vannak ezek a dolgok hogy a népesség ennyi meg ennyi százalékának ez meg ez nem tetszik meeert megkérdeztünk 100 vagy 1000 embert és ebből 70 vagy 700 negatív véleménnyel van erről meg erről... De csak én gondolom hogy ezekre a kijelentések nem nem lehet adni, és alapozni? úgy értem ha pl nem 100 vagy 1000 embert kérdeztek volna meg hanem a többszörösét akkor lehet hogy pont más eredmény jönne ki, bár az is lehet hogy legtöbb ilyennél nem is kérdeztek meg senkit, csak mondják...


Szóval nektek mi a véleményetek erről az egészről?



2014. júl. 26. 08:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9: Pedig erre válaszoltam!:)

Nem TALÁLOMRA választanak ki embereket, hanem egy 5 éven át tanult módszerrel, amit szociológia szakon tanítanak az egyetemen.

Érted?

A módszer pont arról szól, HOGYAN kell AZT az 1000 embert kiválasztani, akik közt ugyanolyan arányban lesz minden eltérő véleményű ember, mint amilyen 10 000 0000 közt is van.

2014. szept. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát ebből amit leírtál most ebből meg az jön le hogy úgy bunda ez a közvélemény dolog ahogy van, ha már válogatják az embereket, meg hogy ugyan olyan arányban legyen benne minden vélemény stb
2014. szept. 1. 07:52
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem értési problémáid vannak, mert nem ezt írtam le.
2014. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem úgy válogatják az embereket, ahogyan te gondolod.

Hanem pl egy 1000 diákot megkérdező felmérés diákjait különböző nagyságú települések különböző intézményeiből választják, nem pedig egy 850 fős intézményből 850-et, egy 300 fős-ből meg a maradék 150-et :)


Persze lehet torzítani a dolgokat, és nyilván vannak az aktuális kormányt kiszolgáló statisztikusok, de ha rendesen csinálják, akkor nincs benne bunda.

2014. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nincs benne bunda (ha nem csalnak, de csalni se könnyű ám, mert másik szakember sok mindent észrevesz amire laikus nem gondol!) csak túl bonyolult ahhoz, hogy két mondatból megértsd.
2015. jan. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!