Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek 20 évesen?

Mit tennétek 20 évesen?

Figyelt kérdés

A kérdés főként idősebbeknek szól, de persze bárki válaszolhat, bármilyen korosztályból.


Vannak dolgaim, elvagyok velük, de valahogy úgy érzem, hogy nem élek eléggé. Sok mindent csinálnék (bejárni a világot, hozzám hasonlókkal ismerkedni, stb.) de a barátaim az ilyenre nem igazán vevők. Megfordultam már olyan társaságokban, ahol azt hittem, hogy találkozok magamhoz hasonlóval, de sajnos nem így történt. Persze kipróbáltam egyedül jópár dolgot, de mint tudjuk, az közel sem olyan, mint barátokkal. Barátnőm sajnos nincs (ezt tekintem az egyik 'megoldásnak' rondán kifejezve). A barátaim pedig - mint már írtam - nem vevők az ilyen nagyobb volumenű dolgokra, elvannak ők a monotonitással... nekem azonban egyre inkább elegem van belőle. Tervezem, hogy jövő nyáron kimegyek Kanadába diákmunkára, 2 hónapra. Azt már mondhatni elhatároztam, de addig is jól jönne egy kis segítség ezügyben.


20/F



2014. aug. 17. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem is értem mi a kérdés. Te szeretsz utazni, út közben majd ráakadsz hozzád hasonlókra szerintem, de az jó, hogy van célod, terved.

Milyen segítségre gondolsz?

2014. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg nem fogalmaztam meg valami jól, szóval megpróbálom érthetőbben.


Sok mindent kipróbálnék, viszont jelenleg nincs senki az életemben aki mellém állna az ilyesmiben. A barátaimat szeretem és mindig boldog vagyok velük, de emellett rengeteg dolog van, amit én szívesen kipróbálnék, ők viszont nem igazán vágnának bele. Így hát most meg vagyok akadva, mert bár tudom, hogy új barátságokkal a problémám megoldódna, viszont egyrészt ezt már próbáltam többször is, de nem ment, másrészt pedig csak olyanokkal tudok igazán barátkozni, akikkel egymásra tudunk hangolódni. Az ilyen ember pedig az én esetemben elég ritka. Manapság a korombeliek iszonyatosan sablonosak (legalábbis ahogy én látom), belefolynak a 'felnőtté válásba' (=minden monoton és unalmas - én így látom külső szemlélőként). Így hát baromi nehéz olyan valakit találnom, aki csekély szinten is, de hasonlít hozzám. Az egyetemen is csupa-csupa ilyen 'világi' ember van, akik számomra olyan semmilyenek, átlátszóak, és szürkék. (tisztelet a kivételnek)


Szóval dióhéjban a problémám az, hogy élném én az életem a maximumon, de nem találok olyat, akivel ezt megtehetném. Egyedül pedig már próbáltam, de ráébredtem, hogy nekem szükségem van valakire, akivel mindezt megtehetem.


Remélem érthetőbb. :)

2014. aug. 17. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt tudom mondani, hogy kezdd el csinálni amit akarsz, és majd ott megtalálod a megfelelő embereket. Illetve nyitottabbá kell válnod.
2014. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van benne igazság, azonban próbáltam már több téren is, beszélgettem másokkal is különböző körökben, de nem jártam sikerrel sehol sem.


Konkrétan ez azt jelenti, hogy egy egyetemi túracsapattal jópárszor voltam már túrázni, dumáltam is ott több emberrel, de egyiket sem mondanám szimpatikusnak. Biciklizni is gyakran járok a budai hegyekbe már vagy 3 éve, átlagosan úgy hetente 1-2 alkalommal, de 3 alkalmat kivéve, meg azt amikor a barátaimmal mentem, egyedül voltam mindvégig.


Persze elmehetnék külföldre, de ebbe belevágni egyedül kicsit félelmetes. (ennek ellenére - mint már írtam - jövőre ki szeretnék menni Kanadába, mert már tényleg váltani akarok)

2014. aug. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!