Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mindenkit a maga műfajában...

Ha mindenkit a maga műfajában nézzük ki volt a legnagyobb zseni az alábbi emberek közül összehasonlítva?

Figyelt kérdés

Sir Isaac Newton(természettudomány-fizika)

William Shakespeare(irodalom)

Leonardo Da Vinci(képzőművészet)

Wolfgang Amadeus Mozart(zene)

Bonaparte Napoleon(hadtudomány)

Charles Darwin(természettudomány-genetika)

Marie Curie(természettudomány-kémia)

Neumann János(matematika)

Bobby Fisher(sakk)



2014. aug. 17. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Leonardo
2014. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bibus26 ***** válasza:
Da Vinci
2014. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2014. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Darwin
2014. aug. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Darwin nem tevékenykedhetett a genetika területén, nem is tette azt. Volt néhány elképzelése a szaporodásról, illetve megfigyelte néhány jelleg öröklődését. Ezek többsége hibás volt, de korában kiemelkedő. Maximum a genetika előfutáraként szerepelhet itt. Én egyértelműen az evolúciót emeltem volna ki nála, illetve az antropológiát. Nem tudom Gregor Mendel miért nem szerepel itt, (amúgy Darwinnak kortársa volt) hiszen olyan elméletet alkotott és bizonyított be, amellyel a nagy tudós, Darwin sem tudott mit kezdeni, sőt senki más. Hosszú évekkel később jöttek rá, hogy valójában micsoda hatalmas fölfedezést tett.

Leonardo Da Vinci-nél is a képzőművészet egy volt a sok közül, nem lehet kiemelni csak azt, a többi éppen ugyanúgy az ő műfaja és együtt tették igazán naggyá.


Szerintem butaság különbséget tenni köztük. Mindegyikőjük egyformán kiemelkedő volt és egyik a másik nélkül nem lett volna.

2014. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pagratan ***** válasza:

"Ha bebizonyosodik, hogy egy élőlény tovább nem egyszerűsíthető, akkor minden, amit leírtam, tévedés." - Charles Darwin


Bebizonyosodott,hogy van ilyen!


Da Vinci nem csak zseniális képzőművész volt, hanem korát meghaladó feltaláló is. Rászavazok.

2014. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:

@pagratan: Darwin ilyet nem írt. Egyébként pedig nincs is ilyen.

@kérdező: Newton, egyértelműen. Lefektette az alapvető fizikai ismereteket, ehhez teljesen új módszereket alkotott a matematikában, sikeresen kiirtotta a misztikus maszlagot a tudományos gondolkodásból (miközben meglepő módon ő maga meg belemerült), irányt és lendületet adott minden természettudománynak.

Shakespeare, da Vinci, Mozart mindössze rendkívül kreatívok voltak. (Illetve ezt da Vinci egyáltalán nem becsülte, ő arra volt a legbüszkébb, hogy puszta kézzel ki bírt egyenesíteni egy lópatkót).

Darwin, Curie és Neumann a maguk szekterületén valóban nagyot alkottak, úgyhogy alig valamivel vannak lemaradva Newton mögött, csak éppen a hatásuk nem annyira általános.

Napóleon inkább alkalmazott matematikus és tehetséges stratéga, Fischer meg csak tehetséges stratéga. Attól, hogy valaki jól sakkozik, még nem biztos, hogy zseni, sőt.

2014. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 pagratan ***** válasza:

@Tom Benko

E.coli baktérium ostora?

DNS kialakulása?

Félre ne érts nem vagyok kreacionista, de eléggé sántít az evolúciós elmélet.

2014. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Leonardo
2014. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tom Benko: Tökéletesen egyet értek veled néhány hogy Isaac Newton a legnagyobb.Pure Genius azaz kb eredendő vagy színtiszta zseniként tudnám jellemezni. Ráadásul szüzen halt meg:)



Napoleon tehetséges stratéga? 50 csatát vezettt és majdnem mindet megnyerte. A hadtudományban ugyanolyan jelentőségű mint Newton a fizikában.


Fisher IQja 180 felett volt ráadásul ha nem lett volna ilyen különc személy minden idők toronymagasan legnagyobb sakkozója lenne(ígyis) amihez zseniális agyi képességek kellenek.


Leonardonál azér választottam a képzőművészetet mert kétség kívül a valaha volt egyik legnagyobb művész volt.

2014. aug. 18. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!