Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adnál kölcsön lakótársnak...

Adnál kölcsön lakótársnak pénzt? H bújjak ki alóla?

Figyelt kérdés
nem ismerjük egymást olyan nagyon, egy kollégiumban lakunk és jóban vagyunk pár hónapja. Ma megkérdezte h van-e pénzem, mondtam igen, erre h külcsön tudnék-e adni neki 300 eurót, a hónap végén visszafizetné de most kell megvennie a repülőjegyet és nincs elég pénze..nagy hirtelen mondtam h lehet róla szó, de végig gondoltam és semmi kedvem. A barátomnak bármikor adok kölcsön és vissza is adja, a családtagok szintén, de neki nincs kedvem még szerződéssel se..gondolom megadná de akkor is túl nagy összeg. Most nem tudom mit találjak ki, h miért nem adok. Lehet h önzőnek tűnök mert megengedhetném de akkor is, egyszerűen nem fűlik hozzá a fogam
2013. okt. 11. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne, mond,hogy még sem tudsz, mert nincs annyi pénzed, közbe jött valami. Egy hétig meg egyél parízeres kenyeret... :D
2013. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem is az, h nem bízom benne, egyszerűen utálok a pénzről beszélni, nincs kedvem futkosni utána a pénz miatt
2013. okt. 11. 19:59
 3/18 anonim ***** válasza:
5%
Szóval lusta vagy. Akkor vagy mond meg neki,hogy nincs kedved vagy mondd,hogy nincs pénzed.
2013. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

300 euró azért nem kis pénz. ha bárki megkérdezi, h van-e pénzed, akkor ne legyél naiv, és mondd, h nincs :P

tőlem is kéregettek régebben a kollégák kölcsön, de nekem az az elvem, h nem kérek, és nem is adok kölcsön pénzt.

2013. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy a bátyádnak (vagy anyukádnak!) kellett hirtelen sajnos!! Én is befürödtem, még ápprilisban kölcsönadtamegy kolléganőmnek 200 ezret, (papírral és utalva) hogy két hónap múlva megadja.. azóta is adja... és tök ciki az egész, tudom, hogy nagy gondjaik vannak.. és verem a fejem a falba.. de mostmár mit tehetnék? Nekem is ez volt az UTOLSÓ!!!
2013. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem adok kölcsön. Ha megkérdezik, ezt egyenesen meg is mondom: Senkinek nem adok kölcsön.
2013. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 yuda ***** válasza:
64%

Ez közel 100ezer ft.

Nem is ismeritek egymást rendesen. Nem is értem hogy merült fel. Részéről oké, hogy próbálkozik, de benned?!

Nem kell adnod.

Magyaráznod főleg nem kell. Egyszerűen közöld vele, hogy mégsem tudsz adni. Ne magyarázd.

Egyébként kollégista léttedre jól el vagy eresztve, ha könnyedén tudnál neki adni...és ő is, ha elvileg simán megszerezné, csak átmenetileg nem tudja.

2013. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre se adj neki! Semennyit. Valutában meg pláne ne /folyton változik az értéke!/. Egyszerűen lépj vissza. Ha megharagszik, majd megbékül. Vagy nem. Lehet más lakótársad is.
2013. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell kibújni alóla: vállald fel egynesen: nem tudsz kölcsönadni, sajnálod.


300 eurónyi pénz az nem két fillér, pláne nem kolis embernek.

2013. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Még a repülőjegyre sincsen pénze,

akkor majd költőpénzt is te adsz neki??!

2013. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!