Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szerintetek mi a legborzalm...

Ti szerintetek mi a legborzalmasabb dolog az emberben?

Figyelt kérdés

Lehet egy szó, egy mondat vagy akár egy hosszabb fogalmazás. Csak írjátok le,h szerintetek mi a legvisszataszítóbb bennünk, homo sapiensekben.


L



2014. aug. 25. 01:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Az hogy most eljuk fel a gyerekeink holnapjat az onzosegunk miatt, pedig lenne ra eszunk hogy belassuk.
2014. aug. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem szívesen írnék ilyet, és nem is jut olyan az eszembe, amiben biztos lennék és le merném írni. Mert hiába lehetne ilyet írni, hogy kapzsiság, elvakultság, mások eltiprása a saját cél érdekében, irreális magasabbrendűség érzése és érzékeltetése, nem minden ember ilyen. Én egyénekről tudnék írni ilyen tulajdonságokat, főleg magamról. Szerintem egy ember legborzalmasabb tulajdonsága - vagy merem remélni csak állapota - az, hogy hiába tudja mit kell tennie annak érdekében, hogy önmaga egyensúlyban, harmóniában éljen, és ezáltal képes legyen a környezetében lévőknek is valamiféle segítséget nyújtani közvetve/közvetlen, mégse ezt az utat választja, mert megszokta a kényelmet jelentő elkerülő viselkedést, tehát nem mer szembenézni az új dolgokkal, a változással, és inkább a saját sebeit nyalogatja, sajnáltatja inkább magát, minthogy összeszedné magát és szembenézne az igazsággal, és azzal hogy valójában képes változtatni amin kell ahhoz, hogy egészséges legyen minden téren - főleg lelki, szellemi - és ezzel elkezdjen igazából élni, hasznos része legyen az emberiségnek, aki ezt az immár egyensúlyi létet nem csak maga élné meg, de más számára is érzékeltetné.
2014. aug. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Evolúciós zsákutca.


Elég intelligens ahhoz, hogy lenyomja, legyőzze a többi élőlényt, de túl primitív, kicsinyes ahhoz, hogy hosszú távon fenntartható társadalmi berendezkedést találjon ki.


Vagy sokkal hülyébbnek kellene lennünk, vagy sokkal okosabbnak. De ez így, társadalmilag, gazdaságilag, élettanilag, mindenhogy fenntarthatatlan, és "gyors" (viszonylag) pusztuláshoz vezet.

2014. aug. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

...most olvastam a kulcsszavakat, pl a remek gazdasági modellünk miatt az utóbbi 100 évben 2 világháború volt.


Most megint ott tart a gazdaság, hogy ideje egy világháborúnak, hogy legyen honnan visszafejlődni (hiszen állandó fejlődésre van kitalálva, csak éppen az fenntarthatatlan) csak most nem (csak) csatatéren vívják a háborúkat, hanem a tőzsdén.

Tökmindegy, a lényeg a nyomorba döntés.

2014. aug. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyűlölködés!
2014. aug. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az irígységa legtöbb rossz tulajdonságnak az alapja
2014. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha visszamegy állatba és erőszakoskodik, sakkban tart másokat, az erőfölényét fitogtatja, mert agya az kevés.
2014. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ha valaki arrogáns. Szerintem az egy borzasztóan rossz tulajdonság.
2014. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
A fingszag. Az tényleg borzalmas.
2014. aug. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ápolatlanság és hazudozás.
2014. aug. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!