Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem adnak szabadnapot...

Ha nem adnak szabadnapot munkahelyen?

Figyelt kérdés

egy biztonsági cégnél dolgozom már több mint fél éve, nemrég kaptam egy munkaszerződési papirt, amibe le van irva hogy heti 2 szabadnapot kötelesek adni a munkáltató, a munkavállalónak. most ott tartunk hogy heti 1 napot kapok, de azt is nagy nehezen, sőt, már több mint 8 napja dolgozom megállás nélkül. nemtudtak szabadnapot adni. felhivtam a felettesem, aki beosztja az embereket. és mondta, már többször is hogy kevesen vagyunk a cégnél, nincs ember. ezért nem tud helyettem mást betenni. mostanra odáig fajult a dolog hogy nállam betelt a pohár, mert ma is volt egy ilyen beszélgetésem, mondtam a beosztónak hogy fizikailag elfáradtam, kell már szabadnap. erre ezt mondta, hogy megbeszéltük már, hogy nem tud adni mert nincs ember. és még ő zsarolt meg engem, hogy bemegyek csinálni, vagy kivesznek a rendszerből és ennyi volt. magyarul, visszaélnek az emberi jogokkal, mert robot se vagyok, sőt olyan is volt már meg olyanrol is halottam, hogy munka közbe fájt a foga, felhivta a felettest, és arra is csak azt tudták válaszolni hogy birja ki azt a napot, vagy kiveszik.. ilyen konkrét példát én is éltem már át nem egyszer, én már besokalltam, eddig türtem, rájuk biztam. de ezt az embertelenséget ami itt megy... felháboritó, hogy visszaélnek.

A nyári szünetem is ilyen volt, legalább 1-2 hét szabadságra számitottam.. mondtam is nekik hogy kell.. erre 3 napot kaptam, de azt is úgy hogy még én könyörögtem érte..


Ja és még egy másik dolog. az hogy ha van szabadnap, akkor is hivnak telefonon az nap, volt amikor reggel, hogy bekéne menni.. és helyette majd kapok egy másik napot.


Mit lehet ilyen esetben csinálni, valami szakszervezetet rájuk küldeni, vagy valami ellenőrzést, hogy lépjenek a sarkukra ?. mert én komolyan őszintén megcsinálnám, és szerintem teljesen jogosan. mert nekem elég volt ebből, eddig birtam, türtem, nem szólogattam, nem csaptam ki balhét.


2014. szept. 1. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv a való világban!

Milyen szakszervezetet akarsz? Hol van szakszervezet még, ami valóban működik is?

Bejelentést tehetsz a munkaügyi felügyelőségen. A következményekről aztán majd írjál ide pár sort.

2014. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bejelentheted [link] , de hogy a vizsgálatkor a munkavállalók el is mesélik mindezeket, arra nincs garancia. Másik helyet kellene keresned, mert ha belebetegszel, sehol se fogsz tudni dolgozni.
2014. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A munkaügyi bíróságra mehetsz, de ha nem akarsz pereskedni egyszerűen csak lépj le, nem valószínű hogy utánad mennek ezek után.
2014. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem találnak embert, akkor lehet, hogy jobban hiányzol majd nekik, mint ők neked.
2014. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát.. annyira nem érdekel, ha ők sz.rnak a fejemre akkor én miért csináljam. de nem az első eset, másoktól is ugyanezt láttam, már régóta nyomták, mindig ott voltak, de őket is ide oda rakták,nem is kérdezték meg h mit szeretne. és szép lassan végig néztük hogy hullanak ki. egyik haverommal is ugyan ez volt, kivolt már akadva hogy nem kap szabadnapot, kilépett. pedig volt egy állandó helye, csak ezzel szépen el barmolták neki. és nem hogy tanulnának a hibából.. megvárják mig kikészül az ember. aztán persze kérdezik ártatlanul hogy mi a baj miért lépett ki.
2014. szept. 2. 07:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Most képzeld el azt a szitut, hogy nő vagy, vn 3 apró gyereked, akikből a legkissbb 3 éves, és így kell költöznöd, mert volt egy élhetetlen főnöknöd, aki nélküled kettőig nem tudott lépni, és a te eredményeiddel-mint "saját eredmény" villogott a nagyfőnökség előtt és téged osztott be mindig ügyeletbe. Nekem igy kellett költöznöm. Jah, és hozzáteszem, naponta 2x 2 órát vezettem a munkába be, és haza.


Semmit nem tudsz csinálni, maximum megvárod, hogy a kedves főnőköd lapátra legyen téve. Az enyém a müsora után 2 hónap mulva reptetve lett, mikor kiderült, hogy ki volt az aki valóban meózott, és ki az, aki csak rázta magát.

2014. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem rokkannak bele, ha nagy a fluktuáció. Pont ebben a munkakörben van rengeteg ember, aki alig várja, hogy munkát kapjon.
2014. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!