Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinaljak gyomorideg ellen?

Mit csinaljak gyomorideg ellen?

Figyelt kérdés
Kolis lettem iden. Folyamatosan rosszul erzem itt magam, haza akarok menni, gyomoridegem van, es soha nem tudok egyedul lenni. Kerlek, segitsetek! 15/l
2014. szept. 2. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kikapcsolódni egy kicsit, menj ki egy kicsit a koliból. Nézz szét a városban, találkozz barátokkal, ismerősökkel. Egy kis időnek el kell telni, hogy megszokd az új helyzetet. Ha nem megy menj albérletbe, az jóval drágább, de ha nincs más...
2014. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szabad mar kimennem. Tegnap voltam, de akkor sem egyedul. Tesomnal lakhatnek, de nem engedik, es ez a legrosszabb az egeszben.
2014. szept. 2. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid a koliban? Vagy edzőterem, ahol azért vannak, de igazából mégis egy kicsit egyedül lehetsz. Vagy feküdj le egy kicsit, hallgass zenét, azzal is ki lehet zárni egy kicsit a többieket.
2014. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem hallgatni a kedvenc albumom, de feltem, hogy ezekre az eleg rossz idokre fog emlekeztetni, ugyhogy inkabb abbahagytam. Most indulu zuhanyozni. , vacsizunk, aztan lefekszek. Az a baj, hogy itt pesten nem lehet egyedul az ember anelkul, hogy elrabolnanak.. Egyebkent koszi a valaszokat, sokat jelent, hogy ti, idegenek vigasztaltok, irto halas vagyok.!
2014. szept. 2. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

"es soha nem tudok egyedul lenni"


Kicsi lány, itt a baj. Anyuka nevelése: nem vagy önálló, teljesen elveszettnek érzed magad egy kollégiumban, egy olyan életszakaszban, amikor az ember még akkor is szívesen van emberek között, ha abszolút introvertált.


A gyomorideg ellen a lazítás a legjobb. Jóga, vagy futás, vagy úszás, vagy zenehallgatás, rejtvényfejtés...bármi, ami eltereli a figyelmedet és lazít. Ne a tesódra gondolj, hanem próbálj meg beilleszkedni a koliba. Tudom, hogy nehéz, mindig nehéz az eleje (én is voltam kolis, sok-sok éven át és nagyon jó volt), de aztán majd megszokod és később rájössz, hogy milyen jó volt kolisnak lenni.


Beszélgess, ismerkedj, vagy ha semmi se megy, akkor olvass sokat. Becsüld meg a kolit, mert segít a leválásban - és úgy látom, ez neked különönsen nagyon fontos.


Ha végképp nem segít semmi, akkor el kell menni az iskolapszichológushoz, vagy pszichiáterhez. A te életkorodnak való pszichiáterek is léteznek. Nagyon úgy néz ki, hogy az úgynevezett szeprációs szorongásod túl erős - vagy nagyon elhanyagoltak a szüleid kicsi korodban, vagy túlóvtak és ijeszgettek a Világgal. Ez általában az anyák hibája, ill. inkább bűne.


Nem kell éjnek évadján mászkálni a városban, de azért Budapest nem is a földi pokol, nem kell ennyire misztifikálni. Ha pl. egy színházi előadásra vagy moziba elmentek, akkor menjetek többen lányok, és ha messze van a koli az adott helytől, akkor dobjátok össze a taxi árát.

2014. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt. Sulibol haza kellett mennem hetente, mert gorcsoltem, hanytam, szedultem. Mindenen izgultam. Tapasztalatbol par tipp:

1) Mentatea - nyugtatja a gyomrot, segit emeszteni, napi 2-5 csesze, + legyen nalad egy kis uvegnyi stresszhelyzet esetere

2) Feketetea/kave - koffein. Energia, teljesitokeszseg fokozasa. Nekem hasznalt, ebbol is egy kisuvegnyi veszhelyzetre.

3) Joga - heti egy ora is eleg. Android telefonra nagyon jo jogas alkalmazasokat lehet letolteni.

En ezekkel 2-3 honap alatt kigyogyultam, nekem bevalltak. Sok szerencset, jobbulast! :)

2014. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!