Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni pszichés...

Mit lehet tenni pszichés gyomorfájdalom ellen?

Figyelt kérdés

Nagyjából 10 éve küzdök ezzel és egyre rosszabb. Jártam már pszichoterpáiára több szakembernél is és nem nagyon tudtak segiteni. Anno szerencsés helyzetben voltam, de már nem is tudnék járni orvoshoz, mert nagyon drága, a körzetihez meg 1,5 havonta van időpont.

Nyugtató teák nem hatnak, se a valeriana. Rendes nyugtató gyógyszereket nem akarok szedni, mert anno a pszichiáter felirta, rászoktam és nagyon nehéz volt letenni.

Meditálást többször próbáltam, de nem megy sőt.. jobban fáj közben.

Néha már azt érzem hogy azért fáj idegből, mert már félek hogy fájni fog. 10 év alatt kialakult egy ilyen "megszokott" érzés/félelem és egyre jobban aggódom, hogy szövödményei lesznek az állandó gyomoridegnek.


Tud valaki esetleg valami jó gyomornyugtató akármi?



2014. jan. 29. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha már kialakult a gyomorprobléma, akkor a pszichés tényezők kezelése nem oldja meg, akkor a gyomorproblémát kell kezelni - orvossal! Gasztroenterológusnál jártál már? Mert nekem pl. lett idegi alapon gyomorfekélyem, és azt ugyanúgy kell kezelni, mint a nem idegi alapút. Én kb. életem végéig gyógyszert fogok szedni előreláthatólag. De még mindig jobb, mint egy perforáló gyomorfekély!
2014. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichoterápia sokféle van.Biztos, hogy jó helyen voltál?

Mit csináltatok a terápiában?

Nézd meg, lehet, hogy segít:

https://www.youtube.com/watch?v=hOM-gfLQ5Us

2014. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

persze, hogy jártam gasztroenterológusnál ...erre értettem, hogy sok orvosnál jártam anno.

A körzeti lópikulát nem ért, maszkera meg már nincs pénzem. Régen volt és tükröztek is és nem láttak semmit

2014. febr. 6. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!