Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nagyon céltudatos, tudatos...

Aki nagyon céltudatos, tudatos, annak milyen hátrányai lesznek?

Figyelt kérdés
Aki tudatos mondjuk életmódban, akár hobbikban, tanulásban, annak sok hátránya lesz?
2014. szept. 3. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsenek hátrányai. Talán annyi, hogy akik nem így gondolkodnak, azok közül lesz olyan, aki nem fogja kedvelni.

De ez fordítva is igaz, akinek semmi terve, célja, az nem lesz szimpatikus sok olyan embernek, akik jobban odafigyelnek az életük alakulására.

2014. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egy dologban vagy celtudatos akkor elhanyagolod a tobbit. Pl ha celtudatos vagy a munkaban es elhanyagolod a kapcsolataidat az visszaut. Ha a fontos dolgokban celtudatos vagy, es folyamatosan pontositod a celt annak szerintem nincs hatranya.
2014. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, igen sokan lenézik azt, aki céltudatos. Rögtön felállítanak egy sztereotíp képet róla, miszerint az ilyen ember semmit se tud élvezni, haverjai sincsenek, ha mégis, akkor nem foglalkozik velük eleget, nincsenek hobbijai, sose csinál semmi rosszat és úgy egyáltalán, unalmas szürke ember.

Akik nem nézik le, azok aggódnak érte, hogy biztos stresszes és nem tud lazítani.



Én sokmindenben céltudatos vagyok, sok dologgal szeretek foglalkozni és némelyben eredményeket elérni, mégse érzem, hogy emiatt stresszelnék (sőt! vagy az ellenkezője miatt stresszelek ha stresszelek; vagy pont, hogy elvonja adott küzdelem a mindennapi gondokról a gondolataimat).

Azzal se értek egyet, hogy ha valaki céltudatos, akkor hanyagolna más dolgokat. Ha nincs ideje másra, rosszul csinálja. Például napi 5 órát edz félmaratonra, de nem fut, hanem gyors tempóban gyalogol. Nem az a gond, hogy félmaratont szeretne, hanem, hogy rosszul edz.

A jó tanulóval se az a gond, hogy jó jegyeket akar, hanem mondjuk magol és/vagy olyan tantárgyakból is jó akar lenni, amik tölteléktárgyak és egyébként se szereti őket.



Szóval én így gondolom.


Az, hogy mi a fontos, emberenként változik. Ami szerintem felesleges és csak stresszelő, az a folyamatos sorrendállítás.

2014. szept. 3. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Céltudatos voltam de csak egy dologban: karrier! Aztán mikor meglett, akkor vettem észre, h hoppá, nincs egy barátom se, a családom elhidegült tőlem és bár sikerült elérnem amit akartam, mégis értéktelen lett, mert nem tudom kivel megosztani.
2014. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az is,iskolában lettem céltudatos,hogy jó tanuló legyek.Aztán amikor meglett az egész osztály kiutált,de már az elején az arcom miatt is utáltak.Mert 11éves koromban a kozmetikus hatalmas nyomokat hagyott.Rossz volt a kozmetikus,és tönkretette az életemet is.
2014. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs hátrány, és van már rá csoport is :)

[link]

2016. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!