Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha semmiben...

Mit csináljak, ha semmiben sem vagyok jó, de kedvem sincs semmihez?

Figyelt kérdés
Nem túlzok, tényleg nincs olyan dolog, amit hobbiként tudnék űzni. Nem is csinálok semmit és úgy érzem, hogy ebbe már kezdek belebolondulni. Biztosan vannak, emberek, akiknek akár az időhiány miatt nincs vagy csak nem érzik szükségét, de nekem muszáj találnom valamit, amivel le tudom kötni magam és élvezem is. A zenét nem szeretem és hiába van több műfaj, stílus, előadó egyszerűen nem élvezem, inkább idegesít, így a hangszerek is kiesnek. A sport sosem vonzott, ügyetlen is vagyok hozzá. Tulajdonképpen a labdát nem tudom elkapni és még séta közben is összeakad a lábam. A tudásom pedig nem elég ahhoz, hogy esetleg ezzel foglalkozzak, még a tagozatom tantárgyához is hülye vagyok, de más sem megy jobban. Régebben a festészet, rajzolás érdekelt, de már az sem. Már vagy 2 éve nem foglalkoztam vele. Azt sem tudom, hogy mi van velem mert én eddig egyáltalán nem voltam ilyen, tudtam lelkesedni dolgokért, voltak céljaim, tudtam, hogy mit akarok és érdeklődtem is a dolgok iránt. Most viszont, hiába nézegettem már több szakkört meg klubbot, hogy hátha találok valamit, mindig oda jutottam, hogy úgy sem menne vagy nem is érdekel igazán, viszont közben nem érzem így jól magam, hogy nem csinálok semmit, nincsen semmilyen tervem és csak vagyok.
2014. szept. 6. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor semmit.
2014. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél....
2014. szept. 6. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csak egészen meglett korukban jönnek rá, mit is szeretnének csinálni vagy akkor sem, mások meg céltudatosak gyerekkoruktól kezdve.


Ha semmihez sincs kedved és tehetséget sem érzel, először menj el egy szakemberhez vagy keress a neten teszteket, hogy mhez van érzéked (ami még nem tehetség). Ha se kedved, se tehetséged nincs avalmihez, akkor egyszerűen dönts objektíven, gazdasági szempontok alapján, hogy mi az amit a legkisebb erőkifejtéssel el tudsz sajátítani és viszonylag jól fizet. Pl. programozás, egy-egy egzotikusabb, de keresett nyelv... stb.

2014. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? fiú vagy lány?
2014. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem vagy egyedül. Én is ilyen vagyok :P
2014. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

15 éves vagyok. Azt nem igazán értem, hogy a nemem miért fontos, de lány vagyok.

2014. szept. 6. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:
ne görcsösen keresd, hanem egyszerűen éld meg a jó élményeket. pl. valaki a bulizásban jó, valaki a sportban, valaki a tanulásban.
2014. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15 évesen még normális, hogy nem tudod mihez kezdj magaddal.

Ahogy olvaslak, afféle csendes töprengőnek tudlak elképzelni. Esetleg olvass? Az leköt. Próbálj meg több könyvet nem biztos, hogy legelőször bele botlasz egy neked tetszőbe.

Laura Halse Anderson Hadd mondjam el c. könyvét melegen ajánlom, minden te korodban lévő lánynak el kéne olvasnia szerintem. :)


Vagy menj ki a természetbe, van a háztartásotokba fényképezőgép? Hátha esetleg leköt.

Próbálj ki több dolgot, de csak nézegesd a klubbokat, hanem próbáld is ki őket hátha úgy lesz hozzá kedved.


Rajzolni esetleg? Nem muszáj ahhoz tehetségesnek lenni, hogy rajzol. Ha van kedved hozzá és leköt csak bátran és ha annyira érdekel, ha nem is lesz belőled nagy művész azért még megszeretheted annyira, hogy egyre jobb és jobbra törekedj. Keresgélj és ne csüggedj, ha nem találsz egyik napról a másikra rögtön valamit.

2014. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már 20 éve nem tudom, mit kezdjek magammal. És igen, ennyi éves is vagyok.
2014. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!