Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a védőnők nem sok...

Igaz, hogy a védőnők nem sok mindenhez értenek és sokszor butaságokat mondanak? Nekem fiatal védőnőm van, szinte semmihez sem ért, semmiben nem tud segíteni.

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

SAjnos sokaktól hallom, hogy a védőnőjük hülyeséget mond, ha egyáltalán mond valamit, de legtöbbször nem is foglakozik velük.

A miénk egy tündér, ahol tud segít, ha valamit nem tud, utánanéz (pl homeopátiás szereknek).

Szerintem embere válogatja. Bár sajnos az egész egészségügyben kevés a hozzáértő és odafigyelő ember.

2009. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Nekünk idősebb a védőnőnk, nem ma kezdte, biztos találkozott már jó pár kismamával.

A papír munkát jól csinálja, meg kijár beszélgetni amikor kicsi volt a babócánk.

De, ha valami komolyabbat kérdezte (pl: hogyan szoktassam le a ciciről-mert függő-, a kisteső érkezésem miatt?) csak a vállát húzta, és azt mondta tegyük külön szobába..

...hát én nem hiszem, hogy ez a megoldás...mind1...

szóval én is azon a véleményen vagyok mint te...semmit nem tudnak..csak ami rájuk ragadt...:))

2009. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Adri baba ***** válasza:
100%
Sajnos ez enyém egy idióta!
2009. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem olyan semleges. Megcsinálja a vizsgálatokat, elmondja az aktuális infókat, meg segítőkész, aranyos is, de eddig sok újat nem hallottam tőle.


37 hetes

2009. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm már nyugdíjas korban van, és pont ez a bajom vele, hogy "elavult" módszereket próbál belémdiktálni. Pl én igény szerint szoptatok, ő azt mondja mindig, hogy 3 óránként etessek, meg ilyesmi. Meghallgatom amit mond, aztán azt csinálok, amit akarok :) Ennyi :)
2009. jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mikor kicsi volt a babám, idősebb védőnőnk volt, akinek a szopi volt a mániája, de soha nem segített hogy menjen is, csak kérdezgette, Szopizik?, a végén már csak rávágtam hogy igen, pedig cumiztunk. :-( Ő is megcsinálta a vizsgálatokat, de újat nem mondott soha. Aznap, 29 hetesen, mikor úgy feküdtem be a kórházba hogy majdnem megszültem, ő még a MagneB6 adagom emelését szorgalmazta! No comment...

Mostanra szerencsére nyugdíjba ment, utódja egy nálam is fiatalabb (27 vagyok) pályakezdő. Hát, legalább őt még lehet formálni, befolyásolni... :-)

2009. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem idosebb vedonom van, de szinten nem ert semmihez, es nem tud segiteni. de szerencsere nem is keressuk egymast. a nodokim sok bena vedonos kismamaval talalkozhatott, mert mondta, hogy "a vedono csak arra jo, hogy kiadja a kiskonyvet, ne foglalkozzon vele".


nagyon jo lenne es sokat szamitana egy jo vedono. viszont amig "kapjuk" oket, es nem lehet valasztani.. nehez ugy.


orulok, hogy hallok olyanokat is, akiknek nagyon jo a vedonojuk, tartja bennem a remenyt :D

2009. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem szuper a védőnőm. bármikor, bármilyen kérdéssel fordulhatok hozzá, mindíg segítőkész, s valóban hasznos tanácsokkal lát el. azt pedig meg kell cáfoljam, hogy nem sok mindenhez értenek, (biztos van olyan, aki tudásilag nincs annyira topon) csak általában egyes anyukák úgy állnak a dolgokhoz, hogy nehogymár egy pályakezdő vagy egy gyermektelen védőnő mondja meg mit,hogy kell csinálni, mikor szültem már x gyereket.
2009. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm kb olyan idős, mint én(25 éves), ezzel nem is lenne gond, mert könnyen elbeszélgetünk mindenről, de mivel gyereke nincs, ezért csak szakkönyvekből mondja az okosakat. Majd kiderül, hogyha tényleg lesz valami konkrét a kicsivel, akkor hogy fog majd segíteni tudni.

17 hetes kismama

2009. jan. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!