Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt hiszem nincsenek már...

Azt hiszem nincsenek már érzelmeim. De mi ebben a rossz?

Figyelt kérdés

Régebben még éreztem még szeretetet,féltékeny is voltam, voltak vidám napjaim és rossz napjaim is. De ma már nem érzek szeretetet, nem vagyok féltékeny és nincsenek vidám vagy épp rossz napjaim csak vannak. Csak megy az idő és nem érzek semmit ki járok a barátaimmal meg minden. De egyik nap nem tudom, hogyan de szóba került, hogy már milyen érzelemmentes vagyok és, hogy ez így nem jó. De hát igazából ezt is akartam mert még régen mikor még tudtam szeretni mindig mindenki még a család tagjaim is csak átvertek,hátba szúrtak,becsaptak és elárultak nekem meg csak fájt. Nagyon fájt. De amikor a kezembe vettem a kutyám és megöleltem, amikor sétáltattam, amikor tanítottam nem fájt. Mert vele minden jó volt, minden könnyű volt és egyszerű. Akkoriban volt egy fiú, akit nagyon szerettem és a haverjai azt mondták, hogy ő is engem és szép pár lennénk és már elhatároztam, hogy megmondom neki. De el kellett utazzak egy hétre (ezért csak az utazás után mondhattam volna meg neki). De ő addig össze jött egy másik lánnyal. Amit persze nem ő mondott el hanem láttam kézen fogva sétálni vele. Ez már tényleg nagyon fájt mert mi tényleg mindent elmondtunk egymásnak és ő nem mondta annak ellenére, hogy beszéltem vele telefonon. De a legdurvább az volt, hogy azzal a lánnyal abban az egy hétben ismerkedtek össze és jöttek össze amíg el voltam. Ez már irtózatosan fájt ezt már a kutyám sem tudta csillapítani. Depressziós voltam de mintha ez nem lett volna elég, hogy a mindenkitől csak fájdalmat kapok a családtól akiket én ezek ellenére is szerettem a "barátoktól" akiket én igaznak tartottam és azt hittem normális ha hátba szúrnak,elárulnak és úgy bánnak velem, mint egy darab szeméttel (én mindig csak megbocsájtottam mert nem akartam egyedül maradni)erre rá meghalt a kutyám aki nekem az élet habos oldalát jelentette. Akivel mindig boldog voltam elhagyott és nem jöhetett vissza soha többé. Akkoriban egy hétig csak ültem az ágyon és néztem magam elé és nem hittem el, hogy ő tényleg nincs többé. Alig ettem és ittam. Nem beszéltem senkivel. Fogytam 7 kilót és szép lassan teljesen érzelemmentessé váltam. Azóta minden nap mosolyt színlelek a nap 24 órájában és mindenki azt hiszi minden rendben nem viselt meg annyira a halála. De nem is hiszem, hogy érdekelné is őket. De most már jó. Már nem fáj. Már nem kell, hogy fájjon.

De egy hete már folyamatosan azt mondogatja az egyik barátom, hogy ez így nem jó mert ez így nem egészséges. De kit érdekel, hogy egészséges-e? Nekem így jó.

Szerintetek? Ti nem akarnátok így élni, fájdalom mentesen? Nem kéne soha többé fájjon és tettetni azt bármit tudsz. 17L



2014. szept. 10. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban:')
2014. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy még. Nekem is fájt a macskám elvesztése pedig akkor kb. 34 éves voltam. De az élet megy tovább.
2014. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok ;) 19F
2014. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha neked jó akkor jó. Elég relatív, hogy mi a jó és a rossz.
2014. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ebben a rossz, hogy Talán átcsaphatsz pszicho-(de inkább szocio-)patába. Felfogod?


Persze szó sincs erről. Gyerek vagy, természetes, ha vannak ilyen hullámvölgyeid. És még mielőtt nekiállsz a szemeidet forgatni, megjegyzem, bőven akad olyan dolog, ami kizökkentene ebből az állapotból.

Depressziós vagy, nem érzelemmentes.

2014. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy rossz, azt se hogy jó, nyilván kicsit inkább mindkettő ez. Annyit fűznék az egészhez, hogy egyre ügyelj: ne zárkózz be, és próbálj addig eljutni, hogy merj megnyílni bármikor, bárkinek! Ne érts félre: nem kell senkinek megnyílnod, ha nem akarsz. De egy-két ember bele kell férjen. Nézd a jó oldalát: már tudod, mire számíthatsz mondjuk tipikus esetben.


Ha magaddal megbékélsz, lesz esélyed olyanná válni, aki ha megnyílik mások előtt, nem kell félnie attól, hogy visszaélnek vele. Ismét ne érts félre: vissza tudnak élni vele továbbra is, de mindig veled lesz az igaz szó, mert önmagaddal békét kötve, önmagad minden apró részletét elfogadva nem szorulsz rá, hogy másoknak megfelelj. Ha hátba szúr, te csak a szemébe nézel, és mondod a tényeket. Ne mondd, hogy nem szimpi egy ilyen jövőbeni kiadás belőled! :)


Persze ehhez kicsit mániád kell legyen az önismeret. A szenvtelenséged a legjobbkor jött: elengedhetetlen eszköz ez is az önazonossá válásod útján.

2014. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!