Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 25-30 év körüli felnőttek!...

25-30 év körüli felnőttek! Láttátok már a Csillagainkban a hiba című filmet? Vagy olvastátok a könyvet? Tetszett nektek?

Figyelt kérdés
Érdekelne felnőttek véleménye is róla:)
2014. szept. 25. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Habár én csak 24 vagyok de láttam. Sajnos. Ami nagyon pozitív volt a történetben az a két főszereplő színészi játéka, előttük le a kalappal. És kb. itt ki is fujt a dolog. Nem tetszett a film iszonyú hatásvadászása, az egész arra ment ki, hogy húúú rák, fiatalok, szerelmesek, meg fognak halni, húú itt sírni kell. A karakterek rákhoz való viszonya is totál hiteltelen volt, orvosira járok, láttam rákos betegeket, a filmben az egyetlen kb. hiteles reakciót a retinoblastómás srác adta, amikor elkezdett törni zúzni de az is erőltetett volt. A rák elfogadásának öt stádiuma van tagadás, harag, alkudozás, depresszió belenyugvás, ebből láttuk kb. a depressziót, meg a belenyugvást, a fiatalok, kb. úgy kezelték a rákjukat, mint valami száz éves shaolin mester. Arról nem is beszélve, hogy a két főszereplő karakter szinte angyali jellemmel bírt, sehol egy negatív, emberi tulajdonság, két angyali teremtés, aki meg fog halni és itt most sírni kell. Továbbá hatalmas negatív pont a kísérleti gyógyszerért. Miért kell minden rákkal szóló filmbe, könyvbe behozni ezt a sablonos idétlen szálat?

A legnegatívabb része a filmnek, részemről Amszterdam volt. Ok meglátogattuk az írót, találkoztunk kb. az egész film egyetlen hiteles karakterével, végre volt egy olyan valaki akinek negatív tulajdonságai is vannak, eddig tök jó... aztán mi az egyetlen dolog amit AMSZTERDAMBAN Európa egyik legkirályabb városában megnézünk? Az Anna Frank ház. Ami megjegyzem az egyik karakter egészségi állapota miatt kifejezetten logikátlan lépés, de persze ha sikert akarunk a könyvünknek, filmünknek, akkor nem árt ha valahol belecsempészünk egy kis holokausztot, hiszen az kell, meg különben is vezekeljünk és emlékezzünk már egy kicsit. Őszintén a tökömön jön ki a holokauszt téma, hetven éve volt, szerintem inkább az olyan aktuálpolitikai témák érdekesek manapság, mint Gáza ami a világ legnagyobb koncentrációs tábora. Egyébként voltam Amszterdamban, nem azt mondom, hogy a két karakternek egyből a piroslámpás negyedet kellett volna megnézni, de egy csónakázás a város gyönyörű csatornáin sokkal életszerűbb lépés lett volna, min ez a főhajtás a holokauszt előtt.

Aztán jön a fordulat, srác beteg lesz, harag, düh, alkudozás sehol. Majd hála istennek meghal, a közönség zokog. Na nálam ez volt a film tetőpontja itt lett elegem a nyáltengerből és annyira kellett ezen a szánalmas hatásvadász, hiteltelen, csöpi-romi alkotáson röhögni, hogy gyakorlatilag az életemért küzdöttem, mert ha felröhögök engem ott meglincselnek.


Az egész film nem volt más, mint egy romantikus, nyálas, szomorú fantasy nőknek. A karakterek hiteltelenek voltak, túl tökéletesek, túl ártatlanok, túl angyaliak, ráadásul, az egész film, annyira manipulatív volt, szinte üvöltötte neked itt bőgni kell, hogy az már vicces.


Összességében az a véleményem, hogy egyszer meg lehet nézni. De véletlenül sem moziban, mert a szélesvásznat nem éri meg. A nők persze imádni fogják, én pedig mindjárt meg leszek itt kövezve. :-D De nem érdekel.


24F

2014. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaz fiatalabb vagyok, de már a felnőtt kategóriába esem a magam 20 évével.

Az elsőnek nagyon sok mindenben igaza volt. Főleg abban, hogy rákos kamaszok nem úgy viselkednek és gondolkoznak, mint ahogy a könyv bemutatja őket. Sajnos közeli rokon betegsége miatt, volt szerencsém megismerni elég sok rákkal küzdő fiatalt.

Számomra az is zavaró volt, hogy a két főszereplő jelleme szinte ugyanaz, csak a nevük változik.

A történetben egyedül a vak srácot és a főszereplők kedvenc könyvének íróját tartottam érdekesnek, vagy szórakoztatónak.

Továbbá kiszámítható volt, elég hamar leesett, hogy nem a lány lesz az aki meghal a végén.

A könyv fénypontja az volt, amikor végre becsukhattam.


20/l

2014. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

25 éves lány vagyok, kolléganőm ajánlotta, hogy végig sírta és milyen szép.

Megnéztem és hatalmas csalódás volt.

Egy csöpőgős, nyálas, rózsíszín túlzás az egész.

Egy igaiz drámát vártam, kopasz szereplőkkel, akik vért hánynak, akik a végsőkig kitartanak és próbálnak erősek maradni.

Nagyan gyenge, tiniknek való szerelmes film.


De ha már itt tartunk és valaki tud igazi, megható, nagyon-nagyon szomorú drámát az írja meg.

2014. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rákos filmre gondoltál akkor a My sister's keepert ajánlom, abban is van szerelem és hollywoodi dráma, de sokkal reálisabbnak tartom mint a Csillagainkban a hibát.
2014. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem láttam. Azt mondták hogy húsz IQ felett nem lehet megnézni.
2014. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!