Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek, ha...

Miért szeretik az emberek, ha fáj?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most ez egy furcsa kérdés. De igazából most találkoztam John Green újabb könyvével. Biztos mindenki hallott már róla. Csillagainkban a hiba a címe. Nem olvastam még, így olvasgattam a véleményeket. Sok ember mondta, hogy nem érti, miért szeretik, hisz sírnak rajta, nem happy end a vége stb.. Erre körülbelül majdnem mindenki azt mondta, mert ha fáj, az jó. Hogy örömet okoz. Hogy jó sírni rajta, jó olvasni.

Én is szoktam ilyeneket olvasni, én is szeretek sírni rajtuk, nem azért kérdezem, mert elítélem ezt.

Csak nem értem. Magamat se. Hogy miért olvasok olyanokat, amin biztos sírni fogok, miért szeretem mégis, annak ellenére, hogy nem boldog a vége, sok benne a fájdalom..



2014. jún. 25. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért olvasol te sem, hogy sírj, hanem a történet, a mondanivaló miatt, az élmény miatt és ha van egy kis emocionális töltete is a dolognak, akkor igazán addiktív tud lenni a történet és nem fogod letenni addig, amíg be nem fejezted. Ebből él az író, hogy ilyen történeteket ír. Nincs ebben semmi rossz és egy lelketlen, csak a pénz által vezérelt ember nem tudna ilyet alkotni azt hiszem, de ha meg akar élni, akkor kénytelen valahogy megfogni az olvasókat és ez egy nagyon hatásos módja.
2014. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az ember a saját életének "görcseit" oldja szomorú könyvekkel, filmekkel, zenével. A főhős szenvedése meghat, kisírod magad és megkönnyebbülsz. Csökken a rajtad lévő nyomás.

Másrészt a happy end manapság már giccsesnek hat. Az ember érzi, hogy az esetek többségében nem jó a vége. A valóságban a szerelmesek a legritkábban lovagolnak el a naplementében és a kisfiú is hiába várja haza az elkóborolt kiskutyát. A valóság sokkal sötétebb az esetek többségében.

2014. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert mazochista vagy :D
2014. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megnézed a zenét. A zenében is "fájdalom" van, diszharmónia, melyet felold a rákövetkező hangsor. Az életünk része a küzdés és fájdalom, így jutunk előrébb, ez az, ami hajt. Ha valami jó, azt csak összehasonlításban érzed, hogy máskor meg rossz. Így tudod élvezni a szép pillanatokat, hogy sokat küzdesz, szenvedsz és vársz. És igen, egy jó siratós könyv jól tud jönni. Le tudja vezetni a felgyűlt feszültséget, és közben egy tartalmas történettel ajándékoz meg. Minden hozzáad az ember lelkéhez. Már amit hagyunk, hogy a részünkké váljon. :)
2014. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. jún. 25. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!