Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismerőseid, családtagajaid...

Ismerőseid, családtagajaid közül sokan mentek ki külföldre? Ha lenne lehetőséged, akkor mennél?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok,a környezetemben nagyon sok ember ment külföldre.40-ből 30 ember már külföldön van.Olyan emberek is akikről soha nem gondoltam volna,mert vagy élt bennük a hazaszeretet,vagy egyszerűen nem tudták elképzelni ott az életüket.

Én amit itt látok egyre jobban elkeserít,28 éves vagyok,nem jutok egyről a kettőre,hol van munkám hol nincs.Ha van,akkor havi 80 ezer ft-ért,és cserében még húzzam is meg magam és kussoljak.Már a depresszió határán vagyok és egyre jobban elmegy ettől az országtól a kedvem.Pedig nyitott pozitív beállitottságú voltam.Egyre jobban azt érzem reménytelen itt a helyzet.Tudom külföldön sem kolbászból van a kerítés,majd itt is mondják páran nyilván,de még is jobban élnek ott az emberek.Na most hogy ki nyavajogtam magam:)Kíváncsian várom a válaszokat ha lenne lehetőségetek mennétek?


2014. szept. 30. 11:40
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
11%
NEM
2014. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is sok ismerősöm ment külföldre. Én nem mennék. Egyrészt itthon normális munkám van, itt van a családom és azért még barátok is maradtak.

Külföldön élő ismerőseim nagy része nem szeret ott élni, rosszabb munkát végez, mint korábban itthon, igaz viszonylag normális pénzért. Sokan lesznek kint depressziósak, magányosak. Akik párként, házaspárként mentek ki, nekik könnyebb anyagilag is, mert egy fizetésből sehol sem egyszerű. Főleg, ha felnőttként nem akarsz x másik idegen emberrel együtt élni.

A helyedben viszont megfontolandó, mivel nincs rendesen munkád és már itthon is rosszul érzed magad.

2014. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
77%

mennék én, nagyon mennék. tervezem is folyamatosan, hiszen csak angliában van olyan mesterképzés egész európában, amit még kb 10 évesen elképzeltem magamnak. de olyan horribilis tandíjak vannak, amiket egyszerűen eszem nincsen hozzá, hogy honnan kéne tudnom előteremteni. most azon gondolkodom, hogy ha idén befejezem az alapképzést, kimegyek egy évre mosogatni vagy akár szart lapátolni valahova, hogy némi pénzt összegyűjtsek, közben a szüleim is tudnának spórolni (támogatnak nagyon). de annyira elkeserítő, hogy itt van bennem a tanulási vágy, a kompetencia, az érdeklődés, és az elvileg egyenrangú eus országokba kirándulni nem tudok elmenni, mert arányaival annyira drágább minden, nemhogy tanulni.


téged egyébként mi tart vissza? mert ha ennyire fontolgatod, megérné megpróbálnod. ha nem jön össze, még mindig van visszaút, hiszen fix munkahelyet, mint mondod, úgysem hagysz hátra.


21L

2014. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
55%

Én nem mennék. Én is azt látom, hogy a kint lévő ismerősök közül kb. 10-ből ha 2 érzi magát jól igazán, ők is azért, mert a saját végzettségüknek megfelelően dolgoznak. A többiek a saját tudásukhoz képest rosszabb munkát végeznek, ami hosszú távon szerintem ugyanannyira tönkretesz lelkileg, mint az, hogy nem jól keresel.

Ráadásul sokuk olyan körülmények között lakik (rossz környéken, szűk lakásban, többedmagával), amire itthon sosem lett volna hajlandó.


Próbáltad már képezni magad kicsit, hogy jobb fizetésre legyen itthon is lehetőséged? Nyelvtanulás, önképzés a szakmád területén, hogy bővebbek legyenek az ismereteid stb., ezekkel talán lenne esélyed előrébb lépni itthon is.

2014. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
36%

Én Svédországban élek a húgommal együtt. A húgom megismerkedett egy svéd férfivel, és végül kiköltözött hozzá, és én az ő barátjával kerültem kapcsolatba. Magunktól sosem mentünk volna ki, és tervezzük azt, hogy mielőbb visszamegyünk Magyarországra a férjeinkkel együtt (akik szintén eljönnének onnan).


A facebook csoportban rendszeresen követem a svéd magyarokat, és elképesztőek. Legtöbbjük takarít, vagy valami hasonló munkát végez, és egymásnak bizonygatják, hogy ők hűdejólélnek. Holott siránkoznak, mert drága az élet, és nem fizetik meg őket. De visszamenni már gyávák, így inkább itt Svédországban kínlódnak, mert ciki lenne hazamenni.


Kérdező, miért csak 80 ezerért dolgoztatnak? Mit tettél azért az elmúlt években, jobb drágább munkaerő legyél?

2014. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim válasza:
76%
Nekem nagyon sok barátom, rokonom, ismerősöm él külföldön. Mi is. Nem véletlenül. Kiutazás előtt 2 héttel a férjem elveszítette a munkáját, én otthon voltam az egy éves gyermekünkkel. Előtte pedagógusként dolgoztam, szóval rendesen sakkozni kellett a csekkekkel hogy megtudjunk élni valahogy, fizetni tudjuk a hitelt. Eleinte nagyon nehéz volt, mert két évig éltünk úgy, hogy a férjem itt kint, mi odahaza. 6-8 hetente jött haza egy hétre. Két év alatt sikerült elérni azt, hogy mi is kiköltözhettünk hozzá. Igen, ez az ő kemény munkájának köszönhető, pedig előtte odahaza csak láblógatós munkája volt, és a külföldre költözés soha meg se fordult a fejébe. Szóval igen, sok ismerősöm él kint, és mi is kijöttünk.
2014. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

ma 11:47


Nem tudom miből gondoltad hogy most jelenleg nincs munkám...

Csak egy kicsit játszottam a számokkal az osztrák és a magyar minimálbért összehasonlítva.


Magyaroroszág:Minimálbér 80 ezer ft,esetleg 15 ezer ft étkezési utalvány.

-Albérlet=50-60 ezer ft

-Rezsi=20-30 ezer ft

-Étkezés=20-30 ezer ft

-Tömegközlekedés=15 ezer ft


95000ft-60000-30000-30000-15000=-40000ft


Ugye ezt egy főre számolva,mert sokan élnek egyedül.


Ausztria


Minimálbér-1150 netto euro(kb 350 ezer ft+13.14 havi fízetés)


Albérlet=350-400 euro

Rezsi=150 euro

Étkezés=150-200 euro

Tömegközlekedés=100 euro


1150-350-150-200-100=350


Hónap végére marad 350 eurod,aqmit arra költesz amire akarsz,plusz mindent kifízettés.Csak egy kis összehasonlítási alap.

2014. szept. 30. 11:57
 8/54 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, miért a minimálbérrel számolsz? Miért nem találsz olyan munkát, ahol jobb fizetést adnak? Talán mert nem vagy eléggé képzett 28 éves korodra?
2014. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

ma 12:00


Mielött jössze azzal hogy lehet hogy 8 általánosom van,közlömn hogy 2 szakmám van,érettségim,plusz szereztem egy okj-s képzést.Az nem képzettség függvénye.Mindig a minimálbérrel számolok,mert az adja meg hogy egy adott országban hogsy tud megélni valaki a minimálbérből.Magyarul az hogy valaki nem elég képzett,joga van,rendes munkához,amiből megtud élni.Lásd az osztrák pl-t.Egyébként pedig az én szakmámban nem tehetek róla hogy a felső fízetési határ max 130-140 ezer nettó.Ennél többet itthon nem hajlandóak fízetni,a régi kollégáim akik kint dolgoznak és jó szakemberek,1500 eurot keresnek nettóban.De ismerek olyat is,aki vérprofi szakember,már vagy 30 éve és még is csak 120 ezret visz haza...

2014. szept. 30. 12:07
 10/54 anonim ***** válasza:
72%

Volt lehetoseg, kijottunk 8 eve a csaladdal, nekunk bejott, nem tervezunk hazamenni.


De lattam olyat is nem egyet akinek nem jott be. Amugy aki otthon xarul el, az itt is xarul fog, (az adott orszag szinvonalat nezve) csak ez a xar szinvonal jobb mint az otthoni.


Mi jol eltunk otthon is, itt is, nem anyagi okai voltak a dontesnek.

2014. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!