Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is rosszabb a mai...

Szerintetek is rosszabb a mai világ, mint a régi? Miért?

Figyelt kérdés

Melyik kor volt jobb esetleg szerintetek?


Én már egyre inkább úgy látom, hogy ma sokkal jobb, mint régen volt. Könnyebbek a társadalmi normák, elvárások, mindig van mit enni, gyógyszerek, a gépesített dolgok...

Rossz emberek pedig régen is voltak, nagyon nehéz volt az élet szerintem minden korban.


2014. okt. 4. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik legrelatívabb kérdés és attól függ, hogy melyik ember agyában tevődik fel.


Szokták azt mondani adott személyekre, hogy " nem erre a világra valóak " - ezt úgy kell értelmezni, hogy vannak olyanok, akiknek valami a személyiségükben, a karakterükben nem kompatibilis a környezetükkel vagy akár az egész világgal, s ezért életképtelenekké válnak a saját életükben, de mondjuk ha egy másik korban születtek volna, akkor az jobban ment volna az ő természetükhöz.


Ezt azért hoztam fel, mert köze van a kérdéshez : ugyanis, ha egy ember azt mondja, hogy a mostani világ jobb, mint amilyen a régi volt, akkor az gyakorlatilag azt jelenti, hogy aránylag megtalálja a helyét a világban, tud azonosulni a jelennel, a társadalmi normákkal, stb.

Egy ilyen személy el sem tudja általában képzelni milyen lehet egy olyan személynek, aki teljesen idegennek érzi magát, aki alig talál valamit, aminek örülni tudjon és aki egy teljesen más időben, teljesen más világban sokkal boldogabb lenne.

Az, hogy van számos technológiai fejlődés és virágzik a kapitalizmus nem mindenkinek biztosít egy belső egyensúlyt és elégedettséget, tehát van akiből egy multinacionális cég fejese lesz és minden anyagi javat megfog szerezni, míg valaki más Keletre fog menni azért, hogy megtalálja a lelki békéjét és távol kerüljön a nyugati társadalmunktól.


Tehát mit is jelent valójában a “ jobb világ “ ? Minden csak illúzió. Ez a föld, ami a lábad alatt van és minden környezeti tényező, ami körülvesz téged, minden csak egy látszat , akár egy számítógépes játékban, és te pont ide kerültél, pont most, mert ide sorsolt a gép.

Nem vagyunk mi sem jobbak a “ régebbi “ világtól csak azért, mert ők lovakkal jártak és mi autóval tesszük, vagy mert régen vadásztak az ételért, ma pedig a polcokról vesszük le az ételt.

Ezek olyan különbségek, amiket elméletben tudunk összehasonlítani, de valójában akkor, abban az adott időben senkinek nem volt viszonyítási alapja és nem hiányzott az, ami nincs, pont úgy, ahogy nekünk sem hiányoznak azok a repülő csészealjak, amiket mondjuk pár száz év múlva fognak megalkotni.


Nem volna semmi meglepő abban sem, ha valakit idehoznának a “ múltból “ és választás elé tennék, hogy hol akar élni inkább és azt mondaná, hogy “ a múltban “ :).

2014. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
23%
Hát én az 1700 as évekbe élnék szivesebben hiszen tisztább volt a környeuet levegő viz stb de legfőképp a nő nő volt nem az ami most egyenjogúságra hivatkozva átestek a ló tuloldalára a nők sajna régen sokkal jobban tudtak szeretni és sokkal magasabb erkölcsel birtak és átlagosan nem 14 évesen veszteték el... Pláne nem volt átlagosan egy 20 éves nőnek 13 pasija vagy több... Viszont a technologia és az abbol adodó hiányoságok a higéniát nem tudnám elviselni gyogyszerekről nem is beszélve de akk is megérné boldogabb emberek voltak annó és lehet hogy ma modernebb világot élünk és tanultabbak vagyunk de őkk anno sokkal bölcsebb okosab emberek voltak véleményem szerint
2014. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

első, ez nagyon jó amit írtál, hogy ki hol találja meg a helyét!


Viszont nem repülőre, meg ilyenekre gondoltam, amik valójában nélkülözhetőek, hanem inkább például a gyógyszerekre (nem az ész nélküli gyógyszerezésre).

De abban nagyon igazad van, hogy attól függ, ki hol találja meg a helyét.


Másodiknak: nemrég találtam rá a mindennapoktortenete blogra, majd keress rá, nagyon érdekes! Az, hogy a női szerep milyen volt, vagy a gyerekeké, családé, nagyon függött kortól, földrajzi helytől, de a felekezetektől is. Általánosságban viszont nem valami idilli, amit mondani lehet ezekről. Az élet nem a szeretetről szólt, hanem az életben maradásról. 10 éves kor előtt a gyerekek 50%-a meghalt, a felnőttek 40 évesen öregek voltak. Minden generáció megélt 1-2 éhínséget, járványok pedig 5-10 évente pusztítottak. Házasság célja a föld megtartása volt, és utód létrehozása.

Nagyon szerencsésnek kellett lennie annak, aki éppen jó helyre született. A társadalmi rétegek között pedig nagyon szűk az, akik nem szenvedtek a szegénységtől, és még nem is korlátozták nagyon a felsőbb rétegek szabályai. Na, nekik jó lehetett, de azon kívül nem nagyon tudom, ki lehetett boldog.


Ezeken gondolkozom mostanában, és nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére/tudására!!! :)

2014. okt. 4. 12:14
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a bizonyos erkölcs is, csúnyábban megfogalmazva nagyon durva, sokszor életszerűtlen, kényszerű szabályokat jelent. Jó, ma valóban átesünk a ló másik oldalára, de az a feszültség, feszítettség sem volt jobb.

Ja, és leginkább csak a nőktől várták el, a férfiaktól nem annyira... Hol itt az igazság?? :/

2014. okt. 4. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Az 1700-as években 14 évesen már gyereket szültek, ez volt a normális akkoriban...

Szerintem nem volt jobb régen. Elég csak az emberi jogokra gondolni. Ha a földesúrnak olyan kedve volt, gond nélkül terrorizálhatta vagy éppen megölhette a jobbágyait.

Az emberek többségének születésekor eldőlt a sorsa. Nem volt lehetőség tanulni, kitörni a társadalmi csoportokból. Manapság-ha nehezen is-de lehetséges. De abba sem volt beleszólásuk, hogy kivel fogják leélni az életüket. Ellehet képzelni milyen az, hogyha egy olyan emberrel kell együtt élned, akit elviselni sem bírsz.

Nem voltak szociális ellátások sem.

Sokan azt is elfelejtik, hogy a mai világban van gyereknevelés is. Akármennyire is hitetlen ez modern találmány. Régen egyszerűen 3 éves kortól munkára fogták a gyereket. Előtte pedig nem az volt, hogy anyuka otthon ült a gyerekkel, hiszen kénytelen volt a szülés utáni lábadozás után azonnal munkába állni. Tehát a gyereket először az ágy alatt tartott bölcsőben hagyták és pár óránként ránéztek, megetették. Utána voltak olyan kellemes dolgok, hogy a gyereket félig a földbe ásták és úgy hagyták egész nap. A régi kort idealizálók szeretik azt hinni, hogy a nők nem dolgoztak, hanem otthon voltak. Csak azt felejtik el, hogy egy mezőgazdasági országban ez nem volt megoldható. A nők ugyanúgy dolgoztak földeken, csak sokszor más munkát végeztek, mint a férfiak.

Én úgy látom sokan nem fogják fel, hogy mennyire szerencsések ezzel a korral.

Aki pedig a nők erkölcsén siránkozik: talán nem kellett volna évszázadokon keresztül lábtörlőnek használni a nőket (bántalmazás, megcsalás...stb) akkor most nem estek volna át a másik végletbe. Tulajdonképpen a nők most azt csinálják amit a férfiak eddig is tettek velük. Csak most a férfiak is kénytelenek elviselni, amit eddig csak a nőknek kellett.

2014. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
1%
Hát én akkor sem tudok belenyugodni hogy a nőstények ilyenek letek amienek ez undoritó és visszataszító isten nem azért teremtete a nőt amit most képvisel hanem hogy szüljön fözön mosson takaritson szeresen gondoskodjon ha egy férfi olyan lett amilyen hohy kihasználja és sárbatiporja a normális nőt arrol is csak a nő tehet mert ki nevel? Ha egy férfi megcsal egy nőt beteszi a... Egy nőbe az már nem csak hogy érzelmileg más de fizikálisan is hiszen a nő magába enged egy másik embert... Én tulságosan is régi modi vagyok de akk is szerintem egy nőnek hogy lefeküdjön valakivel mély érzelmekre lenne szükség mint régen... Ja és lehet hogy 14 évesen szültek de boldogabak okosabak voltak nem beszélve arról hogy nem voltak ku***k
2014. okt. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
" Az Arrogáns " - Te inkább csak korlátolt vagy és a hímsovinizmust képviseled. Egyszer talán elérkezel ahhoz a fázishoz amikor rájössz, hogy nem vagy felsőbbrendű egy nőnél sem.
2014. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Arrogáns, van abban valami amit írsz, és nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre. Többek között azért is, mert olyannal, akinek ez a véleménye, nagyon nehéz beszélgetni, és nem volt még rá alkalmam.


Én 29 éves nő vagyok. Két kisgyermekemmel vagyok itthon gyesen, nagyon szeretek velük itthon lenni, szeretem a házimunkát csinálni, és sütni-főzni is. Én nem bánnám, ha itthon maradhatnék családanyaként bármeddig. Ehhez viszont van mellettem egy olyan férj, aki megbecsül és tisztel, törődik velem, és a gyerekekkel is maximálisan.

Közös döntéseket hozunk, de engem nem zavar, hogy főként ő irányít, ő a családfő.

Vagyis én abba a klasszikus régi háziasszony szerepben jól érzem magam, bár ez már valóban egyre ritkább.

Viszont tényleg szükség van arra, hogy közben a férfi ne alázzon a sárba. Ha olyan lenne, én sem tudnék ilyen lenni.


Ha egy férfi alázza a nőt, abban biztos, hogy hibás a nő is, ha nem is a feleség, akkor a férj anyja, aki rosszul nevelte a férfit. Ez igaz, de nem lehet csak a nőt hibáztatni, vagy ha így lenne, akkor a férfi csak egy gépezet lenne, akit a nő nevel?? Hiszen ezt írtad. Vagy ha nem, és a férfi is hoz önálló döntéseket, akkor mégiscsak hibázhat ő is, nem?


Van az a mondás, hogy minden hatalmas férfi mögött, egy erős, szerető nő áll. Szerintem ugyanez igaz a nőkre is, vagyis, hogy ha a férfi megfelelően támogatja, akkor a nő is tiszteletreméltóan viselkedik. (Persze ennek oda-vissza kéne működnie minden párkapcsolatban.)


A másik kérdésem pedig, hogy miért gondolod, hogy régen minden nő erényes volt? Aki nem is lépett félre, mert a szabályok nem engedték, az is megtalálta, hogyan tegye boldogtalanná a férjét. Vagy akit pedig a férje bántalmazott, és kényszerített, és úgy végezte megfelelően a dolgát, az nem hiszem, hogy példaértékűen lehet emlegetni.

Régen sem volt hűségesebb senki, az emberek nem változnak. Csak a büntetések voltak szigorúbbak.


Szerintem abban is van valami, hogy a nők a korábbi elnyomás miatt viselkednek úgy, ahogy. Meg persze a hülye média, meg divat, meg ilyenek miatt. De szerintem ez is olyan, hogy egy idő után elég lesz, és az emberek lenyugodnak, és normálisabbak lesznek a dolgok. Vagy, hogy kétfelé válik a társadalom. Lesznek a karrieristák, és a családosok.

2014. okt. 5. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki régi korokba visszavágyódik, az nálam jelentkezzen, el tudom intézni.
2015. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hogyan?


Kiköltözteted az Alföldre, vagy a Bakonyba remetének? :)

2015. jún. 25. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!