Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért istenítik ennyire...

Miért istenítik ennyire manapság a pszichológusokat?

Figyelt kérdés

Engem pl se barát se senki nem tud meggyőzni arról mi a jó, mi a rossz, mikor mi a helyes cselekedet. Nem osztom meg mással a problémáim/titkaim mert nem érzek rá kényszert, másrészt így soha nem derülhet ki bármilyen gondolatom, elhatározásom.

Szóval nem értem más embereknek miért van erre szűksége.


Ti miért gondoltátok úgy bármilyen problémánál, hogy a pszichológus az segít?



2014. okt. 12. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a pszichológusok ezt tanulják éveken keresztül, valószínűleg jobban értenek hozzá, mint egy barát/barátnő, és ha komoly lelki problémád van, akkor is hasznosabb tanácsokat adhat, mint más. Nyilván, ha magadba fojtod a problémáidat, csak neked lesz rosszabb.
2014. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A pszichológus külső szemmel látja az eseményeket, sokkal nehezebb úgy ítélkezni egy helyzetről objektívan, hogy te is nyakig benne vagy.

2. A pszichológus nem meggyőz arról, hogy mi a jó, és mi a helyes, hanem elbeszélget veled. Ő ismeri, tanulja, hogy milyen az emberi lélek, mit miért cselekszik, mi miért alakul ki. Tudják tudatosan úgy alakítani a beszélgetést, hogy megkönnyebbülj, más szemszögből lássad a problémát, esetleg rá is gyere a nyitjára.

3. Ha van egy problémád, egy pszichológus, pszichiáter tanulja, hogy annak mi lehet a hátterében, akár szervi ok, akár egy régi történés, amire már nem is emlékszel, vagy nem tulajdonítottál neki nagy jelentőséget. Ők a beszélgetés során ezt feltárják, kiderítik, és célzottan segíthetnek a problémán.

4. Nem mindenki úgy működik, ahogy te. Nem is gondolnád, de már ez a pár sor is nagyon sok mindent elárul rólad. A legtöbb ember társas lény, és szüksége van arra, hogy megossza a problémáit valakivel, akkor könnyebb a teher viselése. Neked erre nincs igényed, de másnak van. Van az a helyzet, amikor egy barát már kevés, vagy éppen akkor mer valaki megnyílni, ha egy idegennek mondhatja el a baját.


A pszichológusok, pszichiáterek azt tanulják, hogy hogyan lehet az emberek lelki problémáin segíteni. El kell fogadni, hogy úgy, ahogy valaki eltörheti a karját, felfázhat, vagy akárhogy lehet fizikálisan beteg, ugyanúgy lehet lelkileg is. Ez lehet viszonylag enyhébb klausztrofóbiától akár az életet teljesen ellehetetlenítő pánikrohamokig, az öngyilkosságba kergető depresszióig bármi. Ezeket a betegségeket is meg kell gyógyítani ugyanúgy, ahogy a törött kart begipszelik, a hólyagra meg antibiotikumot adnak. Ezért vannak a pszichológusok és a pszichiáterek.

2014. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Mert még sosem voltál depis, és kívánom,hogy ne is tudd meg,hogy az milyen.na most nem a divatdepisekre gondolok.A pszichológus is csak addig jó,míg nem ír gyógyszert.
2014. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
A pszichológus nem írhat gyógyszert. Az a pszichiáter. És vannak olyan betegségek, amiknél szükség van gyógyszerre, nem kell ennyire pszichiáter-ellenesnek lenni. (Nyilván nem a cukorkaként bekapkodott Frontinra és Xanaxra gondolok).
2014. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon jól megírtad #2!

Amúgy nem magamba folytom, csak nekem azok a témák amikkel pszichiáterhez szoktak menni teljesen tabuk.

Nem utálom a pszichológusokat csak azt a nyafogást, hogy lassan már minden 3. embernek kell egy.

2014. okt. 12. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen normális embernek tartom magam. 33 éves életerős férfi vagyok, akinek felelősségteljes munkája van. Sok minden múlik a munkám minőségén, szóval nagyobb a nyomás is rajtam. Hetente 1x járok pszichológushoz, akivel szimplán csak beszélgetünk. Neki nem az a dolga, hogy megmondja mi tegyek, egyszerűen engedi, hogy kibeszéljem magamból, és magam jöjjek rá a megoldásra.

Nekem ez minden pénzt megér, és kiegyensúlyozott, boldog embernek érzem magam.

2014. okt. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kösz 6-os, kb ilyen válaszra vártam.

Pont azon akadtam ki tegnap, hogy egyes cégeknél 500,000ft-os fizetéssel vannak pszichológusok...

2014. okt. 12. 19:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, bevallom én nem nagyon hallottam még arról, hogy egy cégnek SAJÁT pszichológusa legyen. Esetleg van egy maszek pszichológus, akihez küldik az embereket. Ha esetleg mégis saját embert alkalmaznak kizártnak tartom, hogy havi fél milliót kapnának.... Én keresek ennyit mérnökként, 2 felsőfokú nyelvvizsgával.
2014. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan Szervezeti Pszichológusnak hívják.
2014. okt. 12. 20:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az,hogy aki szegény, és szüksége lenne rá,az nem jut pszichológushoz,mert megfizethetetlenek.
2014. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!