Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszaállítatnátok a halálbünt...

Visszaállítatnátok a halálbüntetést Magyarországon?

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 19:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

"És a fogat fogért elvet állítanám/vezettetném be!"


Talán nem véletlen, hogy a világ civilizáltabb felén évszázadok óta túlhaladott ez a módszer, ahol pedig nem, ott veled is előfordulhat, hogy levágott kézzel vagy fél szemmel mész haza egy nyilván teljesen igazságos bírói döntés után. Vajon utána is ennyire lelkesen fogod védeni a gondolatot vagy csak akkor jó egy kegyetlen büntetés, ha te magad biztosan soha nem érzed meg a saját bőrödön?


"Én simán, a sok gyilkos,erőszakoló,gyerek-nő-állat bántalmazókat mindenképpen!!!"


Egy állat bántalmazásáért is embert ölnél? Ennyit ér számodra az emberi élet? Vajon ez a harcos igazságszeretet csak a kutyusra, cicusra, nyuszikára és egyéb bolyhos-pelyhes izékre vonatkozik vagy a mérgeskígyóra, patkányra és a nyálkás-harapós dögökre is, amiket az ember nem oszt meg facebokon?


"Pedofiloknak meg túl egyszerű halál lenne :D"


A pedofilokról meg azt gondolom, hogy mesteri húzás volt őket annak idején reflektorfénybe állítani. Egy csoport, amelyikről semmit sem tudunk (mert 100 emberből 101 csak értelem helyett érzelmekre ható bulvárhíreket olvas róluk), de szabadon lehet gyűlölni őket, mert "úgyis gonoszok" és "megérdemlik azért, amit tettek". Aki valóban bűnt követ el, bűnhődjön, de az a boszorkányüldözés, ami az angolszász országokban megy a téma körül, már fájdalmasan primitív.


A börtönbüntetésnek az kell, hogy legyen a célja, hogy annak tudatosítása mellett, hogy az illető bűnt követett el, megpróbálják emberi szinten tartani, és ha letelik a büntetés, emberként jöjjön ki onnan és képes legyen visszailleszkedni. Népszerű elképzelés a "luxusbörtön" meg a "nekem nincs olyan jó dolgom, mint ezeknek ott bent", de ezek csak primitív irígykedések, amiért az illető megúszta az általunk favorizált korbácsos, kínzós, rettegős, méteresfaszú néger által megdugós verziót.

2014. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

Miért gondolod azt hogy te vagy itt a király és miért gondolod azt hogy én/mások minden jött mentre rányomjuk a pedofil jelzőt?

Szerintem ez a helyes megnevezés rájuk, és igen csak arra mondom akiről bebizonyosodott hogy tényleg az.

Ergo, szenvedjenek csak, nem érdekell hogy mit éreznek, ha én ilyet éreznék magamba egyszer is, elmennék azonnal dokihoz, ha nem tud helyre rakni ugranék a hegyről...

2014. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12: te most miről beszélsz?
2014. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Akkor ahhoz mit szóltok (épp tegnap volt a tv-ben) hogy a maximálisan kiszabható büntetést 25 évre akarják enyhíteni,mert meg kell hagyni a szabadulás reményét,a legkegyetlenebbeknek is jár a kegyelem. Ők adtak???

Persze aki nem érintett az könnyen módosít paragrafusokat, mutat együttérzést! Ellenkező esetben kétlem, hogy menne, azért annyira nem mazochisták!!!

ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!