Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy éritek el, hogy...

Ti hogy éritek el, hogy szabadnak érezzétek magatokat?

Figyelt kérdés
Sokx érzem, hogy elvárásoknak kell megfelelni, és olyankor úgy érzem magam, mintha be lennék zárva valahova. Vagy sokx nehezen mozdulok ki otthonról, mert nincs olyan szabadságérzetem, hogy mehetek bárhova. Miért van ez?

2014. okt. 18. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Pszihés dolog, valószínűleg szabályok körül nőttél fel.

Én "durva/hangos" zenével érem el a szabadság érzést.

2014. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Èn is durva/hangos zenével vagy polgártpukkasztó/nagyon egyedi ruhákkal. Esetleg motorozok.
2014. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Im itt a szenvedés belül,

ám ott kívül a magyarázat.

Sebed a világ - ég, hevül

s te lelkedet érzed, a lázat.

Rab vagy, amíg a szíved lázad -

úgy szabadulsz, ha kényedül

nem raksz magadnak olyan házat,

melybe háziúr települ."


[link]

2014. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy letojok mindent és mindenkit :)
2014. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon rám tör ez akkor fogom magam és elmegyek a közeli tóhoz. Nagyon szép kis tó, körül van véve dombokkal egy puszta közepén egy fél km-re a lakott területtől. Úgy van benőve fákkal hogy sokan nem is tudják hogy ott van. Ott eltöltök pár órát csak pihenéssel, esetleg nyomok pár fekvőt, meg néha csak kidőlök oda. Ez mindig segít rendezni a gondolataimat :)
2014. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokat utazom bangkokba és amszterdamba.

Ha sok a stressz az életben, ismerősökkel összebeszélünk, és amik ott történnek, azokról jobb nem írni.

Néha a repülőn térünk magunkhoz, hazafelé, és csodálkozunk, hogy ilyen állapotban miként jutottunk fel a repülőre.

Olyan is volt, hogy ismerősünk az adott országban "ragadt", mert viselkedése, modora hagyott némi kívánnivalót maga után a személyzet tagjai között, akik ált nem ehhez voltak szokva!

2014. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak nemrég költöztem el abból a városból, ahol mostanáig éltem. Az elején sok volt a változás és kellett egy idő, míg az új élet megszokást nyert.


A szabadság ízlelése váltakozik a felelősség és a kötelesség érzetével. Szabadnak lenni egyenlő azzal is, hogy mindenkitől és mindentől független vagy, de egyenlő azzal is, hogy önállóan kell megküzdened az életedért. Ki kell törnöd a komfortzónádból ahhoz, hogy szabad lehess - de a komfortzóna előbb-utóbb ott fog keletkezni, ahol éppen vagy, ezért mindig lépned kellesz egy újabb ismeretlen területre, mindig újabb kockázatokat kellesz hoznod, mindig új járatlan utakra kellesz lépned, stb. -> Ez az igazi szabadság.

2014. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es válaszban sok igazság van.


Én pl. úgy értem el ezt az érzést, hogy nem érdekel ki mit gondol, hogy társadalmilag milyen 'szinten' is kellene állnom, én követem az álmaimat. És ha ez jelenleg most azt is jelenti, hogy itt hagyom a biztos, de rossz dolgot a bizonytalanért, akkor megteszem.

Tudom, hogy nem a bevált úton haladok, mint a legtöbb ember, de én nem olyan életet álmodtam meg magamnak. :)


Szóval, kövesd az álmaid, ne hagyd, hogy belefásulj a szürke hétköznapokba. Ha ehhez az kell, hogy évente máshova költözz, akkor csináld.


Mikor azt csinálod, amit igazán szeretnél, akkor fogod megérezni az igazi szabadságot. :)

2014. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy azt teszem amit akarok. Ha korlátozni próbálnak akkor mégjobban.

Pl. vége a munkaidőnek, gyönyörű idő van, és kedvem van ahhoz, hogy sétáljak, akkor nem fogok rohanni haza, hanem sétálni fogok és emberi időben hazaérni, ráadásul úgy, hogy senki nem számoltat el. Aztán persze sokszor van az, hogy rohanok -de ez is az én akaratom:)

2014. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A sétálásra meg semmi rosszra ne gondolj, hanem pl. pár metró megállót lesétálok..
2014. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!