Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A határon túli magyarok...

A határon túli magyarok anyanyelvi szinten beszélik az adott ország nyelvét, ahol élnek, vagy pont csak annyira, h "meg tudjanak élni valahogy"?

Figyelt kérdés
Felvidéki, erdélyi, stb magyarokra gondolok .

2014. okt. 26. 11:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 "nem vesztünk vele semmit"


Ez így nem igaz. Amíg mi az elnyomó nyelvvel szenvedünk, addig a többségi társadalom valóban hasznos nyelveket tanulhat, plusz szakmát tanulhat, önképzésre fordíthatja idejét, vagy csak szimplán pihenhet, ezekkel mind előnybe kerül velünk szemben.

Én székelyföldi vagyok - szóval nem volt létkérdés megtanulnom a románt - s amint elég fiatalon felismertem fenti elgondolásom, úgy döntöttem, majd ha már elég nyelvet beszélek magas szinten, időt áldozok a románra is. Általános és középiskolában csupán annyi energiát fordítottam rá, hogy simán átmenjek. Mindig jó voltam ilyen téren, szóval szinte semmi tanulással is ragadt rám sok dolog. Csak most, huszonéves koromban, világszinten fontos nyelvekből szerzett két felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgáim után kezdtem el érdemben fejleszteni a román tudásom.

2017. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!