Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kell "viselkedni" templom...

Hogy kell "viselkedni" templomban?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam vallásos,nem vagyok megkeresztelkedve sem.Életem során 1x-2x voltam templomban,legutoljára még alsós koromban,7-8 évesen.Úgy néz ki hétvégén menni fogok,mindenszentek alkalmából egy misére,ha jól tudom.Van valami "különleges dolog,szokás" amit illik betartani ha templomba megy az ember?Egyáltalán bemehetek ha nem vagyok megkeresztelve?


Kérlek,ne nézzetek hülyének,de nagyon távol áll tőlem a vallás.Persze senkit nem ítélek el,aki vallásos,tiszteletben tartom ezt.


2014. okt. 27. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan bemehetsz. Leülsz, ott ahol jónak látod. És figyelsz - ennyi. Aki kiabál, káromkodik, ledéren öltözködik- azt kikisérik : D Van a miséknek olyan része, ahol állnak, v térdelnek a hívek, te is megteheted, de azért nem fognak kikísérni, ha nem teszed. A ffi vagy, a kalapot, sapkát illik levenni. A zsinagógába mész,akkor meg illik feltenni:D

Ilyenkor sok helyen van nagyon szép egyházzenei műsor, Mozart Requiem, vagy más, ingyenes. Ezt ki kell fogni:D

2014. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején, bemész, van szenteltvíztartó, kicsit belemártod a kezed, majd keresztet vetsz. Helyet foglalsz valahol, és annyi a dolgod, hogy utánzod a többieket. :D Amikor felállnak, letérdelnek, te is. Áldozáskor kimehetsz ostyáért, a kutya se nézi, de mivel nme vagy megkeresztelve, nem kellene. A lányeg hogy csendben legyél, ne beszélgess, hacsak nem valami fontosat szeretnél mondani valakinek, azt is halkan, röviden. Ne egyél/igyál/rágózz, mobilt halkítsd le és ne vedd fel ha hívnak. Ha nem énekelsz nem néznek ki, én se szoktam.

Kb. ennyi.

Van egy vicces sztorim, mindig a leghátul szoktam ülni ha van hely, az ajtó mellé. A nyáron volt, hogy a mise felénél bejött egy cigány beütésű apa és lánya. A lányt úgy kellett becsalogatni, alig mert bejönni mert félt. :DD 2 perc után rászedte az apja, majd leültek mellém. Egyfolytában beszélgettek, nevetgéltek, elővette a mobilját az apa, fotókat is készített. XD Majd amikor jött az áldozás, kimentek áldozni és elmentek. Na ilyet azért nem kellene. :D

2014. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

"Áldozáskor kimehetsz ostyáért" - Nem, ehhez más dolgok kellenek, hogy aktívan részt vegyél- azt majd később, ha jónak látod.

Tiszteld meg a figyelmeddel az embereket - és azon keresztül Istent.

2014. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ezt a szenteltvizes dolgot nem hívőként iszonyatos képmutatásnak tartom. Ha az ember hívő akkor vessen keresztet stb. De ha valaki nem az, akkor ez csak bohóckodás, mármint amit ő csinál, hiszen nincsen mögötte tartalom és hit.

Kedves kérdező én nem hívőként templomban úgy szoktam viselkedni, mint színházban, vagy múzeumban (nem a tapsolásra gondolok) ezek a helyek megkövetelnek egy lap tiszteletet, normális ruházatot, és alázatot.

2014. okt. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bemész és utánzod a tömeget, tényleg ennyi az egész, ha felláll mindenki felállsz, ha lehajtják a fejüket lehajtod. Most aztán, hogy áldozni nem mész ki meg épp nem mártod szenteltvízbe a kezed azért senki sem fog szólni. Ha meg valamit énekelnek körülbelül elég ha nézel ki a fejedből, ezt se fogja senki sem figyelni, meg az emberek 80%-a csak némán áll.
2014. okt. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!