Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl egy traumán...

Hogyan lépjek túl egy traumán szakember segítsége nélkül?

Figyelt kérdés
Szexuális téren erőszakosak voltak velem, amely kihatással van a jelenlegi nemi életemre. Nem élvezhetem teljes odaadással, amíg mentálisan nem lépek túl rajta. Milyen módszereket tudnátok mondani? Ti mit ajánlanátok? Esetleg ha tudtok valami pszichológiai módszert, megköszönném. Gondolok itt olyanra, hogy például mondjam el minden este, hogy nem lesz több olyan, mint a múltban volt.

2014. nov. 1. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A problémával való szembenézés segíthet. Titkolózás nélkül mondd az illető képébe bűneit. Főleg mások előtt is alázd meg azzal, hogy szemébe mondod azt hogy csak erőszakkal kaphat meg nőt. Élvezd hogy egyre idegesebb lesz, miközben te meg egyre felszabadultabb. Majd mint ha megkönyörülnél rajt, lazán mondd neki azt, hogy na jó, bíróság elé cipeljelek bűneidért? Ha jól csinálod akkor szégyenében még lakhelyet is változtat. tapasztalatból beszélek, bár én csak gyerekbántalmazó gazemberrel jártam el így, de az is hasonló volt.
2014. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző,azért annyit hozzátennék hogy valószínűleg az erőszaktevő is egykor erőszak áldozata volt,persze nagyon is átérzem a bosszú vágyat,én is rewansot vennék sok olyan emberen akik emlékeztetnek egy bizonyos személyre,na meg azok az emberek akik elindítanak a családban egy vírust és megfertőznek mindenkit,életeket tesznek tönkre.

Bevallom ők megérdemlik a kínt és hogy minden fájdalmat visszakapjanak.

Bocsánat,Kérdező:Ajánlom az önismeretet,kezd az elejéről és ha valami olyannal találod szembe magad ami hihetetlennek tűnik és érzed hogy nincs ott az az emlék de mégis megbújik a homályban,az lesz az! Csupán fogadd el és értelmezd ésszerűen,ne küzdj ellene inkább meríts belőle erőt!

2014. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!