Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogtalan vagy jogos a megsértő...

Jogtalan vagy jogos a megsértődés?

Figyelt kérdés

Adott egy élelmiszer bolt bent 2 magyar eladó az egyik meg kérdezi a másiktól: roma volt...???

Majd ezt meghallva egy férfi meg kérdezi a nőt hogy miért romáz a másik eladó mondja hogy nem róla volt szó... a férfi pedig közli hogy nem fél hogy zárás után meg várja és hogy látszik a szemén hogy faj gyűlölő...!?


2014. nov. 3. 01:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Én csak bent voltam de elég meg lepő volt. Nem cigányozott még is ment a meg sértődés stb ti mit szóltatok volna a pasi vagy a nő helyébe?
2014. nov. 3. 01:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak egy egyszerű kérdés volt. De a reakciójából tényleg megmutatkozott, hogy roma.
2014. nov. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Argloss ***** válasza:

Nem illik kibeszélni a vevőket. Főleg úgy nem, hogy még ott is van. Meglehetősen nagy bunkóság volt az eladók részéről.

A férfi reakciója pedig meglehetősen primitív volt. Egy "férfi", aki egy nőt veréssel fenyeget. Szerintem az ilyen nem való emberek közé, teljesen mindegy, hogy milyen származású...

2014. nov. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 intrepid ***** válasza:
Hiperérzékenyek ilyenkor tudnak lenni, de azt nem veszik észre, hogy milyen zavaróak, ha például hangoskodnak. "zárás után megvárja" - meglepődne, ha az eladólány telefonálna egyet zárásig, és ha kezdene arcoskodni a lánnyal, akkor kiszállna egy parkoló kocsiból egy izomagyú barom, és letépné a tökeit. A felesége örülne, mert azután nem kellene fogamzásgátlót szednie.
2014. nov. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az eladók és a vevő is primitív. Egyébként azon kéne elgondolkodni, hogy miért sértő ennyire, ha megkérdezzük, hogy az illető cigány vagy sem? Ja, és nem roma, Ady Endre és József Attila és úgy eleve a magyar irodalom cigánynak írja őket.
2014. nov. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja cigányok, a roma az ő nyelvújításuk aminek kb semmi értelme, mert miért hívnám én őket egy másik nyelven cigánynak amikor magyarul beszélek.


Na mindegy, ez kb olyan mintha te bemész egy boltba Angliában s az eladók összesúgnak amikor épp kimész az ajtón, hogy "He ez magyar volt?". Igazából udvariatlan viselkedés, de nem sértődnél meg (én legalábbis nem).

Ha meglátok egy ázsiai embert az utcán én is elgondolkodok, hogy ő most kínai vagy vietnám, de nem mondom ki hangosan persze, az elég udvariatlan.

Csak azt az egyet nem vágom, hogy ezért most miért fajgyűlölő valaki?

2014. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A megsértődés jogos volt, a reakció viszont már nem. Ugyanis embert nem beszélünk ki pont a másik ember orra előtt, másrészt az végtelen parasztságra vall, ha ezt fenyegetéssel próbálja a másik visszaadni.
2014. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!