Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden a pénzről szól, mindenk...

Minden a pénzről szól, mindenki olyan, amit megteremtett magának ezt nem bírom elviselni?

Figyelt kérdés

Nem bírom elviselni ezt a mai világot. Tényleg minden arról szól, hogy kinek mi a végzettsége, hol dolgozik, mi a beosztása, mennyi a fizetése, milyen a kocsija stb.


Bárhol van az ember ez az első kérdés, nem pedig az, hogy milyen művészet iránti érdeklődik pl....


Undorodom ettől, és nem bírom elviselni, nem tudom feldolgozni...


Bárhol vagyok az embereket igenis az boldogítja, ha vehetnek egy AUDI AXY-t, vagy a legmenőbb divatcuccokat... Kérdezze meg itt valaki, hogy a pénz nem boldogít, 99% azt írja, hogy de, boldogít, tudom, itt is ezeket a válaszokat fogom kapni.


A t.ököm ki van, hogy egyszer él az ember, és az egész életének arról kell szólnia, hogy sikereket(vagyis pénzt) érjen el, legyen nagy háza, meg nem tudom milyen kocsija (semmit nem értek hozzájuk, nem érdekel), hogy a többi embernek ha mondania kell valamit ne az legyen, hogy ne ez egy szerencsétlen lúzer.


Sokkal jobb, ha a bankszámlán a számjegyek nagyobbak, nem?...



A t.ököm ki van attól is ,hogy azért tanulok, hogy majd elmondhassam az embereknek, tessék, ez a házam, ide meg oda megyek majd nyaralni "meg satöbbi", de ezek engem nem érdekelnek.


De kivonni se tudom magam ez alól, hiszen ebben élünk... A világ minden táján ez folyik, nincs valami hely, ahol a valódi értékeket képviselik ??


Most nem ilyen Berki féle műsorokra gondoltam, mert amikor rákapcsoltam még tavaly, bevertem a tv üvegét, azóta az új TV-n kb 4 csatorna van, amit nézek. Ilyen szenny TV2, RTL és társai ki vannak törölve, eszembe se jutna ránézni.... Szóval a médiától elhatárolódik, mert a média gyilkos.



Egyéb lehetőség? Nem akarok ebbe élni. Buddhizmus (nagyon érdekel)?


Most ilyen 1-2 mondatos iróniával fűszerezett mondatokra nem vágyok, köszönöm. Ettől függetlenül jöhet a kritika, de ne olyat, mint hogy lődd főbe magad és társai...


21F


2014. nov. 3. 13:05
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
Csatlakozz ahhoz a hapsihoz, aki egyszer a Fábry showban is volt. A haverjaival bejárták európát lóháton. Többször volt lovastúrán, ami évekig tartott. Na ő biztos nem néz szennycsatornákat.
2014. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
nem tudom ki ő
2014. nov. 3. 13:20
 3/29 A kérdező kommentje:

hú. Hát elég kevés választ kaptam eddig.


Sokan mondták, hogy bennem a hiba. Miszerint csatlakozni kell a mai világhoz, nincs más lehetőség, ha vállalkozol, le kell gyűrnöd a másikat, ha akarsz egy pozíciót egy munkahelyen, szintén versenyezned kell a másikkal.



Szintén érdekes számomra ez az egyetemi tanulás. Most mindenki gépészmérnöknek, meg informatikai programozónak megy, mert ebben a pénz. De kíváncsi vagyok, hogy közülük hány az olyan, akinek valójában ez volt az álma gyerekkorában is...

2014. nov. 3. 14:33
 4/29 Kurtz Bickle ***** válasza:
100%

Nem értem, miért vagy ezen felháborodva. Azért egy személyhez hozzá tartozik, hogy mivel tölti a napjai jelentős részét (foglalkozás, tanulás). Teljesen természetes, hogy ez érdekel másokat. Ítélkezni persze nem szép dolog, de te is ezt teszed, szóval ebbe ne menjünk bele. :-)

A siker pedig nem a pénzzel egyenlő, hanem azzal, hogy az általad kitűzött célokat elérd, beteljesítsd a vágyaidat. Na, a buddhizmusban pont ezt vetik el, de engem pont ezért taszít. Feladod, ahelyett, hogy legalább megpróbálnád. Közben megismerhetnéd önmagad, rájöhetnél, hogy tényleg neked való-e az adott dolog. Tapasztalnál, élnél. Most az fog jönni, hogy "igen nyolc-tíz órát stresszelsz a semmiért egy multinál", de ez is csak egy véglet, egy kiragadott rossz helyzet. Nem tudom, te milyen sznobok között szocializálódtál, de mind a pénz, mind az autó zseniális koncepciók, és nem szabadna azért elítélni vagy elvetni őket, mert bizonyos emberek rosszul élnek velük.

Senki sem kényszerít, hogy éljél benne. Találd meg az utad. Abban a korban vagy, hogy még fiatal vagy, kitartással még bármi lehet belőled (na jó, balerina kivételével :')), ugyanakkor felnőtt is vagy, így nem kéne, hogy ennyire befolyásoljon mások véleménye.

2014. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Isten hozott az emberi értékek világában.


De azért itt meg kell különböztetni a dolgokat.


A művészetek iránti érdeklődésed pontosan ugyanolyan hülyeség mintha az Audik megturbózása iránt érdeklődnél.

Sőt aki az Audik megturbózásával foglalkozik az legalább azt csinálja amit szeret és még jól is keres vele.


Te meg maximum vállon veregetheted magad mert azt hiszed hogy faszább srác vagy mert a művészetek érdekelnek miközben csak az egódat puffasztod vele és ítélkezel mások felett.


Azért jó nyomon jársz hogy nem a pénz a legfontosabb.

Nem véletlenül mondják hogy 'a koporsón nincs zseb' mert ugye ott sem az audit sem a művészeteket nem tudod magaddal vinni csakis az emberi értékeket, azt hogy milyen emberré lettél földi életed során.


Egyszer láttam egy magyar dokit aki a kómával kapcsolatos leghatékonyabb gyógymódot fejlesztette ki szóval megcsinálta a műtétet aztán felült a simson-jára és közömbös arccal haza robogott vele.

Emberi életeket ment és utána felül a 200 forintos motorjára.


Persze nem kell ilyesmit csinálni hogy az ember értékes legyen, nyilvánvalóan nem menthet mindenki életeket és nem is kell.

De azt sem gondolom hogy el kéne vonulni a világ elől azt mondván hogy ez rossz.


Egyébként egyet értek, én is rühellem azt a sok szennyet ami a tévéből folyik,nálam csak a dokumentum csatornák vannak beállítva. És tényleg gusztustalan hogy mindenki azzal van elfoglalva hogyan tehetne szert több pénzre és jobb autóra. Ha valakinek van pénze akkor mindenki neki nyal abban a reményben hogy majd csurran cseppen valami a csajokról nem is beszélve.


Szóval egyszerűen csak foglalkozz azzal ami téged érdekel és legyél vele boldog. És próbáld azokkal az emberekkel tartani a kapcsolatot akikkel hasonlóan gondolkoztok.


Én konkrétan elég keményen sportolok, boxolni járok és mellé csinálom az erősítést.

És neked is a kemény sportot javaslom mert ott lehet egy jó társaság, attól lesz az ember egészséges, erős és életerős, ettől fogsz jól kinézni ami még azért nagyon imponál a csajoknál ha már nem Audiból szállsz ki. Ja és persze nem utolsó sorban ha feláll neked valami bmw-és köcsög akkor fogod azt kitekered a nyakát.


Egyébként ha valakinek 21 évesen már ilyen életszemlélete van az kivételesen jónak számít.

2014. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Az a helyzet hogy valószínűleg jó dolgodban már nem tudod mire is panaszkodj :s Elég durva! Persze hogy nem érdekel ki milyen házban lakik, mert te valószínüleg normálisban. De valaki gyerekkorától azért tanul, hogy egyszer majd ő is jó körülmények közt éljen, legyen hol lakni ami egy szép hely, nyilván te inkább csöveznél és azért nézed le azt akit a saját egzisztenciája érdekel. Meg azért mert a tiéddel nincs gond. Bármiben lefogadnám hogy otthon élsz anyahotleben és a szüleid tartanak el. Persze nem várom hogy ezt ide most beismerd. Nem alantasabb az se aki jó ocsit akar, valószínüleg ő technofeel és őt az érdekli. Téged meg a művészet és ettől ku..vára nem vagy jobb ember. Mielőtt itt beképzelnéd. Mások meg hazaérnek npi 8-10 óra munkából és bocs hogy neki az lazítás ha bekapcsolja a tv-t. Te biztos halálra dolgozod magad anyahotelbe! Max tanulsz ahogy az írásodból gondolom, és osztod itt az észt az értékekről, amikhez te eddig még nem járultál hozzá gondolom semmivel. Valamit fel tudsz mutatni? Gonolom nem. Nyilván fáj ha valaki meg igen (ház, autós stb) Te meg majd megöregedsz anyádnál! :)
2014. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
A lovast Csepin Péternek hívják.
2014. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Kései Sirató ***** válasza:

Nem szól minden a pénzről, de nagyon sok minden arról szól. SOk dolgot a pénz tesz lehetővé. Pl: te érdeklődsz a művészetek iránt. Műkedvelő vagy, vagy pedig művész? Mindkettőhöz kell pénz. A színházjegy is pénzbe kerül, de ha festeni akarsz, az ecset sincs ingyen.

Szóval: ha olyan csoportot keresel, ahol más értékek is vannak, valamelyik keresztény kisközösséggel vedd fel a kapcsolatot.

Ha te nem akarsz nagy házat, akkor ne tűzd ki célul. Magad választod meg , hogy mit szeretnél csinálni, ez a felnőttlét velejárója. Amit teszel , azért kell vállalnod a felelősséget. ÉS ne másokat hibáztass! Te döntesz a te éprtékrendeddel kapcsolatban.

2014. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ezerszer jobb válaszokat kaptam mind gondoltam !


A harcművészetet pont hamarosan elfogom kezdeni (aikido) mert szerintem igen hasznos dolog lesz ebben a világban! Meg vagyok őrülve a harcművészetért!


Természetesen nem arra gondolok itt, hogy megyek az utcán, és mindenkit leverek, akit a hajt a pénz, de sok esetben hasznos lehet, többre tartom, minthogy valaki lemegyek a kondiba és 50 centis bicepszeket növeszt. Valahogy számomra ez egy hatalmas tudás.


NA nem mintha most nekem bajom lenne valakivel, aki tolja a súlyokat, de azt is már sokszor megkaptam, hogy miért nem izmosítom ki magam, meg hogy nézek ki... Szabályosan Én vagyok a hülye, mert nem állok be a többiek közé, akik virítanak az izompólójukban...

2014. nov. 3. 14:56
 10/29 A kérdező kommentje:

78%-os


Elolvastam és válaszolni akartam a kérdésedre, de megláttam azt, ami miatt nem fogok:


"Valamit fel tudsz mutatni?"


Milyen választ szeretnél? Mennyi megtakarított pénzem van a bankban? Melyik nagy multinál hova fokoztak fel?


Mit kellene felmutatni?


Ilyen jellegű választ szeretnél, ugye? Ha azt mondanám pl. hogy profin játszok zongorán (egyébként nem), akkor gondolom amellett elmennél...


Az anyádnál lakós mondat végett pedig süt rólad, ami a mai világban megy. Ha valaki pl a szüleinél öregszik meg, az már nem értékes ember, mi, egy lúzer?

2014. nov. 3. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!