Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy döntöttem hogy pichológush...

Úgy döntöttem hogy pichológushoz fogok járni de félek. Szerintetek ne menjek? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hétéves koromóta a suli miatt egyre nagyobb lelki gondjaim voltak. Pár éve magamtól jöttem rá hogy depresszió miatt. Beilleszkedési gondjaim voltak és vannak most is. Elegem van hogy engem mindig félre söpörnek, nem foglalkoznak velem. Hamarosan 15 leszek és értéktelennek érzem magam. Erröl még a szüleim sem tudnak. Egyszer észre vették a vágásokat a csuklómon (kb 3hónapja vágtam először) és azt mondták hogy még egy ilyen és intézetbe küldenek. Sose bántanak tettekkel otthon. De szavakkal nagyon fájó sebeket tudnak okozni és észre sem veszik. Nehezen tudok megnyilni màsok elött és ciki hogy ilyen gondjaim vannak. Utolsó lehetőségem a doki mert olyan szinten utálom magam hogy már nem akarok élni. De félek hogy kitudódik és nem szeretek ilyenekről beszélni.

2014. nov. 3. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ez akkor szokott fellépni, ha az embernek túl kevés a feladata és unalomból sokat foglalkozik a saját lelkével. Mennyit segítesz be otthon a házimunkába ? Milyen kreatív tevékenységet végzel, esetleg hobbiként ? Milyen portot, testmozgást végzel a normál napi járás-kelésen kívül ? Egyáltalán milyen hasznot hajtó tevékenységet végzel ? Végigolvastad már a hazai és nemzetközi irodalomnak azokat a műveit, amelyeket egy kultúrembernek el kell olvasnia 20 éves koráig ? Hány idegen nyelvet tanulsz az iskolai kötelezőkön kívül ?
2014. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes pszichológushoz menned! Előtte nyugodtan megnyílhatsz, hiszen a pszichológus nem azért hallgat meg, hogy ítélkezzen feletted, hanem hogy segítsen! A szüleidnek sem fog elmondani semmit, emiatt ne aggódj, tiltja a szakma!

Az iskoládban van iskolapszichológus? Ha igen, érdemes hozzá fordulnod, ő ugyanis ingyenesen fogad téged, és a szüleidnek nem kell még csak azt sem megtudnia, hogy szakembert látogatsz. Néhány beszélgetésnek még semmi következménye nem lesz, legrosszabb esetben úgy döntesz, hogy neked ez nem megy, vagy valami miatt mégsem akarod. :)

Ne hagyd, hogy ezek az érzések és gondolatok úrrá legyenek rajtad, mert ez nagyon nem tesz jót neked! Ha most nem mész el szakemberhez, aki segíthet máshogy látni a világot és önmagadat, később sokkal rosszabb is lehet!

2014. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én rengeteg gyerekről hallottam már, aki titokban járt volna pszichológushoz, de aztán vagy a pszichológus, vagy az osztályfőnök elkezdte jelezni a szülők felé, hogy gond van.

Titoktartás= Szépen körülír valamit. Pl: Több figyelemre, több szeretetre lenne szűkséged.

Én is egyet értek 1. válaszolóval, szerintem is csak azért depizel mert ráérsz.

"szavakkal nagyon fájó sebeket tudnak okozni"

Ennyire nem lehet gyenge a jellemed. Egy pszichológus pedig mintapolgárt akarna varázsolni belőled a tanácsaival. "Erőszak nem célravezető" és társai...

Miért nem bírsz nem foglalkozni a problémáiddal? Magadban tartani őket. Vagdosás helyett pedig leülni olvasni, vagy játszani valami játékot a számítógépeden.

Azért nem akarsz élni mert nem felelsz meg másoknak? Ez egy elég rossz hozzáállás. Túlságosan gyerekes vagy, kezdj el felnőni!

2014. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha valaki nem ért hozzá, akkor miért kell ilyen hasznavehetetlen tanácsokat adni. Egyoldalúan közelítitek meg a problémát. Azt hiszem elértétek a célotokat, mert sikerült még jobban összezavarni a kérdezőt. Abban egyetértek, hogy fontos az embernek, hogy fejlessze magát, de a lelki problémákat nem lehet csak úgy besöpörni a szőnyeg alá. Ezzel elfojtja és még nagyobb problémát eredményez. Nagyon jó, hogy a kérdező ilyen hamar felismerte, hogy problémái vannak. Az önbizalomhiány igenis komoly dolog és nem úgy lehet túljutni rajta, ha nem gondolunk rá. Nem védeni akarom a pszichológusokat, de tudna neked segíteni. Ugyanakkor egyedül is nekifoghatsz az önismeretnek, de ez kicsit tovább tart.

Tehát felvágtad az ereidet...sajnos valahol ezt a hazug mintát láttad: Hogy lehet megoldani a problémát? Felvágni az ereinket? Nem sértésként mondom, de ez gyáva viselkedés, mert menekülsz a problémák elől. Nem "ciki",ha belátod baj van veled. Nem kell a fél világ tudjon róla és a pszichológus segíteni fog. Nem kell feltétlenül rendszeresen eljárnod hozzá. Az is elég ha csak egyszer kétszer találkozol vele, amíg útba igazít, elmondja mit hogyan tégy.

Ha kérdéseid vannak még írj. Nem az a megoldás, hogy észre sem vesszük a bajt. Mindenképpen jó úton haladsz...

2014. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es! Mint ha egy pszichológust hallottam volna.

Ezek tiniproblémák amiket nyugodtan a szőnyeg alá söpörhet, mert pár év múlva úgy is elfelejti.

Nekem bevált ez a technika. Havonta egyszer eszembe jut a problémám, gondolkodok rajta 10 percet aztán meghal az egész.

2014. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én valahogy több mint 8éve nem tudom ,,elfelejteni'' a gondjaimat.
2014. nov. 4. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5ös nem vagyok pszichológus, de nem lehet valamit csak úgy észre nem venni. Ez olyan mintha valamid fájna, de nem akarnál róla tudomást venni. Hallottál a tudatalattiról? Ez lenne a szőnyeg... Lehet, hogy besöpröd a problémákat, de mi lesz amikor már nem fér. Miért kéne megvárnia, azt amikor már nem mer egyedül kimenni az útra a "tiniproblémái" miatt. A leírásban egy jó adag negatív világnézet és önsajnálat, de ha nem tisztázza magában a problémáit, akkor soha nem lesz teljes ember.
2014. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi lesz? Én is felakasztom magam mint a mamám? Vagy szihiátriára kerülök? Nem érdekel milyen életem lesz csak legyen mellettem végre valaki.
2014. nov. 7. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el pszichológushoz. Az iskolapszichológusban nem vagyok biztos, mert például a mienk is elmondta az osztályfőnöknek, ha valaki járt tála, pedig nem is szabadna. Volt egy év, amikor mindenkinek beszélnie kellett vele kicsit, nekem kontárnak tűnt. Hadova és porhintés, sablonszövegek. Kérd ki a gyerekorvosod véleményét, hogy kihez fordulhatnál, neki tudnia kéne. Mondd meg neki, ha akarod, hogy ne szóljon a szüleidnek, ha találkoznak. Általában nem is az orvos titoktartásával van a gond, hanem a nővérkéével. Mindent kicsacsognak...
2014. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!