Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rendőr hogy veszi, ha autós...

A rendőr hogy veszi, ha autós igazoltatás elején kezetfognék velük és bemutatkoznék?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem fognak kezet. Az autójukban kamera van, az rögzíti az egész eljárást. Ha kezet fogna veled, később ráfoghatnád, hogy csúszópénz vándorolt egyik kézből a másikba.
2014. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért tennél ilyet? LOL
2014. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minek? Elkéri úgyis az irataidat. ELég köszönni, és tenni, amit kérnek.
2014. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Igen figyeli őket kamera és amúgy se hatja meg őket semmilyen jóindulat vagy trükk sem.Kimértek a legtöbben és élvezik a korlátlanná vált hatalmukat, pláne azzal visszaélni!! Nagyon kevés a kivétel és jóindulattal megáldott rendőr, mivel hamar alkalmatlanná válik a kegyetlen , sokszor könyörtelen intézkedések végrehajtására!Én azt mondom a nem kevés éves velük való tapasztalatomból, hogy csak az megy rendőrnek , de legalábbis az marad rendőrnek, aki alkalmas az emberek egrecéroztatására vagy a velük való érzéketlen viselkedésre, ne adj Isten kegyetlenkedésre is (voltam ennek is szemtanúja nem egyszer!)

Az tény : válogatott államrendőrség van Magyarországon!

2014. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én hogy venném? Használnám az önvédelmi órán tanultakat, és egyből földre vinnélek, és motozás… (nem kockáztatnám be, hogy netán egy kés van a ruhádba rejtve, és mikor nemszámítok rá, ottvégzem)
2014. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

22:37 Lehet, hogy voltak önvédelmi óráid, de ha tényleg rendőr vagy, akkor tudni szeretném, melyik intézményben ennyire szar a képzés. Először is idézd fel a motozás és a ruházatátvizsgálás közötti fogalmakat. Aztán pedig tájékozódj, ami a jelen esetben azt jelenti, hogy olvass. Autós igazoltatás. Ha valaki az autó ablakán át kinyújtja a kezét, mégis milyen földre viteli technikát alkalmaznál? Kitéped a kocsi ablakán át? Persze, improvizál, alkalmaz, elhárít, de egy hasonló intézkedés se nem indokolt, se nem ajánlott. Nincs olyan papír, ami ezt elbírná jelentésben.


A kérdésre válaszolva pedig semmi sem történne. Valószínű, furcsán nézne rád és nem értené hirtelen a helyzetet. Ugyanis az igazoltatás úgy kezdődik, hogy a rendőr lép oda, tiszteleg, köszön, bemutatkozik. Az etika szerint pedig részedről lenne illetlenség kezet nyújtani, hiszen ilyen esetben nehezen egyeztethető a tiszteletadással. Biccentve köszönni és bemutatkozni elegánsabb lenne tőled.

2014. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

"kezetfognék velük és bemutatkoznék"

Te ezt ülve szoktad csinálni? Bemutatkozni, kezetfogni állva kell. Márpedíg ha kiszáll a kocsiból, Te mire gondolnál előszőr? Én biztos nem arra, hogy kezet akar fogni.

Am a kocsiban ülve is megvan a technika, hogyan lehet ártalmatlanná tenni, amit bármi gyanús mozdulat esetén alkamazni KELL.

Egyébként nem vagyok rendőr, most tanulok annak.

2014. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

16:49 Nem tud kiszállni a kocsiból. Igen, lehet az ablakon kifelé is kezet nyújtani, és az autóvezetők esetében úgy szokás. Úgy fog kezet a taxisofőr, a kamionsofőr, a buszsofőr, a villamosvezető, nem ugrálnak ki az autóból. No pláne, hogy te az ajtó előtt állsz, így kinyitni sem tudná azt. Ha meg rád vágja az ajtót, hogy kiszálljon, és kezet fogjon... Kissé nonszensz nemde? Annak rég nem a bemutatkozás a célja.


Ha pedig tényleg most tanulsz rendőrnek, kérdezd meg az inttakt oktatódat. Biztos szívesen elmondja, de szerintem legkésőbb a harmadik héten mindenhol elhangzik, hogy ki végezhet motozást.

2014. nov. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha Ti lennétek rendőrők, naponta lenne a TV-ben, hogy rendőrt öltek/sérült meg igazoltatás közben… -.-"
2014. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Valszeg nem értené a gesztust (amilyen érzéketlenek és sajnos ostobák is)... és inkább trükkös támadásnak vélné talán! Ilyen jóindulatú cselekvésindittatásra nem tudnak normálisan reagálni szerintem!
2014. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!