Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beteg és magában beszél,...

Beteg és magában beszél, szomorú mi az oka?

Figyelt kérdés
Párom édesapja nagyon beteg: dialízis,veseelégtelenség,amputált láb,cukor stb stb....Lassan egy hete csak szomorú,nem akar beszélgetni,csak van és elkezdett magában beszélni.Mi az oka? Észre vettem az "öregszagot " is ami keringésre vezetnek vissza az orvosok és sejtpusztulásra,pedig még nem idős .Kicsit aggódok... nem tudom mire számíthatunk.Kérem akinek van tapasztalata írjon és hogy hogyan segíthetnék.Köszönöm.

2014. nov. 20. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó ilyet olvasni manapság, hogy a fiatal segíteni akar a magatehehetetlen öregen.

Legyetek mellette ha időtök engedi, hogy érezze a szeretetet, hogy még van miért meggyógyulnia.

2014. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

de mennyi idős? igen, hát létezik egy bizonyos "öregszag", de azért ezt leírnád, mit is érzel?


Hááát és ha ennyi eü-problémája van, akkor gondolj bele, igazából nem csoda, ha számára beszűkül a világ arra h csak magában beszél, és tudni se akar semmiről. Igazából még egy egészséges önvédelmi reflexnek is lehet tartani.


Persze azért azt ki kell zárni, hogy ez a magában beszélés nem esetleg hypoglucaemiában jön-e elő!! vagy folyamatosan? Szakaszos a jelenség vagy úgy látod h megindult a lejtő, és csak süllyed és süllyed?

2014. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,é meglátom a félelmet a dühe mögött.Fél éve ismerem és amikor lerobbant ott hagytam munkahelyemet,lakásomat és kijöttem falura.szeretem a párom,nem volt kérdéses.De félek...azt olvastam elhunyt szeretteivel is beszélhet ha meg orvosilag nézem... az agy oxigén hiányos állapota is okozhatja hogy magában beszél.Attól félek távolodik.....
2014. nov. 20. 10:21
 4/6 A kérdező kommentje:
58 éves.Minden nap beszél magában, szomorú és alig eszik ez most kezdődött 5. napja.csak ül a kocsiban és néz maga elé,alig hallja meg ha szólunk neki.legközelebb megkérdem tőle hogy kivel beszél.A sötétben is üdögel,mondom jöjjön tv zen velem de nem jön.Öreg szag? Hát ezt is kb egy hete figyeltem meg.utoljára ilyet mamámnál éreztem.ezért aggódok ő még fiatal....bíztatom,simogatom kezét ,de nem tudom kirángatni ebből.... orvosról hallani se akar.érzem fél.. :(
2014. nov. 20. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:

hát ha ilyen állapotban van szegény, akkor nem nagy csoda h nem akar hallani orvosról. őszinte legyek? én se akarnék ...

És az ember igenis megérzi, ha végérvényesen közeledik a vég! Bizony ... feltehetően ezért ilyen közönyös kifelé, na aztán az egyéb biológiai folyamatok persze ilyenkor jó kérdés, hogy mi mennyire befolyásol, de valóban, a hypoxia simán okozhat ilyet önmagában is. de azért az egyéb tünetek mellett sztem itt komolyabb dologról van szó sajnos.

2014. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sokat kell az idősebb emberekkel foglalkozni...nekem dédipapámmal voltak gondok, neki a prosztatájával volt a probléma és ki is gyógyult...jól volt meg minden de mikor visszaesett, akkor annyira nem akart menni orvoshoz, hogy felakasztotta magát :( ...ne ijedj meg egyébként, ezt csak mondom, hogy nagyon figyeljetek rá oda, próbáljátok meggyőzni, hogy élni kell. Mielőtt visszaesett volna dédim apukánk is mindig mondta neki, hogy majd fogja tologatni tesómat a babakocsival :) és ez erőt adott neki. Próbáljatok neki ilyesfajta "célt" kitűzni, mert akkor benne lesz az élni akarás. Lehet szegény magányosnak érzi magát, nem talál ilyen célt, próbáljatok neki felmutatni valamit, hogy lesz majd olyan idő is mikor tud ilyeneket csinálni :)
2014. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!