Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A többi fiatal hogyan bír...

A többi fiatal hogyan bír lefeküdni 21-22 órakor aludni? Nekem nem nagyon megy akkor még az alvás.

Figyelt kérdés
Nehéz iskolai napok után se vagyok 21-22 órakor olyan álmos még, hogy el tudjak hamar aludni. Vasárnap főleg nem, ők miben fáradnak el vasárnap?
2014. nov. 23. 22:20
 1/9 A kérdező kommentje:
18/F
2014. nov. 23. 22:20
 2/9 anonim ***** válasza:

A fiatalok 80%-a kb. nem megy ilyen korán aludni (én is 23:00-24:00-kor szoktam, vagy még később.Tovább is bírnám csak 6-kor kelni kell..).

A maradék fiatal akik korán fekszenek, azoknak egyszerűen csak erre van ráállva a szervezetük.Ők ezt szokták meg ,nekik ez a normál időpont a lefekvéshez.Nem kell hozzá elfáradni, tudják hogy annyi az idő és a szervezet jelez hogy hoppá ideje lefeküdni.

2014. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki reggel korán kel, az este szeret "korán" lefeküdni. Egyrészt mert elfárad napközben, másrészt mert az iskolásoknak általában a hétfő már nem szabadnap, ezért tuti, hogy reggel korán kel majd felkeni.

Ez a "vasárnap miben fáradnak el" dolgot nem igazán értem, vasárnap ugyanolyan nap mint a többi, sőt még "strapásabb" is, mint egy szimpla hétköznap.

2014. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más az alvás igénye. Barátom elvan 4-6 óra alvással én meghalok 8-10 óra alvás nélkül
2014. nov. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem fáradás kérdése. Én ha kihagyok egy komplett alvást, vagy csak 2-4 órát tudok aludni, a következő este akkor is képtelen vagyok időben lefeküdni. Soha sem tudtam éjfél előtt lefeküdni, általában 2 órakor kezdek álmosodni, attól függetlenül, hogy milyen napom volt előtte vagy mennyit aludtam.
2014. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-nél korábban ritkán fekszem le. 6-kor pedig általában kelek.
2014. nov. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit csinálsz az adott napon. Azért az iskola önmagában nem olyan fárasztó, hogy teljesen leterheljen fizikailag, ezért megy nehezebben a fekvés.

A szellemi kimerültség nem egyenlő a fizikai kimerültséggel. Nálunk például az osztály többsége nem járt semmilyen sportra és mesélték reggel, hogy milyen későn feküdtek, viszont voltak néhányan, akik edzésekre jártak iskola után - nos nekik nem volt probléma az alvás.

2014. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindig csak éjfél körül tudok elaludni és 6 már kelek, hétvégente meg csak egésznap alszok mert az a 5-6 óra alvás nekem nagyon kevés.
2014. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én fél 10 körül szoktam lefeküdni, néha 11-kor, de az inkább hétvégén.

Az egy oka az, mert reggel korán kelek hogy el tudjak készülni, és nem akarok fáradt lenni. A másik meg hogy unatkozok késő este, nincs kedvem sokáig fent lenni. Nem vagyok álmos, csak belefáradok az unalomba, lefekszek és szenvedek, hogy egy idő után el tudjak aludni.


Sok más ismerősöm van amúgy, aki kb akkor fekszik le, mint én, kevesebben vannak azok, akik nagyon későn feküdnének. Persze ez egy gimi, más emberek járnak mondjuk egy szakképzőbe (ezzel nem azt mondom, hogy baj van velük, de ők általában kevésbé foglalkoznak az ilyenekkel, és sokan tőlük csak "menőzésből" maradnak fent addig.)

2014. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!