Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet túlélni és feldolgo...

Hogy lehet túlélni és feldolgozni egyszerre több szörnyű veszteséget?

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt elveszítettem édesapám és bátyám 1 hónap különbséggel. Rákosak voltak,9 hónap alatt végignéztem, ahogy lepusztulnak. Az orvosok az elejétől fogva tudták, hogy menthetetlenek. Ennek ellenére Édesanyámmal együtt megtettünk értük mindent, mindhiába...

Majd következett az újabb veszteségek halmaza. 7 hónapja ért véget egy 10 éves kapcsolatom. A volt párommal egy helyen dolgoztunk egy 200 fős multis cégnél, mikor teljesen váratlanul bejelentette minden előzmény nélkül, hogy legyen vége, de semmi konkrétat nem mondott, hogy miért, csak a szokásos sablon beszéd, ellaposodott, stb. Majd 1 hétre rá kiírta facebookra, hogy kapcsolatban XY-nal, mikor láttam, nem hittem a szememnek, hogy egy kolléganőnkkel szűrte össze a levet és már vagy fél éve viszonyuk van. (Semmi jelét nem mutatta és elképzelni sem tudtam, hogy ilyet csináljon) Szóval 3-an dolgoztunk egy helyen. Én meg szépen, ahogy ilyenkor lenni szokás, csak egyre jobban süllyedtem és süllyedtem, a 200 ember meg végignézte, hogy úristen, 3 hónap alatt 21 kg-t fogytam. 174 cm 48 kg, szép eredmény :( Mindennap láttam, ahogy enyelegnek, a konyhában minden szemrebbenés nélkül leültek mellém ebédelni, közben a hátam mögötti sutyorgások és megjegyzések, a sajnálkozó, szánakozó tekintetek a többi 200 fő által. 5 hónapig bírtam, mikor éreztem, hogy ennyi és nem tovább, felmondtam.

Most ott tartok, hogy nincs állásom, munkanélkülin vagyok és interjúkra is alig bírok elmenni és ha meg is kapnám az állást sem bírnék dolgozni, annyira nem vagyok jól. Orvosoknál pszichológustól kezdve pszichiáterig mindenkinél voltam, szedem a gyógyszereket is, de semmit sem érnek. Valamikor jobb napom van, de az kb. 1 héten 1-szer van. A többi nap meg fetrengek szinte egész nap és "hagyjon békén mindenki érzés" fog el.

Kérlek, segítsetek bármilyen tanáccsal, mert úgy érzem, hogy nincs kiút és már az egészségem is kockáztatom vele. Pl. már 4 hónapja elmaradt a menstruációm. Gondolom a stressz és hirtelen súlyveszteség miatt.



2014. nov. 24. 21:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
86%

Engedelmeddel én hátulról kezdeném.. a volt barátod egy shegg, hidd el, hogy nem veled van a gond, tényleg nem veled, nem vétettél semmit, ő volt a paraszt (hasonló tapasztalat, csak épp fordítva, shegg csajjal).

Aztán : nyilván szeretted mindkét rokonodat, nyilán nehéz nélkülük, de mindig gondolj arra, hogy a családod többi része is szenved, próbálj segíteni nekik ahol tudsz, igyekezd elterelni a figyelmed, tudom nehéz végignézni, hogy meghal valaki melletted (esetleg konkrétan a kezedben, mely szintén tapasztalat..) de hidd el ez erősebé teszi az embert.

2014. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha úgy érzed, nem bírod tovább, vagy csak beszélgetnél erről, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. (Telekom, T-mobile számról éred el hétköznap 9-21 óra között). Ha maradt még pénzed, keress fel egy kineziológust, úgy tűnik a leírásodból, hogy az édesapád, testvéred elvesztését se dolgoztad még fel, így egy kineziológus viszonylag gyorsan tud segíteni (a munkakeresésed sürgőssége miatt talán nincs most idő hónapokig tartó terápiába kezdeni, aminek sokára van eredménye). Egy jó kineziológussal már 4-5 oldás is sokat lendíthet a helyzeteden.
2014. nov. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!