Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit értetek el 21-22 éves...

Secu kérdése:

Ti mit értetek el 21-22 éves korotokra?

Figyelt kérdés
Az élet minden területére gondolok. A kérdésem azért merült fel bennem, mert én most töltöm életem 21. évét és egyrészt kíváncsi vagyok, másrészt lehet motiválóan hatnának rám a válaszok.

2014. nov. 25. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

22 éves lány vagyok.Van egy érettségim és csak időszakos munkáim voltak,vannak,szóval hol dolgozok hol nem. Fix melóhely sajnos nem jött még össze:/

Párkapcsolatom sem volt még.

Szüleimmel élek.


Céljaim vannak,de ahhoz pénz kell,pénzt meg munkával lehet keresni, 50-60 ezres fizetésű meg max 3 hónapig tartó munkából nem nagyon tudok félre rakni sajnos.


Célom,hogy két tanfolyamat lerakok,de mivel 180-200 ezer minimum kell hozzá,így elég nehéz.

2014. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Sok sikert céljaid megvalósításához. Állandó munkát szerezni tényleg nem olyan könnyű, de ha egyszer összejön, akkor sínen van az ember.
2014. nov. 25. 11:24
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
21 évesen már a 3. évemet húztam külön háztartásban az akkori barátommal. Dolgoztam egy érettségivel,rengeteget buliztunk abban az időben. Talán az eddigi legszebb életszakaszom volt, akkor annyira boldog voltam!
2014. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22 evesen negyedeves egyetemista voltam.
2014. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

legjobb barát: pár éve ismerem, de elég sok dologban segítjük egymást...vele tudok tervezni elég jól ismerem, vele tervezek munka terén, mivel amibe tudom belerángatom, hogy közösen profitáljunk, miatta dolgozok ott ahol és én szereztem neki egy elég jól fizető állást suli mellé :)


barátnő: nagyon sokáig egyedül voltam, tanulásra koncentráltam, végül párt kerestem


3 szakma:

1 OKJ

2 érettségi előtt lerakott felnőtt képzés [ha akarnék lerakhatnék OKJ-t ezekből is]


napi 8 órás munkahely, közalkalmazottként minimálbérért, de nem is a pénz miatt vagyok itt :) elég sok dolgot tanulok :) nem csak a továbbképzéseken :)


+ mellékes munkahely, jelenleg 1, de kilátásban van még 2...otthonról végezhető és jobb fizetésért mint a főállásom :) és kevesebb munka idő alatt teljesíthető :)


saját tervek megvalósítása...általam kitalált weboldal ötletek, van egy ami biztos siker lenne, de etika és kicsit lustaság miatt nem kezdtem még el :D így is elég buták sokan, nem akarom, hogy ezzel a kényelmi funkcióval még jobban rontsak a helyzeten :)


saját magam által vásárolt dolgok, 350e Ft-os laptop, 160e Ft-os TV, tablet, telefon...szóval spóroltam pénzt, még így is van egy kisebb tartalékom...mivel informatikus vagyok ezért szükségesek voltak, nem csak úgy luxusnak vettem...(vagy több éves volt, vagy nem volt)


----------------------------------------------------------

ami tervben jövő évre: nyelvvizsga, jogsi, kocsi, talán még egy szakma elkezdése


21F

2014. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hatalmas személyiségfejlődésen vagyok túl és még sok áll előttem, de azért talán már kezdem úgy érezni, lesznek olyan barátaim, akik kitartanak mellettem.


Nyelvvizsgám van, egy nyelvből közép és tervezem a jogsit.


Vannak hobbijaim, amikben fejlődöm, de mind pénzes, így lehet, hogy fel kell velük hagyni. Pedig másképp nehezen képzelem el az életem. :(


A szakomat utálom pedig már harmadéves vagyok.

2014. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok. Házas, lassan két gyönyörű gyermek anyukája. :) Saját házban élünk. Előtte volt egy munkahelyem, amit nagyon szerettem. Jelenleg is tanulok estin és még fogok is, de egyelőre nem találtam ki hogy mit. :) Most az anyaság teszi ki a mindennapjaimat és jelenleg nem is vágyom másra. Előttem az élet, a többi még eldől. :) Most kiélvezem ezt a pár évet, mert sosem jönnek vissza és ezek életem eddigi legszebb évei. :)
2014. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
100%
Megszereztem a bsc diplomám fizikából 21 évesen sajnos az msc-t csak így 2 évvel később tudtam elkezdeni, mert pénzt kellett gyűjtenem az egyetemre, de remélhetőleg mostmár sínen vagyok csak minden időmet elviszi a tanulás
2014. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

21éves koromig rövid történetem:

Mire elvégeztem a gimnáziumot nagy átlagban 3.7es tanulmányi átlaggal, 3 iskolában jártam. Elsőt a gyenge tanítási stílusa, a másikat a rossz, ellenséges, erkölcstelen társaság miatt hagytam ott. Egyik félévben a hecc kedvéért megbuktam ének-zene tárgyból. Átestem 3 diák szerelmen, megvolt az első csókom. Nyertem kerületi sportversenyt 3 sportágban. Az egyik sportágban NB3 szintig edzettem fel magam, ahol 1 évet töltöttem. Tanulmányi versenyt egy tantárgyban sikerült kerületi dobogósnak, többször első 5ben lenni. A szüleim 14éven át tartó válása miatt depressziós lettem, aminek következtében egyszer öngyilkosságot is megkíséreltem, de a mérget, amit ittam kihánytam és 1 hétig rosszul voltam tőle, de nem jött össze (szüleim ételmérgezésre gyanakodtak). 2szer jelentkeztem egyetemre, de nem vettek fel. OKJs tanfolyamon elvégeztem azt, amit az egyetemen akartam volna tanulni. Egy hét alatt bejártam Párizsból azt, amit tudtam, teljesen egyedül. Hatalmas zenei albumgyűjteményem volt, aminek minden dalát elemeztem, és ismertem, és erre büszke voltam. Többször voltam nyári fesztiválokon, amiken nagyon jó élményeket szereztem. Nyári munkából szerzett pénzemen összeszereltem magamnak egy saját biciklit, amivel rengeteget tekertem. Egyszer egy nem mondhatod, ki, hogy milyen vallású gyerek, mert attól még Hofi is félt, hogy megüti a szótól a bokáját, megtámadt és én védekeztem, majd, amikor felülre kerültem, lefogtam és próbáltam fegyverteleníteni, de tovább támadott, majd addig tartottam szorító fogásban, amíg a rendőröket ki nem hívták. A sivatagi részről származó többszörös testi sértésért feltételesen szabad lábon lévő elvált apuka feljelentett és 150 000 forintnyi büntetés lett a vége, valamint nem mehettem tanári pályára, amit azóta többszörösen megháláltam, mert tanárként negyed ennyit sem keresnék. 22évesen otthagytam a "szülői" házat és megpróbáltam önállósodni, amire azért volt szükség, mert apám el akarta adni fejünk fölül a házat.


Nagyjból ennyi.

Jelenleg 30F

2014. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Hát én 20 évesen még semmit sem értem el igazából. Jó, van egy érettségim, de munkám nincs. Barátom is van de szűlőkkel élek. Nagyon nem jó így nekem, költöznék már holnap de ahhoz pénz kell. Páromra meg nemszámíthatok úgyse.
2014. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!