Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám ezt megfelelően...

Hogy tudnám ezt megfelelően megfogalmazni? Már a gondolattól is sírnom kell. Nem tudom kezelni a közelgő halál gondolatát

Figyelt kérdés
Egy nagyon közeli hozzátartozóm haldoklik, és nagyon kevés van már hátra, így szeretnék minél több időt vele tölteni. Ezt a gondolatot nem tudom kizárni a napjaim egyik percéből sem. Ezért szétszórt vagyok, feszült, figyelmetlen és ideges. Tehetetlennek érzem magam. A problémán az sem segít hogy fősulira járok, az elméleti órákon még elvagyok valahogy, de a gyakorlati részen használhatatlannak érzem magam, sérült gyerekekkel foglalkozunk így teljes odafigyelést igényelne. A gyakorlat vezetőmtől leszúrást kapok csak leszúrás után az elmúlt 1 hónapban. A félév folyamán 120 órát kell eltöltenem a csoportban, ebből 100 megvan, viszont azt a 20at szeretném a vizsgaidőszakban elvégezni, nem ebben a hátralévő 3 hétben. Erre lenne is lehetőség, csak nem tudom hogy fogalmazzam meg. Emailt írnék mert személyesen könnyek nélkül el nem tudnám mondani. Mindezt mégis hogy fogalmazhatnám meg?
2014. nov. 29. 08:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve mindig azt mondják hogy a személyes magánéleti problémákat kinn kell hagyni, és vidáman kell belépni a csoportba. Megalázónak érzem hogy nekem ezt nem sikerül. Nem szeretném végképp elásni magam a gyakorlatvezetőm előtt.
2014. nov. 29. 08:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van : vagy átdolgozod magadban a dolgot és elvégzed a hátralevő 20 órát most, vagy megírod azt az e-mailt, amit nem kell túlbonyolítani, egyszerűen leírod azt, hogy magánéleti problémák miatt szeretnéd elhalasztani az óráidat vizsgaidőszakra. Túlbonyolítani nem érdemes, mert a lényeg ugyanaz és az igazság mindig egyszerűen megfogalmazható.


Amúgy egyáltalán ne érezd magad rosszul amiatt, hogy jelenleg ez a szituáció alakult ki nálad. Bárkivel előfordul, még a legjobbakkal is. Nekem például van egy matematikus barátom, aki szintén egyetemre jár, de múlt évben kiesett az egész éve ( 20 órához képest azért jelentős különbség ) , ugyancsak magánéleti problémák miatt. Ettől senki nem nézte őt alsóbbrendűnek vagy gyengébbnek, mert megértették a problémáját és tudták, hogy intelligens személyről van szó, de a problémák nem kerülik el az intelligens embereket sem ( sőt, sokszor egy intelligens személy annyira elmélyedhet adott probléma megoldásában, hogy a többi problémát kénytelen " lefagyasztani " ).


Sok sikert a hozzátartozód halálának feldolgozásában és adnék egy gondolatot, ami nekem személy szerint mindig segít a halál gondolatával : az élet mindig folytatódik. Valahol, valamilyen formában, mindig létezni fogsz. Az energia nem vész el, csak átalakul.

2014. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nagyon az email felé húzok, mivel jelenleg nem érzek magamban annyi erőt hogy most teljesítsem azt az óraszámot.

Akkor azt javaslod hogy semmit se említsek meg a halasztás okából?

Csak mert azt sem akarom hogy azt higgye hogy valami kis semmiség miatt akarom elhalasztani. Sajnos már nincs valami jó véleménnyel rólam, így ezt nem áll szándékomban fokozni.

2014. nov. 29. 09:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Két okból sem javaslom a részletezést : egyrészt lényegtelen, ha nem megértő akármilyen adott probléma iránt, másrészt lehetséges, hogy számára nem is tűnne olyan nehéznek az a szituáció, amivel te jelenleg küszködsz. Akármilyen meglepő, de az emberek nagyon változóak érzékenység szempontjából, s ami X-nek érzéketlennek tűnhet, az Y-nak meg se kottyan -> Y nem érti azt, hogy X-nek miért okoz akkora gondot és akár komolyan sem veszi. Tehát ne kerülj X helyzetébe.


Legyen inkább rejtély a konkrét probléma és gondoljon a tanár olyasmire, ami számára " elfogadható " probléma lenne. Így elkerülöd a további kérdéseket, félreértéseket és túlinterpretálásokat.

2014. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2014. nov. 29. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!