Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Nagyon kezdett...

Mi lehet ez? Nagyon kezdett zavarni.

Figyelt kérdés
Nem is tudom pontosan mióta kezdődött, hogy mikor lefekszek és próbálok elaludni, rémisztő arcokat látok amik centikre vannak tőlem és bámulnak. Mindig csak fejek, sosem teljes alakok. Először csak egy szempárnak indul ami a sötétségből váratlanul tűnik elő aztán köré rajzolódik általában valami nagyon groteszk arc pl: egy kicsavart zombi fej vagy valami gonosz pofa, a lényeg hogy semmiképpen sem pozitív, közben teljesen tudatomnál vagyok. Nem minden este van ez így, napközben mindig vannak erre utaló jelek. Pl: hirtelen képek villannak be ilyen ijesztő arcokkal vagy szenvedő, beteg enberekről, akiket még soha nem láttam és mindig egy horrorfilmbe illő rémálommal kezdődik, amiből felriadok. A probléma abból fakad hogy így képtelen vagyok elaludni mert nem bírok farkas szemet nézve egy gonosz arccal. Ha nyitva van a szemem is látom őket, ha becsukom akkor is. Ha sikerül elaludnom, akkor fél óra múlva ismét egy rémálomból riadok fel és egész éjjel ez megy. Ennél már csak rosszabb amikor hangokat is hallok hozzá, hang foszlányokat (nem mindig jár együtt a két hatás)csörömpöléseket vagy beszédhangokat, ezek is eléggé ijesztőek tudnak lenni. Abszolút nem érzem magam elmebetegnek, teljesen normális életem van, épp ezért furcsállom ezeket a dolgokat, mert akiknek eddig ezt említettem azt mondták hogy ők nem tapasztaltak még ehhez hasonlókat. Remélem valaki tud segíteni nekem, legalább annyiban hogy mitől lehetnek ezek a tünetek. Voltam pszichiáternél meg pszichológusnál, de az eredmények szerint semmi betegségem nincsen. Az életem is probléma mentes, igyekszem kiegyensúlyozottan élni. A vallásos ismerőseim szerint ezek a kísértőtől jövő támadások... Válaszokat előre is köszönöm! 17/L

2014. dec. 2. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Erdekes, szuleid nem tapasztalnak semmit? Vagy baratod baratnod ha ott alszik? Es ha mashol alszol nem otthon akkor is latod a dolgokat? Vagy nem gazdag a fantaziad tulsagosan is? Esetleg valami elfolytott gyerekkori horror film amit lattal? Ha hason fekszel akkor is latod a dolgokat? Probaltad mashova rakni az agyadat? Probaltal veluk beszelni? Szeansz vagy valami?
2014. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég fáradt, ezért ha lefekszel bőven ráérsz ilyen hülyeségeken gondolkodni. Csinálj valami mást addig amíg teljesen hullának nem érzed magad.
2014. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy miután három éjszaka is ez megy és csak max. két órát bírok aludni, elég hulla fáradt vagyok estére.
2014. dec. 2. 17:25
 4/15 cli_hlt ***** válasza:
(Komoly kérdés) Van valamilyen látászavarod?
2014. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Olyan velem is előfordul elég gyakran, hogy este a sötétben bevillanak ocsmány arcok, de ezeket általában csk egy másodpercre látom, és betudom a fáradtságnak meg a sok hülyeségnek, amit a TV-ben nézek.


Ha az orvosok nem találtak semmit, lehet érdemes lenne spirituális/okkult szempontból megközelíteni ezt a dolgot. Tudom, nem mindenki hisz az ilyesmiben, de egy ilyen problémánál szerintem minden lehetőséget meg kell vizsgálni.


Talán érdemes lenne megkérni egy hozzáértő személyt (de tényleg hozzáértőt, és nem valami kamu médiumot/boszorkányt, akik miatt sajnos mindenki röhög rajtunk), hogy nézzen meg téged és a lakásotokat. Nem vagyok profi ezekben a dolgokban, de eddigi tudásom alapján én el tudom képzelni, hogy rajtad ragadt valami nem túl kedves lény, ill. ha csak otthon tapasztalatod ezeket, akkor pedig az otthonotokon.

Ahogy a válaszodból látom, vallásos vagy; első lépésként szerintem egy pappal is beszélhettek, ha másban nem bíztok. Ő meg tud áldani téged is meg az otthonotokat is, ami bizonyos esetekben már elég lehet.


Remélem megoldódik ez a gond, nagyon zavaró lehet. :( Kitartás!

2014. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Üvegtesti homályom van, de az semmi ilyent nem okozhat. Az a baj, hogy nem csak másodpercekig látom őket, hanem hosszú percekig. Vallásos vagyok, ezt jól látod. Má felvettem a kapcsolatot pappal, aki imádkozott és megáldott és hasonló dolgok. Ezután egy hónapig meg is szűnt ez, de újra elkezdődött...
2014. dec. 3. 17:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl sok horrorfilmet néztél?

Egyébként meditálj (vagy imádkozz), de ne "etesd" a félelmeidet. Tudj hinni benne, hogy elmúlik ez a jelenség.

2014. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem szoktam horror filmet nézni. Filmet nagyon ritkán nézek.
2014. dec. 3. 19:12
 9/15 cli_hlt ***** válasza:

Pont ilyen okozhat. :)


Mivel homályosabban látsz, ezért kevesebb ingert kap az agyad. Ilyenkor "kitalál" magának ingereket.


Még egy fura, de komoly kérdés: az arcoknak nagy szemük / foguk van?


Ez a figura beszélt a saját élményeiről ezzel kapcsolatban: [link]

2014. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 cli_hlt ***** válasza:
(Persze ha tényleg rosszabbul látsz tőle. "Sima" üvegtesti homály ugye előfordulhat mindenkinél. Ha neked különösen durva, akkor ez lehet magyarázat.)
2014. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!