Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nálatok is így volt\van...

Nálatok is így volt\van osztályban mikuláskor?

Figyelt kérdés

mikor suliba jártam, és mindenki húzott 1 nevet, hogy adjunk egymásnak mikuláscsomagot egyforma összegben, amit az osztályfőnök határozott meg. Sokan betartottuk, de néhányan voltak akik vettek valami borzalmas ehetetlen "édességet" és ha pl ezer ft volt amegadott összeg akkor az a csoki vagy édesség amit 1-2 ember vett jó ha 150ftot elért.

Sosem hánytuk az ilyenek szemére de elég bosszantó volt főleg, hogy nem szegény diákok tették ezt :D

ti is voltatok így?:D



2014. dec. 6. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt Mikuláskor ajándékozás, de nem volt összeg meghatározva. Akkor volt rossz, amikor valaki drágábbat vett a másiknak. De sosem volt belőle probléma.
2014. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Az egész osztálybeli ajándékozás, sorsolás egy baromság. Akit meg akarsz ajándékozni, megajándékozod amgadtól. Akinek a fejére nem xarsz rá, mert annyira nem érdekel az ember, annak nem fogsz drágább ajándékot venni párszáz forintnál..
2014. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A második válaszadóval egyetértek. Az osztályszellemet nem erősíti, tök hülyeség.
2014. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek a másodikkal. De az olcsó csokikat én mindig befőztem, sütire jó volt az :)
2014. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az eddigiekkel, szerintem ez a névhúzás és ajándékozás (elméletben) nagyon jól erősíti a kapcsolatokat. Utánajársz, hogy a másik mit szeret, valami különleges egyedi általad készített ajándékot adsz neki.


A valóságban nálunk is mindig az ment, hogy két nap múlva már mindenki tudta hogy ki kit húzott, később ment a csere-bere, hogy azt ajándékozza meg a másik, akivel jóba van.

Én büszke vagyok magamra, hogy sohasem mondtam el senkinek, hogy kit húztam. Volt egy-két eset, amikor igencsak meglepődött az illető, mert nagyon nem számított rá. Pl. legutóbbi évben az osztálybeli legjobb barátomat húztam, és teljesen meg volt győződve, hogy biztos nem én ajándékozom majd meg. :) 20/F

2014. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!