Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » De most ilyen öregnek néznek...

De most ilyen öregnek néznek hogy magázniuk kell? 18/f

Figyelt kérdés

most lettem 18 éves , és a boltban a pénztárnál többször magáznak , és emlékszem rá hogy akkor is magáztak amikor mentem személyit csináltatni 14 évesen (!!)

+ még pár éve a gyógyszerész is magázott , és pár hete a szemészetnél az orvos , az az már elég sok helyen , akkor mi lesz eztán? Mondjuk 4-5 év múlva....



2014. dec. 7. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt még szoknod kell, hogy a legtöbb helyen magázni fognak. Nem a korod miatt, csak Magyarországon ez a "hivatalos" nyelvezet, főleg a középkorúaktól fölfele. De például egy bankban vagy okmányirodában még a 20 éves csaj sem tegezhet elvileg, és a rendőr is mindig magázni fog kortól függetlenül.
2014. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magázásnál tovább nem mehetnek. :D


Lehet idősebbnek néznek a korodnál. De hivatalosabb helyeken azért a magázást használják. Szerintem ne aggódj miatta.


Én meg azt utálom, ha hivatalos helyen magázva köszönök, erre letegeznek.

Oké, hogy fiatalabbnak nézek ki, de nem 18 alattinak.


26/N

2014. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nézel ki öregnek.Csak ez az illő megszólítás/köszönés. Én 16 éves vagyok és nekem is minden ilyen helyen (bolt,doki,okmányiroda stb.) magáznak.És nem azért mert öregnek néznek.
2014. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 20 vagyok és engem állandóan letegeznek,holott néha jobban örülnék egy magázódásnak.
2014. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!