Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ha 21 évesen "öregnek...

Normális ha 21 évesen "öregnek" érzem magam?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, Pesten élek a lakótársaimmal. Azóta hogy 2 éve, mióta befejeztem a középsulit, rám nagyon furán hatott a nagybetűs élet.. Mostanában már nem nagyon birom az éjszakázást, bulikat, mindig hamarabb elfáradok, inkább csak otthon szeretek lenni és filmezgetni meg hasonlók. Észrevettem magamon azt is, hogy olyan dolgok amiket régen "menőnek" tartottam, most abszolút gyerekesnek és röhejesnek gondolom őket. Arra is felfigyeltem, hogy még a vezetésben is óvatosabb lettem, pedig pont hogy mivel lassan 5 éve van jogsim, most vezetek jobban mint 2-3 éve. Rengeteget változott a gondolkodásom és rátesz hogy van egy 18 éves barátnőm, aki pedig nagyon gyerekes és eléggé zavarnak a dolgai... Ez a változás miért történhetett velem ilyen gyorsan?

2014. nov. 17. 12:52
 1/3 tarnai ***** válasza:
NEM.
2014. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. Ha már "saját zsebre" megy az élet, átértékelődnek a dolgok.

Én is azóta érzem ezt, mióta elköltöztem anyuéktól. Hiába volt ott is saját keresetem, anyuci szoknyája mellett minden más volt. Most a párommal élek, 250 km-re a szüleimtől, minden fillért beosztok, munka után nem csavarogni megyek, hanem haza, vacsorát főzni, és többre értékelek egy filmezést a kanapén összebújva, mint egy bulit.

Most már értem, miért mondták régen, hogy issza fogom még sírni a gondtalan sulis életet. Na ja...akkor nem az én gondom volt a számlák kifizetése...és hiába főztem szinte minden nap, nem nekem kellett előteremteni a rávalót.

Nem vagy öreg, csak felnőttél.

2014. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hmm ebben mennyire igazad van, én se értettem soha, mit lehet a sulis éveken visszasirni :D De igen, értem a választ, bár hozzáteszem... Nem egy kellemes dolog felnőni ezekszerint :D
2014. nov. 17. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!