Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 18 évesen öregnek érzem...

18 évesen öregnek érzem magam! :' ( Hogyan nyugtassam meg magam?

Figyelt kérdés
Hetek óta ezen kesergek, rettegek a 19. szülinapomtól. Meg tudnátok nyugtatni, hogy nincs semmi baj az öregedéssel, és nem csak a fiataloké a világ?! Hogy nincs vége az életemnek, amint betöltöm a 30-at?! Nagyon-nagyon komolyan mondom ezeket, amúgy is hajlamos vagyok a depresszióra, de most mélyponton vagyok emiatt. Kérlek segítsetek!!!! :(
2014. aug. 30. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez már pszichés probléma, nálam kb 11 évesen jelent meg,de mára elmúlt (16).


Ha egymagad nem tudod elfogadni az idő múlását fordulj orvoshoz.


De nyugodj meg , nem vagy öreg.:) nagyon fiatal vagy még.

2014. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te még nagyon fiatal vagy. :) 30 év fölött sincs vége semminek, sőt, valakinek akkor indul be a karriere, ma az 50 évesek közül is sokan sportolnak, mikor régen alig érték meg néhányan ezt a kort. A 70-80 évesek közül is mindenki a maga érdeklődési körében tevékenykedik még, ha nem savanyodnak be, ugyanis idősebb korban is lehet életvidám az ember. Ma már, ha egészségesen élsz és van egy kis szerencséd, akkor a 90 évet is megérheted, akadnak olyanok is, akik még akkor is tiszta elméjűek, szívesen beszélnek az életükről. A lényeg, hogy ne ess kétségbe! ;) hisz mindenki annyi, amennyinek érzi magát. :)
2014. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Na, ne nevettess. Egész biztosan állíthatom, hogy nagyon, de nagyon fiatal vagy még. Egyébként Magyarországon az átlagos várható élettartam 70 éven felül van, a nőknél közel 80 év.
2014. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én meg 29/N vagyok,ne ijesztgess! :-) 1 év múlva vége lenne az életemnek? :-)

Viccen kívül: én meg fiatalnak érzem magam,és az is vagyok. Nincs túl sok gondod mostanság?

2014. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

18 évesen én még gyereknek éreztem magam, pedig csak 24 vagyok.

Miért félsz a 19. szülinapodtól? Ilyen korban még nem mondjuk, hogy "öregedünk", hisz még nem is éltünk. Semmi tapasztalatunk az életről: adózás, munka, lakáshitel, lakbér, csekkek, férj/feleség, esetleg házasság, gyerek, majd unokák, hol vannak ezek még? Még legalább háromszor annyit fogsz élni jó esetben, mint amennyit eddig éltél. A kor meg egyébként is csak egy szám :)

Ha ennyire rettegsz, szerintem keress fel egy szakembert, mert az nem normális dolog, hogy egy 18 éves féljen a következő szülinapjától.

2014. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiataloké konkrétan a nagy büdös semmi, és nem a világ. Te meg nyugodj meg, 18 évesen még bőven taknyosnak számítasz, és ez még évekig így is fog maradni.
2014. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os :DD
2014. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"Nem csak a húszéveseké a ..."
2014. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, nagyon gyorsan telik az idő, és mire feleszmélek, már 50 éves leszek.
2014. aug. 30. 22:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. Na és?
2014. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!